Více

Tomáš Klus a Jiří Mádl na TV Barrandov ve filmu o AIDS

[Tisková zpráva] Televize Barrandov odvysílá strhující studentský film NADĚJE, který zachycuje poslední hodiny života sportovce infikovaného virem HIV. Pozoruhodný snímek o nezměrné touze žít odvysílá stanice ke Světovému dni AIDS ve čtvrtek 1. prosince ve 22:30.

AIDS, bolest, eutanazie, homosexualita, sebevražda, to jsou témata filmu Naděje absolventa FAMU Jana Koblera. Hlavní roli ztvárnil herec Jiří Mádl, který si tak poprvé ve své kariéře zahrál roli gaye. V dalších rolích se objeví Vilma Cibulková, Miroslav Etzler a Tomáš Klus.

Jiří Mádl coby bývalý sportovec Martin prožívá terminální stadium nemoci AIDS. Jeho stav je vážný a on ví, že bude hůř. Po rodičích (Vilma Cibulková, Miroslav Etzler) žádá jediné – eutanazii. Na to ale milující matka nemůže přistoupit. Zatímco ona lpí na životě svého syna, jemu už zbyly jen vzpomínky na životního přítele (Tomáš Klus), od něhož se nakazil a který svůj boj s nemocí vzdal. Stejnou cestou chce jít i Martin. Existuje naděje, že si své rozhodnutí rozmyslí?

Film vytvořili převážně studenti FAMU, hudbu složila Tatiana Miková. Mladá skladatelka patří k současným vrcholům české filmové hudby, mimo jiné se podílela na filmu Bathory.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+