Více

Souboje vojevůdců zajímají diváky ČT

[Tisková zpráva] S pozoruhodnou přízní diváků se setkaly první tři části Souboje vojevůdců, amerického dokumentárního cyklu, který Česká televize nabízí na svém druhém programu v pondělí večer. V průměru se jim podařilo získat přes půl miliónu diváků od čtyř let výše (přesně 504 tisíce, tzn. 5,2 % při podílu na publiku 11 %) - a zájem díl od dílu stoupá. Zatímco první díl sledovalo 5,3 % dospělých při podílu na publiku 11 %, třetí díl si nenechalo ujít už 6,9 % dospělých při podílu na publiku 14 %. Sílící zájem vykazují i dětští diváci: první část seriálu sledovalo 1,6 % 4 - 14letých při 8procentním podílu na publiku a třetí díl zaujal 1,9 % chlapců a děvčat při 9procentním podílu na publiku.

Vzhledem k tématu seriálu Souboj vojevůdců nepřekvapuje, že zřetelnou většinu v publiku zaujímají muži (průměr sledovanosti 8,5 % při podílu na publiku 18 %) – je jich zhruba 2,7krát víc než žen (průměr sledovanosti 3,1 % při podílu na publiku 6 %).

Z diváků v pondělí večer u televizorů se podle věku dokumentární cyklus těší největší pozornosti mezi 35 – 44letými (průměr podílu na publiku 14 % při sledovanosti 6,4 %). Zájem o dokumentární seriál jednoznačně roste s vyšším vzděláním. Maximální odezva charakterizuje diváky s vysokoškolským diplomem (průměr sledovanosti 10,8 % při podílu na publiku 23 %).

Další části třináctidílného amerického dokumentárního seriálu mohou diváci sledovat po skončení zimní Olympiády od 27. února až do 1. května každé pondělí od 20 hodin na ČT2.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+