Více

Zákazníci si raději koupí herní konzolu než samostatný Blu-ray přehrávač, vyjde to levněji

[Tisková zpráva] Společnost Electro World, největší elektroobchod u nás, vítěz ankety „Obchodník roku elektro“ pro rok 2007, upozorňuje na nový trend, kdy si zákazníci pořizují raději herní konzulu vybavenou Blu-ray než samostatný Blu-ray přehrávač.

Sony tradičně přichází s PlayStation 3, nyní v třetí generaci za 8900 korun. Jedná se o jednu z nejdostupnějších herních konzolí, kterou si zákazníci v Electro Worldu vybírají. „Jedním z důvodů je také to, že PS3 obsahuje standardně Blu-ray mechaniku, jejíž pořízení jako samostatného zábavního zařízení přijde na zhruba 9 tisíc korun, podle typu. Uživatelé tak vyřeší dva úkoly najednou: pořídí si Blu-ray přehrávač pro svou HD televizi a současně herní konzolu pro zábavu svou i dětí,“ doplnil Jiří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World Česká republika.

Jiří Klíčník také představil zábavní sortiment společnosti: „Electro World má v nabídce všechny světově úspěšné herní konzoly Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3, Sony PSP i Nintendo Wii. Všechny jsou stále oblíbenější než hraní her na počítači, protože se snadno ovládají a nevyžadují znalosti technologií. Uživatel jednoduše vloží disk a může si hrát.“

Herní konzoly mají oproti hraní her na počítači výhodu v tom, že nevyžadují složitou instalaci her, snadno se používají a jsou vždy dostatečně výkonné, aby se na nich daly hrát ty nejnáročnější hry. Herní konzola Microsoft Box 360 je nyní k mání v Electro Worldu již od 4999 korun ve verzi Arcade, za 7499 korun ve verzi Premium (obsahuje například rozhraní pro bezdrátovou síť) a za 9999 korun ve verzi Elite vybavené 120GB diskem, rychlou sítí a možností hraní po síti.

Herní konzola Nintendo Wii není sice tak sofistikované zařízení jako předchozí dvě, ale používá speciální bezdrátové ovládání, takže si zahrajete například golf, box a jiné hry, jako byste hráli proti skutečnému soupeři. Pro její ovládání musíte použít celé tělo. Právě gyroskopické ovládání odlišuje Wii od ostatních. Pro všechny konzoly existuje bohatá výbava příslušenství.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+