Více

Prima kino: Hon na Šakala a tanec workoholika

[Tisková zpráva] V pátek 7. května od 22:15 nabízí Prima kino jedinečný dramatický snímek s názvem Šakal, kde se v záporné hlavní roli profesionálního zabijáka netradičně objeví Bruce Willis. Představí chladnokrevného zločince, který při přípravě atentátu na samotného ředitele FBI pracuje v naprostém utajení a s využitím nejmodernější techniky.

Jediná cesta, jak tohoto nájemného vraha zastavit, vede přes propuštění teroristy Declana, ztvárněného Richardem Gerem. Declan pochopí, že se Šakal chce dostat do USA přes Velká jezera a dokonce se s ním zcela nečekaně střetne tváří v tvář. Když později Šakal zabije ženu, s níž se Declan začal sbližovat, boji na život a na smrt mezi dvěma dávnými nepřáteli nestojí už nic v cestě.

Před natočením snímku se o hvězdném obsazení hodně diskutovalo. Roli Šakala odmítli Sean Connery, Liam Neeson nebo Matthew McConaughey. Před Brucem Willisem pak byla tato role nabídnuta i Richardu Gereovi, který ji ale odmítl, protože si chtěl zahrát kladného hrdinu. Po natočení filmu si Willis a Gere slíbili, že spolu už nikdy nebudou na žádném filmu spolupracovat.

Také v sobotu navštíví televizní obrazovku charismatický Richard Gere, tentokrát však v žánru romantické komedie. Ve snímku Smím prosit? se od 20.00 hod zakouká do pohybů krásné učitelky tance (hraje Jennifer Lopezová). Přepracovaný úředník se rozhodne navštěvovat taneční kurz a překvapivě se mu tanec dostane nejen do krve, ale i do srdce a zdá se, že by mohl být i klíčem k záchraně jeho manželství. Taneční komedie Smím prosit? je remakem japonského filmu z roku 1996. Snímek získal nominaci na Golden Satellite Award v kategorii Nejlepší původní píseň, konkrétně za „The Book Of Love“ Stephena Merritta.

Sobotní noc přinese od 22.20 hod akční atmosféru ve filmu slavného režiséra Michaela Manna s názvem Miami Vice. Detektiv Ricardo je zdvořilý a netečný elegán žijící s počítačovou analytičkou Trudy, který v utajení pracuje na odhalení bandy pašeráků drog a vrahů. Naproti tomu je jeho kolega, detektiv James, záletník a švihák. Tedy jen do chvíle, než se zamiluje do čínskokubánské manželky obchodníka se zbraněmi a drogami. Dopadení zločince tak dostává osobní rozměr a dva policisté v každodenním boji s podsvětím musí využít všech svých sil. Snímek Miami Vice je celovečerní verzí stejnojmenného seriálu z let 1984 až 1989, který měl celkem 111 dílů. Album „Miami Vice Theme“ od Jana Hammera se dostalo na první příčku žebříčku Billboard v USA a stalo se ve své době nejúspěšnějším televizním soundtrackem všech dob.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+