Více

Hádej kdo jsem! Chantal Poullain a její Archa radosti

[Tisková zpráva] Jméno Chantal Poullain si veřejnost spojuje s charitou, ale její V.I.P. kolo moc bohulibých financí nevyneslo, protože kolegové poznali, kdo přišel do studia. „To seš ty, Chantalko?“ zeptal se Čmaňa jak za starých časů, když ještě byla herečka a zpěvačka ženou jeho kamaráda Bolka Polívky. Moderátor Petr Vondráček byl pohoršen, charismatická Francouzska je však na takové oslovení zvyklá a pobavilo ji. Další kolo už svůj úkol splnilo, protože uhádnout velkou vášeň Chantal Poullain se porotě nepovedlo. Ale není to závodění v autě, jak se domníval Martin Zounar. Je to něco mnohem normálnějšího, ženštějšího. Nenechte si ujít pořad Hádej, kdo jsem! již tento pátek 1. 10. od 20.00 na Primě.

Samozřejmě každému vrtá v hlavě, jaký vítr zavál půvabnou galskou růži do někdejšího komunistického Československa. A jak většina lidí tuší, byla to láska. Příběh vztahu francouzské herečky a českého mima začal ve stylu červené knihovny, konec má ale jako ze života. I když Chantal slovy své slavnější krajanky Edith Piaf „ne regrette rien“, nelituje ničeho. Prožila velkou lásku, porodila syna a stala se českou herečkou. Narodila se v Marseille do početné umělecké a kulturně podnětné rodiny. Od útlého dětství se věnovala baletu a toužila po herecké kariéře. Po maturitě na církevním gymnáziu žila krátce v Anglii a pak zamířila na studia Divadelní akademie ve švýcarské Ženevě. Seděla v šatně tamního divadla, kde hostovala, a v kapse už měla lístek do Států, kde se chtěla pokusit o hereckou kariéru. Pak ale vešel Bolek, který byl se svým divadlem ve Švýcarsku na turné, a bylo rozhodnuto. Místo do země strýčka Sama putovala Chantal za svou láskou do země prezidenta Husáka. Provdala se tu a natrvalo usadila.

S Bolkem cestovala po světě a příležitostně hrála. Později vystupovala v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Divadle Na zábradlí, hrála kněžnu v Jiráskově Lucerně na scéně Národního divadla, působí v divadle Ungelt, natáčela filmy se slavnými režiséry (Šašek a královna; Kopytem sem, kopytem tam; Konec starých časů; Král Ubu ad.). V roce 1989 se jí narodil syn Vladimír, ale vysněných sedm dětí už nestihla, protože manželství se rozpadlo. Kvůli synovi i přátelům však na Čechy nezanevřela, postavila se na vlastní nohy a pokračovala v umělecké kariéře. „Zpěvanka Hříbětová“, jak kdysi vtipný Polívka volně přeložil její jméno, začala skutečně zpívat a natočila působivé CD s francouzskými šansony. Od roku 1993 se s úctyhodnými výsledky věnuje charitě. Je zakladatelkou a prezidentkou Nadace Archa Chantal, která již léta kultivuje prostředí v dětských nemocničních odděleních, naposledy na psychiatrii v Bohnicích, jak diváci uslyší. Chantal Poullain má velké srdce a je právem hrdá na výsledky své nadace, která se snaží zpříjemnit život dětem a jejich rodinám v nelehkých chvílích nemoci a odloučení.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+