Více

IPTV v České republice

Digitální televize může mít mnoho podob. Dlouhá léta se hovořilo jen o satelitním digitálním vysílání (DVB-S), poslední roky je velkým hitem zemská digitální televize (DVB-T). Poněkud stranou zájmu stojí digitální kabelová televize (DVB-C). Existuje ale ještě jeden typ digitálního vysílání: televize přes internetový protokol (IPTV).

IPTV sledování

Protože jde o technologii, která má ambici konkurovat již zavedené kabelové televizi, snaží se IPTV nabídnout mnohem více možností oboustranné komunikace a unikátnější obsah. Právě díky němu přitahuje televize přes internetový protokol zájem diváků na celém světě. Zároveň je dostupnější než služby současných kabelových operátorů, kterým konkuruje i cenově. To všechno jsou důvody, proč se server DigiZone.cz společně se sesterským internetovým magazínem Lupa.cz rozhodl připravit speciální přílohu věnovanou právě IPTV.

PŘEČTĚTE SI SERIÁL: Průvodce světem IPTV

V několika následujících kapitolách se můžete dozvědět, jak vlastně IPTV technologicky funguje a čím se liší od kabelové televize, s níž je často mylně spojovaná. Zájemci o IPTV jistě uvítají informace, co potřebují pro příjem této služby a v jakých lokalitách bude dostupná. O tom, že televize přes internetový protokol není jenom pasivní záležitostí a nabízí celou řadu dalších možností, jak si sestavit vlastní televizní program nezávislý na vysílacích časech televizních stanic či vůbec jejich programové nabídce, vás přesvědčí kapitola nazvaná Co všechno nabízí IPTV.

Abychom se ale nevěnovali nové digitální platformě jenom z obecného hlediska, připravili jsme pro čtenáře přehled aktuálních nabídek IPTV od telekomunikačních společností v České republice. Za zmínku také jistě stojí otázka regulace tohoto typu televizního vysílání, protože legislativa doposud IPTV zcela opomíjela a regulační orgány chtějí tuto situaci řešit poněkud netradičním způsobem: zařazením IPTV pod služby kabelových operátorů.

Věříme, že se vám bude tato v pořadí druhá monotematická příloha DigiZone.cz líbit a přispěje k novým poznatkům o dalším typu digitálního vysílání.

Zpět na přehled speciálů Co je IPTV a v čem se liší od kabelové televize        

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+