Více
ahoh

Speciály

 • Antény pro digitální příjem televize

  Mezi mnoha diváky panuje přesvědčení, že pro příjem zemské digitální televize je potřeba speciální anténa, a že tedy na anténu, kterou používají pro sledování analogové televize, digitální signál nenaladí. Není to pravda, nebo alespoň ne úplně. V řadě případů totiž musíte anténu pro příjem digitálního signálu upravit, protože jinak se vám obraz digitální televize rozpadne do kostiček, bude zamrzat nebo ho vůbec nenaladíte.
 • Digitální kabelová televize v České republice

  Přechod na digitální televizní vysílání se netýká jenom pozemních vysílačů nebo satelitu. Kabelové společnosti dlouhou dobu uváděly za svoji velkou výhodu fakt, že se jich proces digitalizace netýká a jejich zákazníci si tedy nemusí pořizovat set-top-boxy. Taková představa už dávno neplatí, kabelové operátory donutila k digitalizaci konkurenční služba IPTV – digitální televize přes internetový protokol, ale také poptávka diváků po lepší kvalitě a více programech.
 • Digitální vysílání v regionech

  Ani mávnutí kouzelného proutku nezařídí přechod České republiky na zemské digitální vysílání ve stejný okamžik na celém území. Zapínání digitální televize a vypínání té staré, analogové, probíhá postupně po menších částech Česka - regionech. Jako první se s původním televizním vysíláním rozloučili diváci na Domažlicku. Poslední lidé v republice o něj přijdou v červnu 2012 na Zlínsku a Jesenicku.
 • Harmonogram vypínání analogových vysílačů

  Zajímá vás, kdy ve vašem městě nebo obci přestane vysílat analogová televize? Do kdy můžete na svém analogovém televizoru sledovat programy ČT 1, ČT 2, Nova a Prima, aniž byste si museli kupovat set-top-box nebo úplně nový digitální televizor? Připravili jsme pro vás seznam všech analogových televizních vysílačů v České republice s nejpozdějšími termíny jejich vypínání.
 • HDTV v České republice

  HDTV, neboli High Definition Television, je zkratka televizního programu ve vysokém rozlišení obrazu. Klasický televizní obraz se skládá z určitého počtu bodů, a pokud si tento obraz pustíte na televizor s větší obrazovkou, ztratí svou ostrost a je částečně rozmazaný. Oproti tomu program ve vysokém rozlišení obrazu (HD kvalitě) si ostrost drží a umožní vám sledovat detaily, které by vám televize ve standardním rozlišení nezprostředkovala.
 • IPTV v České republice

  Digitální televize může mít mnoho podob. Dlouhá léta se hovořilo jen o satelitním digitálním vysílání (DVB-S), poslední roky je velkým hitem zemská digitální televize (DVB-T). Poněkud stranou zájmu stojí digitální kabelová televize (DVB-C). Existuje ale ještě jeden typ digitálního vysílání: televize přes internetový protokol (IPTV).
 • Mistrovství světa v kopané 2006

  Server DigiZone.cz pro vás připravil speciální servisní přílohu věnovanou šampionátu z pohledu televizního diváka. Přinášíme vám v ní přehled přímých přenosů na televizních stanicích dostupných v České republice, informujeme o digitálních novinkách spuštěných u příležitosti MS 2006 a poradíme vám, jak přijímat digitální programy zaměřené na tuto akci.
 • Satelitní televize v České republice

  V době, kdy v Praze teprve začínalo testování pozemního vysílání digitální televize, odstartovala v celé České republice první komerční služba, která nabízela digitální televizi přes satelit s větším počtem programů úplně pro všechny. Psalo se září 2000 a přes družici Astra začal vysílat UPC Direct, jedna ze tří dnes fungujících placených satelitních služeb u nás. Především jim věnujeme následující přílohu.
 • Základní dokumenty digitalizace

  Přechod na digitální televizní vysílání se řídí pravidly, která určila vláda ve spolupráci se státními regulačními úřady, schválil je Parlament a na jejich dodržování dohlížejí opět státní regulační úřady. Vedle závazných pravidel pak existuje řada doporučení, z nichž jsme pro tuto přílohu vybrali ta nejdůležitější.
 • Základy digitální domácnosti

  Chytrá domácnost, inteligentní domácnost, digitální domácnost. To vše jsou termíny označující totéž: moderní bydlení zajišťující vysoký komfort a provozní úspory díky vyspělým technologiím.
 • Zimní olympijské hry 2010

  Zimní olympijské hry ve Vancouveru jsou v pořadí již 21. zimní olympiádou v novodobé historii olympijských klání. Letos vůbec poprvé budou televizní stanice přenášet tyto hry kompletně ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Jak se dostat k tomuto vysílání, ale i ke klasickým přenosům ze ZOH 2010 ve standardním rozlišení obrazu, vám poradí tato příloha DigiZone.cz.
 • Co přinese digitalizace

  Co přinese digitalizace, konkrétně digitalizace médií...
 • Digitální obsah

 • Jak funguje DVB-T

  Pozemní digitální vysílání bude v ČR fungovat podle standardu DVB-T. Jak tento standard vlastně funguje a jaké možnosti dává? A jak je to s interaktivitou a přístupem k Internetu přes DVB-T?
 • Digitální Kocourkov

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+