Více

Slovníček pojmů "C"

C/N (Carrier to Noise)
Vyjádření poměru mezi úrovní nosné vlny a šumu. Jedná se o údaj platící pro vysokofrekvenční signál, např. na vstupu tuneru. Není totožný s poměrem (nízkofrekvenčního) signálu k šumu (S/N).
CA (Conditional Access)
Kontrolovaný přístup ke sledování a záznamu programu nebo celého multiplexu, který se provádí kódováním. Sledování umožňuje dekódovací modul, zpravidla vybavený zpoplatněnou čipovou kartou. Přijímač může mít dekódovací CA modul přímo vestavěn nebo být vybaven tzv. slotem CI ((Common Interface ve skuetčnosti běžnou mechanikou PCIMCIA) pro jeho zasunutí.
CI (Common Interface)
Common Interface (mechanika PCMCIA) je univerzálním rozhraním pro nejrůznější doplňky, které může set-top box mít. Umožňuje divákům rozšířit jejich digitální přijímač o nové funkce. Běžnými obyvateli tohoto rozhraní jsou přístupové moduly, do kterých si uživatelé zastrčí svoji kartu pro placený příjem. Na satelitu (či při kabelovém příjmu) jsou ale všechny divácky atraktivnější programy kódované a bez přístupné karty se na ně nepodíváte.
Cinch
RCA, koaxiální konektor, analogové rozhraní pro přenos audio/video používá trojici - video (žlutý), levý kanál (bílý) a pravý kanál (červený). Cinch konektor se také používá pro digitální koaxiální audio (vedle optického audia). Správná výslovnost termínu je synč, název je odvozený od přesky na mexickém sedle, díky které spolu sedlo a kůň dokonale přilnuli - vyjadřuje tedy kvalitní obepnutí jedné části druhou. Za lexikální doplnění děkuje DigiZone.cz panu Jiřímu Tieftrunkovi, který je zároveň bojovníkem za korektní výslovnost slova v uživatelské i obchodní sféře.
CVBS (Color Video Blanc Sync)
Metoda analogového přenosu videa jediným (složeným, kompozitním) signálem. Na rozhraní se používá konektor cinch nebo SCART.

Na této stránce naleznete náš slovníček pojmů. V případě, že daný pojem, který potřebujete vysvětlit, v seznamu nenajdete, můžete se na něj zeptat. Můžete také vložit nový pojem i s vysvětlením. V žádném případě nekopírujte pojmy z jiných webů!

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+