Více

Seriál Ultra HD IPTV - televize budoucnosti

Dvojice televizních boxů H 96 Pro + a H 96 Max se systémem Android

Dnes si představíme dva boxy, které mají sice stejný základ, ale vývoj zde šel rozdílnými cestami. Jedná se o jeden z evergreenů zahraničních e-shopů – box H 96 Pro + s CPU Amlogic S 912 a nový Rockchip H 96 Max s CPU RK 3199.

Podzimní novinky německé IPTV služby EntertainTV

UVNITŘ GALERIE – Služba společnosti Telekom Deutschland, dceřiné společnosti nadnárodního gigantu Deutsche Telekom, prošla v měsíci říjnu podstatným vylepšením.
Prémiový obsah

Arris: set-top boxy nejen pro DVB-T2 s podporou HDR, 4K i Wi-Fi ac

Společnost Arris představila na zářijovém veletrhu elektronických komunikací IBC 2017 v nizozemském Amsterdamu celé nové portfolio přístrojů nové generace 4K HDR s Android TV.

Jak funguje německá IPTV služba EntertainTV z portfolia Telekom Deutschland

UVNITŘ GALERIE – Ve dvou částech si představíme EntertainTV od německého operátora Telekom Deutschland, přesněji její IPTV verzi.

Android boxy Mecool M8S s příponou Pro a Pro +

Dnes si detailně představíme dvojici boxů od společnosti Shenzhen Videostrong vybavených operačním systémem Androidem 7.1 Nougat.

Trojice kombo boxů Mecool K Pro pro satelitní i pozemní příjem

Kombo přístroj Mecool KI Pro pro příjem ve standardech DVB-T2 a DVB-S2 sice nesplňuje standard aktuálního tuzemského D-booku, protože není vybaven slotem pro podmíněný přístup, je ale zajímavý v některých dalších ohledech.

Beelink S1 a M1 – dvojice boxů splňující specifikace Mini PC

Dnes si představíme dva přístroje z vyšší cenové nabídky značky Beelink: typy S1 a M1, oba typu Mini PC s operačním systémem Windows 10 a procesorem z produkce společnosti Intel.

H96 Pro mini – TV stick s procesorem Amlogic S912

Dnes si představíme něco malého. Jedná se o první TV stick postavený kolem osmijádrového procesoru Amlogic S912, jehož postavení vrcholového modelu pro Android boxy začíná povážlivě ohrožovat RK 3399 od společnosti Rockchip.

Zámořská Ultra HD (4K) řešení – kanadský kabelový operátor Rogers Cable

Třetí a závěrečná část prezentace kanadských UHD řešení se věnuje Rogers Cable, televizi standardu DVB-C společnosti Rogers Communications, která obsluhuje jižní a východní Ontario, New Brunswick a Newfoundland and Labrador.

Ultra HD (4K) řešení v zámoří – služba Bell Fibe od kanadského operátora Bell

Postupně se podíváme, jaká Ultra HD řešení nabízejí operátoři v zámoří. Jako první si představíme Bell Fibe, 4K službu společnosti Bell Canada, která obsluhuje provincie Ontario a Quebec.

Post TV – UltraHD (4K) služba od společnosti Post Luxembourg

Další díl seriálu mapujícího Ultra HD řešení v Evropě se bude zabývat lucemburskou Post TV, kterou provozuje státní pošta.

Ultra HD vysílání v Evropě: Francouzský projekt La BOX

V dnešní části seriálu o UHD řešeních v Evropě si představíme 4K UHD kabelový set-top box firmy Sagemcom, model EGCI 384 UHD.

Set-top boxy na platformě Android: Beelink GT 1 Ultimate

UVNITŘ GALERIE – Třetí díl našeho seriálu o set-top boxech s operačním systémem Android se bude věnovat modelu Beelink GT 1 Ultimate.

První dojmy ze set-top boxu dánského operátora Waoo s podporou Netflixu v Ultra HD

Na rozdíl od praxe ustálené na tuzemském trhu, kdy každý operátor nabízí svůj vlastní systém, používají skandinávští IPTV operátoři lehce odlišný model.

Ultra HD příjem se stává standardem. Co všechno nabízí Sky Deutschland?

Rozšíření nabídky svých Ultra HD programů využila společnost Sky Deutschland k představení nového 4K přijímače, který v polském Bełchatówě vyrábí firma Humax.

Nvidia Shield TV ode dneška v České republice

Nejvýkonnější box pro streamované video a zároveň ultimátní herní konzole Nvidia Shield je oficiálně již i v České republice.

Srovnání set-top boxů pro IPTV služby Lepší.TV a SledováníTV v plné firemní specifikaci

V dnešním článku si podrobně představíme set-top boxy dvou IPTV služeb. Nejprve nejnovější přírůstek na českém trhu, první 4K box v České republice od Lepší.TV, poté se zaměříme na SledováníTV.

Nový 4K set-top box skupiny Liberty Global

Na konci listopadu byl v Británii představen nový 4K UHD set-top box vyvinutý pro všechny společnosti sloučené ve skupině.

Jak funguje komplexní multimediální systém nové generace společnosti Sky

SKY Q je prémiová služba a nenahrazuje původní SKY+ boxy, ale doplňuje je a v blízké budoucnosti bude standardem pro klienty Sky.

IPTV v podání portugalské služby MEO společnosti Portugal Telecom

MEO je služba mobilních a fixních telekomunikací a zároveň i značka společnosti Portugal Telecom, která je divizí nadnárodní telekomunikační společnosti Altice se sídlem v holandském Woerdenu.

FTTH ve Španělsku v podání operátorů Movistar, Vodafone a Orange

V oblasti FTTH (Fiber to the home) se Španělsko nalézá na druhém místě mezi státy jižní Evropy hned za Portugalskem a mezi rozvinutými evropskými státy celkově na místě třetím.

Ultra HD vysílání v praxi. Co nabízí IPTV od španělského Vodafone?

Po skončení platnosti některých smluv mezi Vodafonem a Movistarem ke konci roku 2015 přestal španělský Vodafone nabízet službu dříve známou jako ADSL TV Box.

Ultra HD vysílání v praxi. Co nabízí IPTV od německého Vodafone?

V následujících částech seriálu se budeme věnovat IPTV od Vodafone. Vzhledem k tomu, že Vodafone je druhý největší světový mobilní operátor hned po China Mobile a působí v 28 zemích a na pěti kontinentech, byl by jeden článek převelice rozsáhlý.

Ultra HD vysílání v praxi. Co nabízí portugalský operátor NOS?

Seriál o UHD televizi pokračuje a bude se věnovat největšímu portugalskému telekomunikačnímu operátorovi NOS (předtím ZON a ZON Optimus).

Realita a další možnosti Ultra HD vysílání v sousedním Polsku

V druhé části studie si představíme první polský UHD set-top box Korbox Ultra, službu na něm běžící a také související programovou nabídku.

Kdy se Česko dočká vysílání ve 4K? Druhá část studie o Ultra HD IPTV

Na druhou polovinu září chystá server DigiZone diskusní stůl věnovaný vysílání v Ultra HD (4K). Jeden z našich čtenářů představuje přístroje, které jsou v současnosti schopné tento formát přijímat.

Kdy se Česko dočká vysílání ve 4K? První část studie o Ultra HD IPTV

Na září připravuje server DigiZone diskusní kulatý stůl věnovaný možnostem vysílání ve formátu Ultra HD. Jeho možnostem se věnuje i nový seriál od jednoho z našich čtenářů.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+