Více

Seriál Rozhovory

Prémiový obsah

Pavel Dvořák: Za předčasný konec DVB-T dostanou operátoři prodloužené kmitočty pro DVB-T2

Předseda expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu přibližuje v rozhovoru pro DigiZone.cz vytváření plánu na přechod k DVB-T2.
Prémiový obsah

Chystáme změnu kódování. Klienty čeká výměna přijímačů, říká šéf satelitní Digi TV

Operátor se zaměří podle Vladimíra Rusnáka, provozního ředitele Digi Czech Republic, na sport ve vysokém rozlišení. „Chceme se věnovat i unikátnímu obsahu a nabídnout ho zákazníkům,“ dodává.
Prémiový obsah

Pál Milkovics: Zvířecí Mňau TV odstartuje do 15. října, nebude jenom pro chovatele

Druhý televizní kanál společnosti CE Media využije celoplošný multiplex 4. „Věříme, že zaujme nejen majitele domácích mazlíčků,“ říká její šéf Pál Milkovics v rozhovoru pro DigiZone.cz.
Prémiový obsah

Daniel Grunt: Placená videotéka bude ViaPlay, hledáme vhodný termín spuštění

Šéf nových médií Primy v rozhovoru pro DigiZone.cz o plánech s videoportály Prima Play, You.bo, podzimním projektu Prima Kvízy a startu placené videotéky ViaPlay.
Prémiový obsah

Alexander Prez: Všechny letošní televizory Loewe podporují kodek H.265/HEVC

V druhé polovině června uvedla v Praze značka Loewe zásadní model televizorů Reference. Reportáž jsme přinesli už dříve, nyní jsme zpovídali jeho výrobce.
Prémiový obsah

Za atraktivní soutěže bychom byli ochotni platit, říká šéf O2 Sport

Stanice, která je dostupná pouze u operátora O2, bude vysílat minimum reklamy. Podle Marka Kindernaye jde o určitou exkluzivitu, za níž si divák rád zaplatí.
Prémiový obsah

Pavel Kohout: Česká televize vyvíjí ovládání HbbTV prostřednictvím tabletu a smartphonu

Počet uživatelů hybridního vysílání České televize strmě stoupá, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz výkonný ředitel Nových médií ČT. Kavčí hory chtějí připravit speciální aplikaci pro dětské Déčko.
Prémiový obsah

Petr Formánek: Po přechodu na DVB-T2 by mohly zůstat menší multiplexy DVB-T pro regiony

„Souběh vysílání ve standardech DVB-T a DVB-T2 by neměl trvat déle než půl roku,“ míní manažer pražské Regionální sítě 4. „Nesmí diváky vyhnat od pozemního vysílání,“ dodává.
Prémiový obsah

DAB nutně potřebuje další rozvoj, aby získal důvěru posluchačů, míní šéf techniky Českého rozhlasu

„Kmitočty pro spuštění Rádia Plus na VKV získáme optimalizací těch, které máme k dispozici. Vypomohou nám v tom všechny stanice. Postupovat ale budeme velmi citlivě,“ říká Karel Zýka.
Prémiový obsah

Asociace televizních organizací: Široký crossmediální výzkum nám teď nedává smysl

Vedoucí výzkumných oddělení České televize a Primy Renata Týmová a Petr Miláček vysvětlují v rozhovoru pro DigiZone.cz, proč momentálně nemá smysl hledat jednotné měření všech typů médií.
Prémiový obsah

Kateřina Hrubešová: Crossmediální měření nemusí znamenat konec stávajících mediálních výzkumů

„Když se na tom trh neshodne, žádné crossmediální měření nebude,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz výkonná šéfka Sdružení pro internetový rozvoj
Prémiový obsah

Jaroslava Sedláčková: Brief je alfou a omegou televizního selfu

„Lidé spolu musejí spolupracovat. Pokud to tak není, je to v p… a je to kámen úrazu v České televizi,“ říká bývalá šéfka self promotion Kavčích hor
Prémiový obsah

Jaroslava Sedláčková: Nejsilnější stránka v televizním self promotion? Určitě intuice

Prošla všemi třemi velkými českými televizemi a utvářela představu, jak by měly „prodávat“ své pořady divákům. Nyní porovnává tyto zkušenosti v rozhovoru pro DigiZone.cz.
Prémiový obsah

Rose Adkins, ředitelka ScreenHits: Filmy a dramata se nevyplácí, smysl mají jen seriály

Šéfka největšího konkurenta globálně proslulé videoslužby Netflix předpokládá, že i na klasických televizorech se v budoucnu budou sledovat pořady jako na tabletu.
Prémiový obsah

Ondřej Ťapušík: LG míří k OLED. LCD s Quantum dot jsou jen zastávkou

Rozhovor se specialistou na Smart TV ve společnosti LG – nejen o OLED, ale hlavně o Ultra HD a nových technologiích, které tento výrobce připravil na letošní rok.
Prémiový obsah

Martin Kolovratník: S rozhlasovou digitalizací by se nemělo otálet, Český rozhlas má odejít z DVB-T

„Do mediální politiky nám Andrej Babiš nemluví, i když jsme se toho obávali,“ připouští v rozhovoru pro DigiZone.cz poslanec za hnutí ANO a bývalý šéf Českého rozhlasu Pardubice
Prémiový obsah

Martin Veselovský: DVTV je od začátku tak trochu punková záležitost

„Máme víc ohlasů na vysílání než v době, kdy jsem dělal Události, komentáře,“ popisuje moderátor Martin Veselovský pro DigiZone.cz první půlrok internetové televize DVTV
Prémiový obsah

Láďa Hruška: S Babicou se respektujeme, na Pohlreicha nemám. Nejsem kuchař

Jeho kuchařka bude letos v Česku nejčastěji nadělovanou knihou pod stromečkem. Jeho televizní recepty sledují miliony lidí. Má ale i řadu odpůrců. S Láďou Hruškou o pozadí projektu „Levně a chutně“.
Prémiový obsah

Právník Ondřej Preuss: Kauza TV4You se může táhnout léta, v Británii obdobnou při vyhrály televize

Čas ale může hrát ve prospěch TV4You, říká advokát Ondřej Preuss z advokátní kanceláře Jasanská & Co. v rozhovoru pro DigiZone.cz
Prémiový obsah

Nastartovali jsme proces, který změní vnímání a chování zákazníků, říká šéf české UPC

Frans-Willem de Kloet v exkluzivním rozhovoru pro DigiZone.cz hovoří o termínu spuštění platformy Horizon v České republice a její přibližné podobě
Prémiový obsah

Pavel Krbec z MTG: Buď si streamovací služby vypořádají vysílací práva, nebo spadne klec

Mediální skupina MTG, poloviční vlastník české Primy, nechce jiným provozovatelům poskytovat svůj obsah pro služby TV Everywhere. „Plánujeme vlastní platformu,“ říká Pavel Krbec.
Prémiový obsah

Jiří Balvín: TV4You není operátor ani převzaté vysílání, ale technologická platforma

„Pouze lidem dáváme to, co jim patří, jinou formou. Jde o volně šířené programy z DVB-T, které jsou k dispozici zdarma,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů TV4You v rozhovoru pro DigiZone.cz
Prémiový obsah

David Duroň: Mobilní verzi O2TV si už stáhlo 138 tisíc uživatelů. Chystáme její rozšíření

„Rádi bychom se zaměřili na možnosti měření mobilního GRPs, protože naše služba O2TV Go oslovuje mladé diváky,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz ředitel marketingu O2 pro segment domácností
Prémiový obsah

Tereza Šimečková: Jednotné měření televizí a internetu není utopie, kromě ČT ho chce i Prima

V čem udělal český Google chybu, když veřejně označil svůj YouTube za sledovanější než Novu? Zeptali jsme se ředitelky společnosti Mediaresearch, jež v Česku provozuje peoplemetry.
Prémiový obsah

Jiří Hojgr: Placené televizní kanály hromadně osloví ISP a operátory IPTV, kteří je poskytují nelegálně

„Chceme se dohodnout a podepsat řádné smlouvy. Pokud na to však někdo nebude slyšet, jsme připraveni věc předat advokátní kanceláři,“ popisuje koordinátor akce serveru DigiZone.cz
Prémiový obsah

Leoš Pohl: Bylo by riskantní mít příjmy jen z placených služeb, proto šlo Kinosvět do DVB-T

Provozovatel placeného CS Filmu a volně šířeného kanálu Kinosvět vysvětluje strategii Československé filmové společnosti, jež se podílí i na projektu metropolitní TV Praha
Prémiový obsah

Technický ředitel RTVS Andrej Doležal: Slovenská televize chce výhledově vysílat jen v HD

„Kontrakt na satelitní distribuci SD kanálů nám končí v prosinci 2016 a nebudeme ho prodlužovat,“ říká šéf techniky Rozhlasu a televize Slovenska v rozhovoru pro server DigiZone.cz

Alan Záruba: Ovládání grafiky gesty moderátora chystáme i pro Televizní noviny

Nova završila úvodní fázi modernizace vizuálu zpráv, ale už pracuje na jeho dalším vývoji. „Ve zpravodajské grafice není nikdy hotovo,“ konstatuje šéf kreativního oddělení.
Prémiový obsah

Kreativní ředitel Primy Michal Pacina: Potřebovali jsme hlavní kanál trochu zdynamizovat

„O výměně hlavního loga Primy jsme neuvažovali ani na moment,“ říká nový šéf kreativního oddělení FTV Primy, který do letošního května působil na stejné pozici na Nově

Jaroslav Holota, architekt mobilního studia Primy: Chtěli jsme jít dál než slovenská Joj

Subdodavatelé měli jen pět týdnů na to, aby Primě dodali potřebné komponenty pro výrobu mobilního studia. „Byl to neskutečně šibeniční termín!,“ konstatuje jeho architekt.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+