Více

Seriál Recenze digitálních televizorů

Prémiový obsah

Hyundai HLH 26955 DVD: nejen DVD a multimédia, ale i výtečný poměr cena/výkon

Víte, jaká je pro mě největší výhoda malých televizorů? Přijdou k vám v kompletní podobě, včetně podstavce, a vy tak konečně můžete pro jednou zapomenout na správné šroubky, jejich správný počet a šroubovák. A i když by se úhlopříčka této televize ještě před nějakými třemi lety za malou rozhodně označit nedala, dnes je pouhých 66 cm vskutku málo. Dokonce i 81 cm, protože to je druhá varianta tohoto modelu majícího zcela stejné parametry a tudíž také zabudovaný DVD přehrávač.
Prémiový obsah

Samsung LE40C750: nejlevnější 3D televizor na trhu, i když...

Nabídka Samsungu pro 3D zahrnuje více než deset modelů z nichž ten zcela nejlevnější vám nyní představíme. Má LCD panel s klasickým podsvícením a přijde na 34 990 Kč. Dlouho mu ale tento titul asi nevydrží – firma mu totiž uvádí plazmovou konkurenci, čímž zároveň stvrzuje svou pozici na českém trhu. S úhlopříčkou 102 cm je testovaný LE40C750 také zároveň nejmenším televizorem Samsungu, který můžete ve 3D zakoupit. Ostatně menší úhlopříčku pro 3D nenajdete ani u konkurence. Co do prostorového efektu je 102 cm už opravdu na hraně, a jasně se to v testu ukázalo.
Prémiový obsah

Televizor Philips 40PFL8605H: Perla své kategorie

Čekání na 3D televizor posledního velkého evropského výrobce bylo více než dlouhé. Firma se s letošní kolekcí oproti předpokladům sice nijak příliš neopozdila, ale po tom, co jsem viděl na jejich uvedení ve španělské Barceloně, byla natěšenost dosti velká. Podle předpokladů nakonec 3D televizory předběhly modely řady 5000 (viz příslušné testy na DigiZone.cz) a tak se v tomto článku zaměřím spíše na zdůraznění odlišností daných nejvyšší třídou, protože řada základních přístupů zůstává v platnosti i zde. K otestování 3D ale nakonec nedošlo. Nebyl totiž k dispozici aktualizovaný 3D Blu-ray přehrávač. Jakmile bude, dáme vám vědět...
Prémiový obsah

3D televizor Panasonic TX-P50VT20E: plazma podle mého gusta (a 3D také)

Podle mého gusta rozhodně je, a to jak co do podání obrazu a zvuku, tak většinou i vzhledem ke klasickým televizním vlastnostem. Neplatí to ovšem o přehrávání videa v DivX a přístupu k multimédiím vůbec, resp. o samotném souborovém manažeru. Na těch pár dalších specialitek se dá zvyknout, zapsat si je nebo si je prostě zapamatovat. Pokud je vám podezřelé, že začínám v podstatě závěrem, bude to tím, že tahle recenze bude trochu jiná.
Prémiový obsah

Televizor Philips 40PFL5605H : pohodička s plošným podsvícením Direct LED

Máme tu druhý model televizoru Philips z řady 5000, tentokráte s úhlopříčkou 102 centimetry a podsvícením LED, u kterého firma udává úsporu energie – oproti klasice – až 40 procent. Stejně jako u ostatních televizorů této řady nechybí ani 100Hz elektronika, ani zvuk v systému 2.1 či panel s odezvou 2 ms. Dynamický kontrast však byl u tohoto přístroje zvýšen až na 500 000 : 1.
Prémiový obsah

Televizor Philips 32PFL5405H: výborná čeština, kvalitní obraz a spousta dalšího

Philips toho pro letošek upravil na televizorech spoustu, o čemž jste se mohli dočíst v březnové reportáži z jejich uvedení ve španělské Barceloně. Zmenšil obaly, zavedl nové ekologické režimy, zcela předělal dálkové ovladače, přestavil tzv. shop mode, tedy to, jak televizor působí na prodejně a mj. dal i důraz na černou barvu. V řadě 5000 navíc zavedl věc podle mého nejdůležitější – poprvé si u některých modelů můžete vybrat, zda chcete podsvícení trubicemi nebo lepší a úspornější podsvícení LED. U této verze s 81 cm to jde.
Prémiový obsah

Televizory a přístup k internetu: který výrobce je nejlepší?

Někdo ho mocí mermo chce, jinému na něm nezáleží. Jak velká je první a jak velká je druhá skupina, o tom se diskutuje už nějaký čas. V každém případě internet v televizoru je tu a pokud ho chcete, nic vám nebrání ho používat. V tomto přehledu byste si měli na jednom místě udělat celkový obrázek o tom, co kdo nabízí a jaké má to které řešení možnosti. Probereme si všechny hlavní výrobce a nezapomeneme ani ty menší.
Prémiový obsah

První 3D televizor Sony KDL-40LX900: konverze 2D-3D, výborný obraz i resampling

Ještě donedávna se konverzí obrazu 2D na 3D chlubila na našem trhu jediná firma, Samsung. Teď už jsou dvě. Testoval jsem první kus 3D televizoru Sony, který ji rovněž ovládá a je tak „čerstvý“, že ještě ani den před vydáním této recenze (29. června 2010) neměl stanovenu koncovou cenu. Vedle samotné konverze pak nabízí i některé unikátní funkce jako senzor upozorňující, že se díváte na televizor z příliš malé vzdálenosti a nová, nyní skutečně vylepšená, multimédia, respektive přehrávání filmů v DivX, a to včetně titulků, což jsme doposud u modelů Sony pro rok 2010 neviděli.
Prémiový obsah

Televizor Panasonic TX-L42D25: Poprvé s podsvícením LED a (skoro) na jedničku

Panasonic poprvé uvádí LCD televizory s dnes nejžádanějším podsvícením LED diodami. Ne každý si ho sice vzhledem k vyšší ceně kupuje, ale většina zákazníků po něm touží. Panasonic tak nyní má v nabídce televizory se všemi dnes nejpoužívanějšími systémy. V ultratenké D25 vybavené mimo jiné i satelitním tunerem pak přichází podsvícení s diodami v rámu (200 LED umístěných na horní a dolní straně obrazovky – Edge LED), s kvalitnějším panelem typu IPS a nechybí ani napojení na internet, respektive Viera Cast. To ale zdaleka není všechno!
Prémiový obsah

Televizor Sony KDL-32EX600: designově i zvukově na výši

Máme tu další přístroj Sony z modelové řady 2010. Po televizoru střední třídy KDL-32NX500, který jsme testovali na počátku dubna, je tu základní řada EX opět s úhlopříčkou 81 centimetrů a s podsvícením LED. Vyslyšeli jsme tím volání těch, kteří chtěli, abychom zkoušeli televizory nejen s velkými, ale i menšími úhlopříčkami. Byl jsem dosti zvědav, jaká tahle televize Bravia vlastně bude a i když jsem tak nějak dopředu tušil, že bude drahá, překvapila mě.
Prémiový obsah

Televizor LG 47LD950: kvalitka i bez pohodového pasivního 3D

Jak už jsem nedávno na DigiZone.cz napsal v přehledu 3D televizorů pro český trh na letošní rok, společnost LG Electronics je jediným výrobcem, který u nás nabízí 3D v pasivním provedení. Abych hned v úvodu uťal námitky, že nejde o plnohodnotné 3D ve Full HD rozlišení, ukázky, které jsem měl k dispozici, ve Full HD byly. Nedivte se ani tomu, že jsem v přehledu 3D televizorů psal o modelu LD920. Nebyl to omyl – jen ho LG mezitím stačilo přejmenovat.
Prémiový obsah

Televizor Samsung UE22C4000: pár kvalitních kilogramů na doma i na chalupu

Tohle je opravdu zábavná televize. Malá, útlá a tak nějak v pohodě. Kdo by si před deseti lety pomyslel, že přístroj s úhlopříčkou 56 cm bude vážit pouhé čtyři kilogramy a mít hloubku tři centimetry. Kdepak bych si já ještě před dvěma lety pomyslel, že budu chválit televizor Samsung, navíc nejnižší třídy! V tomto případě už ale cena 11.990 Kč dává tušit, že to nebude jen tak nějaká „další malá televize“.
Prémiový obsah

Televizor Panasonic TX-P42G20: Krasavec až s třemi digitálními tunery

Má úhlopříčku plných 107 centimetrů i přesto, že firma stále udává 106. Papírově má také výbornou výbavu (ve verzi V20 dokonce s trojicí DVB tunerů) a dodává se v černé a kupodivu konečně i ve stříbrné barvě, ve které byly špičkové televizory navrhovány – před příchodem lesknoucí se klavírní černi – celá léta. Firma na něj hodně sází a není divu. A jaký ve skutečnosti je? Musím říci, že jsem byl překvapen...
Prémiový obsah

Televizor Sony KDL-32NX500: povedený design, ale jinak (skoro) samá zklamání

Nový bezrámový design, kompletní podpora všech druhů multimédií, a to konečně včetně přehrávání videa, či třeba elektronický manuál. Nové televizory Sony Bravia toho ve svých čtyřech řadách slibují dost a dost. Doufejme, že to bude Sony na dnešním nabitém trhu stačit. Zvláště když sliby jsou někdy i chyby, jak se ukázalo u tohoto zástupce řady NX. Designově by se této televizi nedalo skoro nic vytknout, ale tím výčet pozitivních vlastností tohoto výrobku bohužel končí.
Prémiový obsah

Samsung UE40C8000: recenze na první 3D televizor s DVB-T/-C tunerem

Během několika týdnů se na tohoto krasavce, kterého jsem měl zatím zapůjčeného v předprodukční verzi, budete moci podívat i v obchodě. Je nejen 3D ready, tedy připraven na 3D vysílání či filmy z 3D Blu-ray přehrávače, ale zvládá i konverzi mezi 2D a 3D obrazem. Dokáže tedy, s menším či větším úspěchem, převést v reálném čase do „3D“ běžné televizní vysílání či film promítaný třeba z USB paměti. Uvozovky jsem použil proto, že nemůžete očekávat stejný efekt jako v kině IMAX či při opravdovém 3D záznamu z BD disku.
Prémiový obsah

LG 42PJ650: velmi dobrá plazma pro příjem DVB-T

Dnešní test vlastně žádným testem nebude. Podařilo se mi totiž sehnat předprodukční vzorek z nové řady plazmových televizorů, která zanedlouho (nejspíše v dubnu) přijde na český trh. A i když televizor dorazil v plné výbavě, v oficiálním balení a s produkčním štítkem, byl jsem upozorněn, že jde o vzorek, a že ne všechno je ještě vyladěno. LG 42PJ650 se však předvedl ve velmi dobrém světle a na typické závady ve firmwaru jsem prakticky nenarazil.
Prémiový obsah

Mio Moov V735 TV: obří navigace, nebo malá přenosná televize? Obojí!

Když ji vidíte poprvé naživo, nic vás nepřipraví na tak obrovskou obrazovku. Fotky, které Mio nabízí, jsou totiž nejen z tohoto pohledu trochu slabší, a tak živá konfrontace u mně proběhla hodně natvrdo. Zůstal jsem koukat a říkal si – no to je snad televize! Že je to navigace s integrovaným televizorem, jsem pochopitelně věděl dopředu. Ale vidět ji ve skutečnosti bylo přece jen trochu něco jiného.
Prémiový obsah

LG 47SL9000: nejen stylový digitální televizor

Tuto televizi nezkoušejte odnést sami (pokud nemáte opravdu velké rozpětí rukou) a nezkoušejte ji ani sami smontovat. Podstavec se totiž do panelu tentokráte nezasouvá, ale zezadu se k němu přikládá, takže vám jedno nebo druhé musí někdo držet. Při 119 cm úhlopříčky a panelu tlustém těsně pod dva centimetry v nejužších místech a tři centimetry v nejširších to opravdu není legrace. A těch peněz, kdyby se něco přihodilo…
Prémiový obsah

Samsung LExxB450: cenově dostupné a dobře vybavené televize

Všude kolem nás je sice stále ještě kopa sněhu, ale už je pomalu zapotřebí myslet na jaro, kdy mnoho lidí vyrazí na chaty a chalupy. Proto jsme se tentokráte zaměřili na řadu televizorů, která díky svým úhlopříčkám poslouží jak v dětském pokoji či v malém obýváku, tak třeba právě na víkendové chatě. Dodávají se v úhlopříčkách od 48 přes 56 a 66 cm až po plných 82 cm, což už pochopitelně nejsou televizory na převážení. K zápůjčce byl model LE26B450, tedy s 66 cm (26") úhlopříčkou, ale vzhledem k tomu, že jsou všechny stejné, je to vlastně jedno.
Prémiový obsah

Sony KDL-40ZX1: tenká, drahá a rozporuplná televize

Trvalo to necelý rok a je tu televizor ZX1 patřící do řady „mimořádně tenkých“ přístrojů s posvěcováním LED. Úzký rámeček je širší, televizor naopak užší, obraz stále velmi dobrý a kompatibilita stále mizivá. Co tím chci říci? Jen to, že co bylo před rokem „parádní“, je dnes – zdůrazňuji v rámci této kategorie – průměrné či dokonce podprůměrné. Sony zkrátka jen nahradilo jeden panel druhým, upravilo cenu a hotovo. Za normálních okolností by to bylo hodně málo, ale znáte to – byla/je krize. Nové věci jsou v šuplíku a oprašují se ty starší.
Prémiový obsah

Panasonic TX-L37V10E: parádní prakticky ze všech stran

Po dvou modelech televizorů Sony řady 5800 se satelitními tunery, které ve vás vzbudily značný zájem, zařazujeme také jeden od Panasonicu. Je to v dnešní záplavě zcela černých přístrojů jeden z mála barevně kombinovaných. Navíc je vybaven kvalitním LCD panelem typu IPS Aplha, tunery DVB-T a DVB-S, včetně "hádéčkových" (MPEG-4) a zároveň je také v LCD nabídce firmy modelem nejvybavenějším. Jak vidíte, papírově by měl mít L37V10E všech pět "P".
Prémiový obsah

Sony Bravia 40V5800 (a 40Z5800): televizory se satelitním tunerem

RECENZE - Sony přichází na český trh s televizory, které mají vedle analogového a digitálních DVB-T a DVB-C i digitální satelitní tuner (DVB-S). Připojíte SVOD od paraboly, respektive monobloku (dva LNB konvertory), zastrčíte do modulu CA, kartu vašeho provozovatele a vše dohromady zasunete do mechaniky PCMCIA, neboli – jak se zde říká – do Common Interface (CI). Ve skutečnosti je připojení trochu náročnější, jako snad u každého satelitního systému.
Prémiový obsah

Samsung PS50B850: plazmová televize ostrá (a tenká) jako žiletka

Pokud si vzpomínáte na test LCD televizoru s LED posvěcováním Samsung UE40B8000XW, který se tu objevil na počátku září, tak tato plazma vám ho bude hodně připomínat. Jsou si totiž dosti podobné, i když se v detailech přece jen liší. Hlavně v ceně, ale také v možnostech specifických pro plazmu. Přiznám se, že tenhle model se mi líbí více než ona LCD LED sestřička. A cena? Rozdíl je nějaké dva tisíce ve prospěch plazmy, takže zdánlivě nijak markantní. Avšak nesmíme zapomenout, že PS50B850 má o 25 cm více na úhlopříčce!
Prémiový obsah

Hyundai HLH 16955 DVD: levná a velice dobře vybavená televize

Je mi jasné, že někteří z vás při pohledu na značku okamžitě ohrnou nos, jak to před nedávnem udělal šéfredaktor jednoho velkého odborného časopisu. Já ale na tyhle malé televize s DVD přehrávačem nedám dopustit. Je to už tuším třetí v pořadí, kterou za poslední roky od této značky testuji, a tak mám pocit, že je to i opodstatněné. Pokaždé na ně totiž bylo spolehnutí a výbava vzhledem k ceně byla až neskutečná. V této verzi, která je poprvé také HD Ready, tomu není jinak. Některé drobnosti by si už ale přece jen zasloužily dotáhnout.
Prémiový obsah

Panasonic TX-P42G15E: televizor s DVB-T, DVB-C a DVB-S tunerem

Nedávno se na DigiZone.cz objevily první recenze televizních přijímačů. Jednou bych také rád přispěl. Jedná se o model TX-P42G15E od společnosti Panasonic. Proč jsem si vybral právě tento model? Jednoduše proto, že jej mám doma na televizním stolku. Navíc mi zatím na webu jakákoliv recenze tohoto integrovaného digitálního televizoru chyběla, a tak se ji pokusím doplnit. Snad tímto článkem potěším i ostatní čtenáře.
Prémiový obsah

Samsung LE37B550: dobrý poměr cena/výkon

Elegantní přístroj v designu ne nepodobnému Samsung UE40B8000XW, který jsme testovali před pár týdny, poutá pozornost nejen podstavcem, resp. spojem mezi podstavcem a panelem vyrobeným z nádherného průhledného plastu, ale i svou bytelností a solidností. Přiznám se, že jsem byl na tohoto zástupce „pětkové“ řady hodně zvědav…
Prémiový obsah

Sharp Aquos 32DH57EVBK: ostrý obraz, výborné převzorkování

RECENZE - Tentokráte jsme v testovaných televizorech sáhli po běžnější provenienci v nižší cenové relaci (12.990 Kč za 81 cm), avšak to s sebou automaticky nenese nezajímavé vlastnosti. Sharp Aquos 32DH57EVBK se například rád pochlubí svým „zeleným“ přístupem a ten je znát už jenom zabudováním tlačítka „Eco“ do dálkového ovladače. Nechybí ale ani tlačítko úplného vypnutí, které spolu s dalšími najdete na boku.
Prémiový obsah

Samsung UE40B8000XW: "LEDová" krása

Hned jak jsem v krabici zahlédl tenhle ultratenký „osmičkový“ model s možností přehrávání komprimovaných blue-ray souborů ve formátu MKV, říkal jsem si „a jéje, to zase bude práce s hledáním zástrčky pro síťový kabel…“ Mýlil jsem se. Samsung to vyřešil jinak – napevno připojenou šňůrou. Kupodivu vyřešil i umístění rozhraní („z boku“ a „zezadu“), ale bylo to vskutku natěsno a dokonce se někdy muselo sáhnout po specializovaných konektorech. Moje USB flash paměť to zvládla jen tak tak, stejně jako adaptér pro WiFi.
Prémiový obsah

Sencor SPV-6706T: Malý, přenosný, šikovný

Dnes si představíme malý LCD televizor Sencor SPV-6706T, který, ač tak na první pohled nevypadá, v sobě skrývá celkem zajímavé funkce. Jeho určení je jasné, díky akumulátoru a malým rozměrům je přenosný kamkoli a nezávislý na elektrické síti, vhodný tedy například na kemping, do přírody, do dopravních prostředků nebo pro pokusy s příjmem televize kdekoli na kopci. Díky napájení 12V jej lze připojit a dobíjet z palubní sítě automobilu. Může být také vhodným doplňkem při instalaci antén pro následnou kontrolu funkčnosti přímo na střeše, bez nutnosti sbíhání k velkému televizoru připojenému až dole v místnosti.
Prémiový obsah

Philips 32PFL8404H: Digitální televizor s osvětlením

Když slyším „Ambilight“ vybaví se mi pokaždé moje maminka, zcela zhasnutý obývák a malá lampička nedaleko jejího křesla (televize je samozřejmě na druhém konci pokoje…). Ambilight, tedy televizor se zadním osvětlením, je v tomto ohledu opravdu vychytaná věc a pokud si říkáte, že vám ho nahradí šikovně umístěná lampička za televizí, máte pochopitelně pravdu. Ale máte ji na dálkový ovladač?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+