Více

Polemika

Rodina slovenských sportovních kanálů Arena Sport slibuje pestrou podzimní sezonu

Kromě hokeje nebo házené patří k hlavním tahákům přenosy z ruské fotbalové ligy, nizozemské Eredivisie, anglické EFL, belgické Jupiler Pro League nebo argentinské Primera Division. Diváci by se měli dočkat skoro 450 zápasů.

Nový seriál HBO vzbudil pozdvižení ještě předtím, než vznikl první řádek scénáře

Alternativní historie, ve které v Americe stále vládne otroctví, přichází do nejhorší možné doby. Nebo možná naopak nejlepší.

„Flowing“: nepříjemnost táhnoucí se už léta bez valného výsledku

Hlavními aktéry jsou, pravda, převážně komerční televize, ale ani ta veřejnoprávní není tak bez viny, jak bylo by si přát. A oč že jde?

Projekce posledního dílu internetového seriálu Pěstírna proběhne na karlovarském filmovém festivalu

Premiéra posledního dílu internetového thrilleru Pěstírna z produkce Stream.cz proběhna v rámci 52. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech.
Prémiový obsah

Zemská televize a HbbTV: Nekalá konkurence, nebo možná budoucnost?

Během panelové diskuse nedávné konference DigiMedia zazněl mimo jiné dotaz, zda HbbTV vysílání Seznam.cz TV za „zlomek ceny terestrického vysílání“ není „porušením obchodních podmínek“.

Cannes vs. Netflix aneb francouzští filmoví tradicionalisté v 21. století

UVNITŘ VIDEO – Filmoví tradicionalisté v Cannes se pustili do války, kterou nemůžou vyhrát. Otázkou je pouze kolik ztratí.
Prémiový obsah

Zasáhly inzeráty satelitních operátorů do předvolebního boje? Podle právníků spíš ne

Kontroverzní inzerát asociace satelitních operátorů mohl podle některých kritiků nezákonně zasáhnout do volebního boje a skončit i statisícovou pokutou. Oslovení právníci ale tento názor většinou nepotvrdili.

Dva brífinky v jeden den: České Radiokomunikace se na dálku dohadují se satelitními operátory

UVNITŘ VIDEO – Rozbuškou zvýšené mediální aktivity byly páteční a pondělní inzeráty České asociace satelitních operátorů a středeční třetí čtení vládní novely zákona o elektronických komunikacích.

Satelitní operátoři zareagovali na text Jana Potůčka. Debata se týká DVB-T2 i DVB-S2X

Česká asociace satelitních operátorů se ohradila proti některým tvrzením v článku Jana Potůčka, ve kterém České Radiokomunikace reagovaly na pondělní rozhovor serveru DigiZone.cz.
Prémiový obsah

Patrik Brom: Vládní strategie přechodu na DVB-T2 prosazuje pouze jedinou možnou variantu

Do příprav přechodu na nový standard zemského televizního vysílání DVB-T2, který souvisí s rozhodnutím Evropské komise opustit pásmo 700 MHz, razantně vstoupila nedávno založená asociace satelitních operátorů.

Ke ztrátě paměti Pavla Hanuše. Reakce Radka Žádníka k vyrovnanému rozpočtu ČT

UVNITŘ VIDEO & PREZENTACE – Našim čtenářům přinášíme odpověď ekonoma Radka Žádníka na článek Pavla Hanuše, který z pozice manažera České televize kritizoval Žádníkovu prezentaci na senátní konferenci.

Jak vyrovnaný je rozpočet České televize? Nejen Pavel Hanuš reaguje na přednášku Radka Žádníka

UVNITŘ VIDEO – Senátní konference o roli ČT se stala nezvykle hlasitým startovním výstřelem boje o post generálního ředitele této veřejnoprávní instituce, který navíc zazněl přímo v předvečer prvního kola jeho volby.

Důvody postupného přechodu českých médií do českých rukou? Peníze to asi nebudou

Českým masmédiím bývá často vyčítána jakási nečitelnost, kdy pouze dva z celostátních deníků jasně deklarují svoji stranickou příslušnost – sociálně-demokratické Právo a komunistické Haló noviny.

Komu by pomohla platba za připojení k internetu? Určitě ne těm, komu by měla

Jeden z našich čtenářů nám zaslal obsáhlou reakci na včerejší úvahu o možné budoucnosti platebních modelů za audiovizuální služby na internetu. Jeho článek zveřejňujeme v nezměněné podobě.

Renezance úpadku

Čerstvé statistiky o prodaných nákladech a předplatném ukazují, že takzvaná „renezance tisku“, jak o ní hovoří někteří mediální analytici, se nekoná.

Satelit kontra všichni ostatní aneb průzkumy jako na houpačce

Máme tu dva průzkumy. Jeden vychází z dlouhodobých dat, druhý z různých statistik, analýz a odhadů. ATO – Nielsen Admosphere vs. SES (Astra).

Nová Digi TV: španělská fotbalová La Liga i anglická Premier League pohromadě

Čeští fotbaloví fanoušci mající tuto satelitní platformu budou moci sledovat to nejlepší z nejvyšší španělské soutěže, a to po tři sezóny po sobě.

Recenze na pořady se nepíší po zhlédnutí jednoho dílu, pane Žáčku

Je mi líto, pane Žáčku, že budu muset znovu učinit to, za co mě nejvíc kritizujete – tedy novinářsky poučovat – ale donutil jste mě k tomu, protože, jak vidím, to nikdo neučinil dřív, než jste se rozhodl psát.

Česká televize neporušuje zákaz reklamy na ČT 1, nevysílá ji ani na Déčku

Tisková mluvčí České televize reaguje na nedělní glosu serveru DigiZone.cz o nebývalé míře sponzorských vzkazů a reklamních minipořadů na programu ČT 1

Odpověď Médiáři: opravdu existuje patent na informace?

Pokud o nějaké události informuje jako první konkurence, znamená to, že se máme tvářit, jako by se to nestalo? Nebo informovat o tomtéž a seriózně uvést zdroj s aktivním prolinkem?

Mediální zástupce multiplexu 4: Vysíláme pro lidi, ne pro veverky

Společnost Digital Broadcasting se musí důrazně ohradit proti negativním informacím o Vysílací síti 4, které se v poslední době různými způsoby šíří

Nova představila jarní schéma. Chystá sedmý kanál pro multiplex 4

UVNITŘ GALERIE A PRESS KIT – Online zpravodajství DigiZone.cz z tiskové konference televize Nova, na které představuje jarní programové novinky

Financování České televize: kam ty peníze mizí?

Diskuse o financích veřejnoprávní televize jsou bezpochyby mediálním evergreenem. Na druhou stranu je skutečností, že reálné a ověřené komplexní ekonomické informace o nákladech televize veřejné služby laickou ani odbornou veřejnost příliš nezajímají. A neplatí to jen pro televizi veřejné služby. Přesto nelze ponechat nezodpovězenou stále se opakující otázku, co se s vybranými penězi vlastně děje. Jistě všichni znají z internetových diskusí dost často vyslovovaný názor : „.. co nám to za ty nekřesťanské peníze vysílají, samé reprízy, sedm miliard prožírají a výsledek žádný …“.

Šmuclerová: Televize se zabarikádovaly za pomyslnou Velkou čínskou zdí

Jednotný evropský superregulátor médií? Češi říkají ne.

Soukromá rádia nechtějí uznat Radio Wave za veřejnou službu

Jak se to má s memorandy o digitalizaci

Páteční glosa Jana Kálala k memorandu čtyř největších slovenských televizí o společném postupu při zavádění zemského digitálního vysílání přiměla k reakci Nikolaje Savického. Nynější ředitel strategického rozvoje Slovenské televize dlouhá léta pracoval v České televizi a významně se podílel na její strategii pro digitální vysílání. Přinášíme jeho pohled na věc i odpověď Jana Kálala.

Spokojený penzista Kučera odpovídá

Minulý týden jsme na DigiZone.cz zveřejnili glosu na vystoupení bývalého poslance Miloslava Kučery (ČSSD) během sněmovního semináře o digitalizaci televizního vysílání. Kučera kritizoval nové digitální stanice za to, že dopředu nepočítaly s prodlevou u vypínání analogových kmitočtů a požadují po státu dostatečné pokrytí digitálním signálem. Byl to ale právě Kučera, kdo před šesti lety prosadil zákon s formulací o automatickém prodloužení analogových licencí Novy a Primy, jejichž kmitočty dnes blokují rozvoj digitálního vysílání.

Polemika o Technickém plánu přechodu

Do konce března stanovil Český telekomunikační úřad (ČTÚ) lhůtu, kdy se mají provozovatelé televizního vysílání, ale také televizních vysílačů vyjádřit k harmonogramu přechodu z analogového na digitální zemské vysílání (TTP). Server DigiZone.cz získal v posledních dvou týdnech informace, z nichž vyplývá, že všechny tři velké televize hodlají TPP ignorovat. Napsali jsme tedy, že i druhá verze TPP „spadne pod stůl“. Proti této formulaci se ozval předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák a radní Petr Štěpánek.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+