Více

Zlín

Skončil Zlínský filmový festival. Rozdal i svá ocenění

UVNITŘ VIDEO – V rámci závěrečného pátečního galavečera v pořadí 56. festivalu filmů pro děti a mládež bylo oceněno třináct snímků ze všech koutů světa.

Vysílací rada byla neobvykle vstřícná k rozhlasovým stanicím

Regulátor také vypsal výběrové řízení na nové vysílače Blansko (90 MHz/100 wattů), Chotěboř (89 MHz/100 wattů) a Český Krumlov (92,5 MHz/50 wattů a 100 MHz/50 wattů).

Zlínský vysílač Tlustá hora bude mít několik dní výluku, úplně vypnutý ale nebude

Údržbová přestávka má mít tentokrát charakter provozu vysílače do poloviny anténního systému. Znamená to, že Tlustá hora bude signál stanic zajišťovat i v omezeném provozu.

Zlínský vysílač Tlustá hora má výluku, nepůjde tu televize ani rozhlas

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie.

Country Rádio expanduje do Mostu a Zlína, další vysílatel uspěl v Plzni

Country Rádio je podle aktuálních výsledků Radioprojektu pátou nejposlouchanější rozhlasovou stanicí v České republice. Denně ji ladí 183 tisíc lidí.

Odstartovala Regionální síť 8 s TV Noe a Sport 5, diváci si pochvalují kvalitu obrazu

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Multiplex je v současné době dostupný pro většinu krajských měst, od 1. srpna se k nim přidají také Jihlava a Mikulov. V Novém Jičíně síť nakonec vůbec nebude.

Testy Ultra HD jsou tu, (skoro) nikdo je ale nemůže sledovat

TÝDENNÍ REVIZE – Těšili jste se, že si Ultra HD testy pustíte na vaši nové obrazovce s DVB-T2 tunerem? Nepustíte. Na trhu totiž nejsou vhodné televizory, které by to umožňovaly.

České Radiokomunikace přišly o možnost vysílat městské DAB multiplexy v L-pásmu

Operátor formou individuálního oprávnění získal v minulosti kanály ve III. pásmu pro Prahu, Ústí nad Labem, Liberci, Olomouc a na Zlínsku. Prozatím vysílá na území hlavního města.

České Radiokomunikace uvedou do provozu dva nové vysílače Regionální sítě 8

Jedním ze žhavých kandidátů pro obsazení tohoto multiplexu je chystaná stanice Food Channel zastupovaná společností Axocom, operátor ale pochopitelně odmítá jednání jakkoliv komentovat.

Radimu Pařízkovi se daří, do multiplexu 4 získal minimálně čtyři nové zákazníky

Pařízek na nedávné konferenci Milníky digitální televize hlasitě zdůrazňoval, že multiplex 4 je jedinou celoplošnou sítí, která je zákazníkům schopna nabídnout vysílání na regionální bázi.

Radiokomunikace chtějí rozhlasové multiplexy využít pro stávající VKV stanice

Ředitel Českých Radiokomunikací pro rozvoj Marcel Procházka prozradil, že operátor by chtěl plány s kmitočtovými příděly ve III. pásmu odhalit veřejnosti už v příštím týdnu.

Krajská města by se nového multiplexu Radiokomunikací mohla dočkat v půli roku

Síť nebude regionalizovatelná. „Tato síť je postavena níže, takže komerčně by to nedávalo příliš smysl,“ řekl redakci našeho webu zástupce generálního ředitele operátora Martin Gebauer.

Teleko získalo kanál ve III. pásmu pro digitální rozhlas v Olomouci

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Telekomunikační úřad zveřejnil ve své elektronické databázi také předpokládanou mapu pokrytí DAB signálem Českých Radiokomunikací z vysílače Vizovice.

Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací má další příděl, nový získal i Ivo Brabec

UVNITŘ VIDEO – Jihočeský podnikatel zároveň na svém YouTube kanálu referoval o tom, že v rámci nově spuštěného vysílače na Lipně chce provozovat vlastní informační kanál.

V noci čeká zlínskou Tlustou horu výluka, nepůjde odtud televize

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie. Údržbová přestávka se tentokrát netýká pásma VKV.

Digitální rozhlas může zamířit do Olomouce a Vizovic u Zlína

V elektronické databázi regulátora kmitočtového spektra zatím není uvedeno, kdo kmitočty získal. V minulosti se v tomto směru dařilo nejen Teleku, ale i Českým Radiokomunikacím.

Tittelbach si rozmyslel kandidaturu za hnutí ANO, má zdravotní problémy

„Během dvou týdnů mne čeká náročná operace a bohužel bych nebyl schopný plného nasazení, abych hájil barvy hnutí ANO,“ uvedl důvody pro stažení kandidatury moderátor.

Vysílač Zlín - Tlustá hora má výluku, v noci se odmlčí Černá hora a Vraní vrch

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie, informovaly České Radiokomunikace.

Nemůžete naladit ČT :D a ČT art? Chyba nemusí být jen na vaší straně

Anténáři, které oslovil server DigiZone.cz, se shodují na tom, že reálné pokrytí Regionální sítě 7, v niž jsou stanice šířeny, je menší, než udává Česká televize i operátor multiplexu.

Jan Menger: Regiony Českého rozhlasu posílí hudbu, přestěhujeme na ně dechovku

Krajská studia ČRo příští rok propustí pět procent zaměstnanců, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz náměstek generálního ředitele pro regiony Jan Menger

ČT uzavřela čtyřletou smlouvu s Telefónikou na přenos signálu z regionálních stu­dií

Kavčím horám se podle deníku E15 podařilo vysoutěžit poloviční cenu oproti předpokládaným nákladům 80 milionů korun na celé čtyři roky

Český rozhlas teprve připravuje novou koncepci regionů. Předloží ji 30. června

Po odvolání všech ředitelů krajských studií Českého rozhlasu ještě není úplně jasno, jak přesně budou regiony fungovat po zvolení jejich nástupců

Zájemci o místa šéfů krajských studií Českého rozhlasu se mohou hlásit do 30.6.

Výběrová řízení se omezují na šest manažerských pozic, v řadě krajů rozhlas spojuje dvě samostatná studia do jednoho. Noví ředitelé mají nastoupit 1. října.

Šéf Rozhlasu: zákon neříká, zda máme mít v každém kraji studio nebo jen redakci

Od 1. ledna 2014 přejde regionální vysílání Českého rozhlasu na větší centralizaci. Páteřními studii budou Brno, České Budějovice, Plzeň a částečně Ostrava, Olomouc či Hradec Králové.

Dětský kanál ČT :D se představí 29. května na veřejném semináři Zlín film festivalu

UVNITŘ POZVÁNKA – Na akci vystoupí kromě generálního ředitele České televize Petra Dvořáka a výkonného šéfa ČT :D Petra Kolihy i předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová

Pařízkova Regionální síť 7 odstartuje příští měsíc, v Jihlavě už testuje

Na Vysočině je digitální zemský multiplex sice v provozu, ale programovou nabídkou kopíruje stávající obsah multiplexu 4. Jeho smysl je tak prozatím stále nejasný.

Regionální síť 7 bude provozovat Radim Pařízek, ale ne přes Digital Broadcasting

Nejlukrativnější z třinácti regionálních sítí pro zemskou digitální televizi získala firma, kterou většinově kontroluje provozovatel celoplošného multiplexu 4 Radim Pařízek

Krajská studia Českého rozhlasu čeká reorganizace. Některá výrazně zeštíhlí

Český rozhlas připravuje projekt „národního okruhu“, do kterého se budou připojovat jednotlivá krajská studia podobným způsobem, jako před časem regiony na Primě

Vzniká síť městských multiplexů, které mají cenově konkurovat Radiokomunikacím a Pařízkovi

Někdejší majitel jihočeské televize Gimi Ivo Brabec chce spustit několik městských televizních sítí. Po Českých Budějovicích a Plzni míří do Teplic a Příbrami.

V Česku mohou začít vysílat dvě nové regionální sítě. Jedna získala kanál i v Praze

UVNITŘ TABULKA Operátor Regionální sítě 7 získal v Praze kmitočtový příděl pro kanál 37. Zajímavostí je, že už jde o třetí společnost, která by signál šířila z lokality Ládví.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+