Více

USA

Prémiový obsah

Jan Zika: Jak jsem se z televize Z1 přes ČT 24 dostal až do newyorské NBCUniversal

DigiZone.cz vyzpovídal bývalou tvář českých zpravodajských televizí Z1 a ČT 24, která prorazila za Atlantikem a pracuje pro největší televizní grafické studio na světě, přímo v newyorské centrále NBCUniversal.

Veletrh CES událostí číslo jedna, Netflix opět všem vyrazil dech

TÝDENNÍ REVIZE – Vstup Netflixu do České republiky a na Slovensko zatím podstatně kalí skutečnost, že chybí jakákoliv lokalizace. Dočkat se jí máme až v budoucnu.

Změny v mezinárodní verzi CNBC dopadnou i na klienty tuzemských operátorů

Vyřazení londýnského obsahu by mělo být kompenzováno vysíláním CNBC z USA. Uzavření pobočky v Tokiu by pak měla kompenzovat dodávka obsahu z asijsko-tichomořského ústředí v Singapuru.

Provozovatel kanálů History a C&I spustí stanici Viceland, zatím pouze v USA

Firma VICE, která bude dodavatelem obsahu pro Viceland, získala v minulosti za svůj obsah několik prestižních cen včetně „televizních Oscarů“ Emmy. Spolupracovala i s HBO.

Provozovatel satelitů Astra testuje v Las Vegas distribuci Ultra HD po kabelu

Obsah, který je možné sledovat v rámci probíhající NAB Show, obsahuje materiály natočené v Las Vegas, živé rozhovory s hvězdami Hollywoodu a televizní obrazovky.
Prémiový obsah

Kanály FOX na našem trhu? České zastoupení o nich už vyjednává

Na trhu placených televizí přituhuje. Uvádění seriálových trháků v globální premiéře už není ničím neobvyklým. Do boje o diváka zasáhnou brzo i chystané VOD služby včetně Netflixu.

Uvedení atraktivních seriálů v globální premiéře se pomalu mění ve standard

„Značka AMC se rychle stala synonymem pro televizní stanici s nejžádanějším filmovým a seriálovým obsahem“, konstatoval Bruce Tuchman, prezident stanic AMC a Sundance Channel Global.

HBO změnilo plány, Hra o trůny poběží ve všech zemích světa současně s USA

„Jsme skutečně nadšeni, že se nás naši mezinárodní partneři rozhodli podpořit v tomto nápadu,“ konstatoval prezident programového oddělení HBO Michael Lombardo.

Videoportál Netflix potvrdil expanzi do Česka, dorazí sem nejpozději příští rok

V České republice funguje několik videoslužeb, které však veskrze nabízejí podobný obsah. Průkopníkem v této oblasti byl portál Topfun, který ale v poslední době stagnuje.

Google potvrdil, že nabídne za úplatek možnost odebrat z YouTube reklamu

Bez reklam už mají videa na YouTube uživatelé Chromecastu – streamovacího zařízení, díky němuž je možné dostat obsah do televizoru nebo monitoru s HDMI portem.
Prémiový obsah

Varování pro český trh? Mladí Američané sledují televizi stále méně

Nejnovější výsledky televizní sledovanosti (za třetí čtvrtletí roku 2014) jsou na světě a ukazují jisté trendy ve sledování televize mladými Američany. Pro vysílatele hrůzné…

Netflix vyhlašuje válku službám na vyžádání, dorazit by měl i do Česka

TÝDENNÍ REVIZE – 150 nových zemí by měla obsahovat plánovaná expanze nejuznávanější video služby. Do dvou let chce být přítomna ve všech státech světa.

Vize Netflixu: Globálním hráčem bychom mohli být už za dva roky

Třináctistránkový dokument mimo jiné přináší i sdělení americké společnosti o snaze proniknout na čínský trh. Šlo by ale spíše o menší službu, než je u Netflixu obvyklé.
Prémiový obsah

Internet nás naučil sledovat televizi jinak. Přizpůsobí se tomu provozovatelé?

Televizní vysílání v Česku je stále ještě na jiné úrovni než ve Spojených státech nebo Velké Británii. Tamní trendy ale brzy dorazí i k nám. Jsme připraveni?

Netflix bude do pěti let dostupný po celém světě, věří jeho obsahový šéf Sarandos

Jak Českou republiku, tak i Slovensko Netflix prozatím z pochopitelných důvodů míjí. Z pohledu této americké služby jsou obě země prozatím nezajímavé.

Nechvalně známý fakt seriálu Hra o trůny bude v Guinessově knize rekordů

Jako nejvýdělečnější akční hrdinka v historii se objeví v nejnovější publikaci herečka Jennifer Lawrence za oba díly kasovního trháku Hunger Games.

Začátek podzimní sezóny bohatý na změny vizuálu, přistoupila k ní i CNN

Jednou z nejvýraznějších změn, kterou CNN v rámci svého vizuálu provedla, je vzdání se prvku zeměkoule. Ta z loga stanice úplně zmizela. Klasický logotyp CNN zůstal chován.

Agnieszka Holland, režisérka Hořícího keře, natočí dvě epizody House of Cards

Seriál vzniká exkluzivně pro videoportál Netflix, který v České republice prozatím nepůsobí. Na Slovensku nabídla House of Cards svým předplatitelům služba Voyo.

Wrestlingové video na vyžádání WWE Network už funguje u nás i na Slovensku

UVNITŘ VIDEO – Diváci v obou zemích bývalé federace měli doposud možnost sledovat legálně v rámci WWE pouze záznamy z Vintage Collection, Smack Down a This Week on WWE.

Netflix s expanzí nekončí, naději tak mohou mít stále i zájemci z Česka

15 let po zavedení prémiové služby má Netflix po celém světě více než 50 milionů klientů a působí ve více než 40 zemích. Produkce portálu má letos celkem 31 nominací na televizní Oscary.

Miliardář Murdoch nabízel za vlastníka HBO a Novy astronomickou částku, přesto neuspěl

Jednání obě strany nejprve popíraly, ale nakonec ho potvrdily. Vedení Time Warner se po dlouhých diskusích dohodlo, že prodej společnosti není v jeho zájmu a kladně by ho neuvítali ani akcionáři.

Největší poskytovatel placených kanálů u nás se přejmenuje, pohltili ho Američané

Kromě Chellomedia se součástí AMC Networks International stane také AMC/Sundance Channel Global, společnost provozující kanál Sundance Channel v Evropě a dalších teritoriích.

Bloomberg: Murdoch ovládne za 300 miliard britskou, německou a italskou Sky

Ve Velké Británii má satelitní televize Sky okolo deseti a půl milionu klientů, dalšími osmi a půl miliony pak disponuje v Itálii a Německu. Celkově jich je tedy téměř dvacet milionů.

Provozovatel FilmBoxů představil projekt interaktivního kanálu MadscreenBox ve 4K

UVNITŘ FOTO – Do vysílání stanice chce firma SPI International zapojit pomocí chytrých mobilních telefonů a tabletů. Stanice má být připravena pro komunikaci s diváky ve 152 jazycích.

Zpravodajská stanice CNBC dostupná u freeSATu a UPC přešla na formát 16:9

UVNITŘ FOTO – Přestože stanice už nový formát používá, část obsahu prozatím zůstává v původním formátu 4:3. Jejím hlavním konkurentem je kanál Bloomberg.

Z nabídky operátora freeSAT zmizí BBC World News, objeví se tu americká CNBC

Zpravodajský kanál se zaměřuje výhradně na informace ze světa ekonomiky, které doplňuje vlastními in-house pořady. Letos program slaví 25 let od svého startu.

Šéf amerického HBO šokoval: Sdílení hesla pro HBO GO je skvělou propagací

UVNITŘ VIDEO – Služba HBO GO je v letošním roce jednou z priorit pro společnost HBO Europe působící v České republice a na Slovensku. Produkt je vázaný na předplatné kanálu HBO.

Pozici nejstahovanějšího pořadu roku obhájila i letos Hra o trůny od HBO

UVNITŘ ŽEBŘÍČEK – Zatímco zástupcům vlastníka HBO pirátství seriálu nevadí, napomáhá prý k posilování jeho kultu, výkonná producentka Živých mrtvých Gale Anne Hurd ho kritizuje.

Seriál Netflixu House of Cards s Kevinem Spaceym se bude natáčet v Ultra HD

4K obsah má být dostupný na moderních televizorech schopných toto rozlišení zobrazit. Nepočítá se s ním naopak pro multimediální konzole X-Box One a PS4.

HBO uvolnilo vybrané seriály pro Google Play, po USA jsou dostupné i v Británii

Za jednu epizodu Hry o trůny zájemci zaplatí 1,89 libry ve standardním rozlišení a 2,49 libry za HD kvalitu. V přepočtu jde o 62 korun za SD a 82 Kč za HD verzi.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+