Více

TV 7

Nikdy nevysílající Berkova TV7 definitivně přišla o licenci. Pět let poté, co ji získala

Ze zákona by přitom provozovatel měl zahájit vysílání do 360 dnů od získání vysílací licence. TV7 se ale odvolávala na technické překážky, které jí měly bránit ve startu.

Spor Berkovy TV7 s operátorem multiplexu 3 pokračuje u ČTÚ

Příští rok asi ještě internet regulovat nebudeme, říká šéfka Rady pro vysílání

Od 19. prosince podléhají všichni provozovatelé internetových stránek, kteří zároveň produkují a vyvěšují na síť video na vyžádání nebo jsou provozovateli internetových televizí, stejné regulaci jako klasické televizní stanice nebo rádia. V praxi jim ale nehrozí žádný postih za porušení zákona. Český parlament totiž dosud nepřijal zákon o audiovizuálních mediálních službách, který má regulaci internetového vysílání obsahovat. Proč, o tom mluví v rozhovoru pro server DigiZone.cz předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová.

Prima žádá RRTV o odnětí licence digitální televizi TV 7

ČTÚ provedl kontrolu cen u operátorů

Ceny, za které televize vysílají digitálně, možná bude regulovat ČTÚ

Státní web k digitalizaci Digitálně.tv bude provozovat Jaroslav Berka

TV 7 chtěla odstartovat do 30. listopadu

TV 7 může dočasně vysílat na omezeném území, rozhodla RRTV

RTA získala kompenzační licenci pro celoplošné vysílání v DVB-T

TV 7 by mohla být prvním kandidátem do multiplexu 4

TV 7 by chtěla na trh vstoupit v září

Spor CDG a TV 7 o šíření signálu vnímá ČTÚ jako technickou překážku

Licence televize TV 7 počítá s plnoformátovým programem

Velké oči malých televizí

Kdyby Telefónica O2 plnila svoje sliby a stavěla multiplex 4, už bychom asi vysílali v této digitální síti, řekl tento týden v rozhovoru pro DigiZone.cz generální ředitel digitální zpravodajské televize Z1 Martin Mrnka. Rok po svém startu Z1 zjišťuje, že pozemní vysílání je drahé a rozhodně se jí nevyplatí touto cestou pokrýt nějakých 90 procent území České republiky. Stejně uvažuje také Óčko, o televizi Public nemluvě.

Budoucnost multiplexu 3 nejasná: má nouzi o dlouhodobé klienty

Třetí digitální síť, kterou provozuje společnost Czech Digital Group (CDG) za technické asistence Českých Radiokomunikací, nemá v procesu digitalizace na růžích ustláno. Provozovatel sítě má problém s nedostatkem klientů a i ty, které dnes má, s ním uzavírají pouze krátkodobé smlouvy. A jelikož společnost musí za provoz velkých vysílačů platit Českým Radiokomunikacím, nemá příliš mnoho možností, jak uhýbat s cenou. Jenže zatím nemá ani výraznou konkurenci – první dva multiplexy jsou plné a ten čtvrtý zřejmě nemá o klienty zatím zájem, protože jim nenabízí konkurenceschopné pokrytí.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+