Více

Trutnov

Část východních Čech je bez signálu multiplexů 1, 2 a 3. Vysílač Černá hora má výluku

Údržbová přestávka vysílače se týká pouze vysílacích sítí provozovaných Českými Radiokomunikacemi, konkurenční multiplexy Radima Pařízka výluku nemají.

Operátor Teleko navýšil zvukovou kvalitu některých digitálních rozhlasových stanic

Telekomunikační firma provedla změny poté, co do nabídky zařadila novou stanici DAB Plus Top 40 a vyřadila dočasný okruh Českého rozhlasu Rádio Retro.

Nová stanice DAB Plus Top 40 rozšířila pokrytí, v multiplexu ji má i operátor Teleko

Teleko nabízí vysílání digitálního rozhlasu v současné době v několika lokalitách. V Praze, Příbrami, Trutnově (Černá hora) a Velemíně (Milešovka) je signál šířen v modernějším III. pásmu.

Operátor Teleko vyřadil z nabídky digitálního rozhlasu čtyři stanice

Provozovatel multiplexu odkazuje pro další poslech tematických programů na internet, a to buďto na rádia s wifi nebo na aplikace pro mobilní telefony a tablety.

Východočeská televize V1 odbarvila logo, novinky odhalí v pondělí

Stanice je dostupná na území Čech a částečně i Vysočiny prostřednictvím vysílačů Ještěd, Černá hora a Krásné, v nabídce ji má například i kabelový operátor UPC Česká republika.

Východočeský vysílač Černá hora čeká v noci výluka televizního signálu

Televizní vysílání z Černé hory se odmlčí úderem půlnoci a rozhlasových okruhů se tentokrát týkat nebude. Vysílač obnoví plný provoz nejpozději v šest hodin ráno.

Nástup technologie DVB-T2 přijde možná dříve, než čekáme. Bude bleskový

TÝDENNÍ REVIZE – Různé testy a experimenty s DVB-T2, ať už ty spuštěné, případně připravované, ukazují na to, že od této technologie se hodně očekává a dost se na ni spěchá.

Trutnovská TV Drak začala testovat v DVB-T, ostré vysílání spustí v září

TV Drak je první etapou budování sítě městských televizí ve východních Čechách, následovat budou další města. Tohoto typu kanálu se mají dočkat i v Pardubicích a v Náchodě.

Část východních Čech je bez televizního signálu, vysílač Černá hora má výluku

Televizní vysílání z Černé hory se odmlčelo úderem šesté hodiny ranní, od deváté se k němu přidají i rozhlasové stanice. Vysílač provoz obnoví v 15 hodin odpoledne.

Televize Metropol: Konec jedné nepříliš veselé éry

TÝDENNÍ REVIZE – Obě televize, které dříve provozovala společnost Metropol TV, nakonec nepřežily. Stanice typu Pětky by se ale na českém trhu sakra hodila.

Radim Pařízek získá do multiplexu 4 další regionální televizi, trutnovskou TV Drak

„Vítám každý nový projekt, který rozšíří mediální výběr nejen v Trutnově, ale celém kraji či státě,“ uvedl ke startu nového televizního programu starosta města Ivan Adamec.

Nový polský DVB-T multiplex by mohla rušit digitální televize z Černé hory

V novém lokálním multiplexu by měla primárně vysílat Telewizja Łużyce, objeví se tu ale pravděpodobně i další kanály – mimo jiné 4fun.tv a Disco TV.

K rušení televize signálem LTE zatím nedošlo, Telefónica ale spustí další vysílače

UVNITŘ MAPY – Telekomunikační úřad už začátkem letošního roku zveřejnil výzvu, že bude případným zájemcům z řad odborných firem nabízet možnost proškolení na řešení těchto problémů.

Východočeská televize V1 nakoupila do vysílání nové ruské a britské dokumenty

Kromě programových novinek se televize připravila také pro možné budoucí vysílání v HD kvalitě, kdy pořídila techniku na odpovídající vícekamerové záznamy.

Alternativní Radio 1 od února výrazně rozšířilo pokrytí pozemním signálem v Česku

Podle posledního průzkumu Radioprojekt z loňska si stanici denně naladí 22 tisíc lidí. Její vysílání si nyní mohou nově pustit zájemci například na severu nebo východě Čech.

Rádio Retro v DAB multiplexu Teleka skončilo, na internetu pokračuje dál

Z rozhlasového multiplexu středočeské firmy byla odpojena také programová pozice Test, na níž operátor zkoušel jedno ze svých nových zařízení. Zkušebně zde vysílal SeeJay Radio.

Programová pozice Test v DAB multiplexu Teleka neslouží pro rozšíření nabídky

Poslední rozhlasovou stanicí, kterou operátor do své nabídky před několika dny zařadil, je informační a hudební Tip Rádio, jehož mix je až neobvykle tematicky rozkročen.

Ostravský vysílač Hošťálkovice bude mít výluku televize, z Černé hory nepůjdou rádia

Roli moravskoslezských Hošťálkovic převezme v době výpadku vysílač Slezská Ostrava, posluchači VKV rozhlasu ve východních Čechách však náhradu několik hodin nedostanou.

Operátor Regionální sítě 7 k výpadkům HD kanálů ČT: chyba je na vaší anténě

UVNITŘ DOKUMENT – Progress Digital odmítá odpovědnost za chyby ve vysílání programů Regionální sítě 7. Výpadky, které popisoval server DigiZone.cz, přisuzuje příjmové straně.

Multiplex 4 s tematickými kanály Novy odstartoval ze Šibeničního vrchu u Trutnova

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Operátor digitální sítě pokračuje v její expanzi multiplexu po České republice, kterou označil za druhou vlnu digitalizace pozemního vysílání.

Digitální rozhlas z Černé hory navýšil výkon, v Praze skončil v L-pásmu

Příbramská společnost Teleko je jedním ze tří operátorů v České republice, kteří provozují digitální rozhlas. Jako jediná firma na své síti však neustále provádí nějaké změny.

Vysílač Zlín - Tlustá hora má výluku, v noci se odmlčí Černá hora a Vraní vrch

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie, informovaly České Radiokomunikace.

Multiplex 4 chystá expanzi. Nově pokryje Domažlice, Českou Lípu, Náchod i další města

Další plány týkající se výstavby multiplexu 4 představí Radim Pařízek pravděpodobně na tiskové konferenci, která se koná tuto středu. Na ni představí i svou novou televizní rodinu Pohoda.

Nemůžete naladit ČT :D a ČT art? Chyba nemusí být jen na vaší straně

Anténáři, které oslovil server DigiZone.cz, se shodují na tom, že reálné pokrytí Regionální sítě 7, v niž jsou stanice šířeny, je menší, než udává Česká televize i operátor multiplexu.

Teleko nečeká na aukci, kmitočty pro digitální rozhlas ve III. pásmu si vyhledává samo

Největší operátor rozhlasového DAB vysílání v zemi sází na samostatné vyhledávání volných kmitočtů a žádosti o vydání individuálních oprávnění od ČTÚ

Použijte k příjmu digitálního rádia starou anténu pro analogovou TV, vyzývá Teleko

Operátor největší sítě pro zemský digitální rozhlas v Česku nedávno přeladil vysílání DAB/DAB+ z krkonošské Černé hory z L-pásma na III. televizní pásmo

Ve III. pásmu už vysílá digitální rozhlas i z Černé hory, doletí až do Prahy

Server DigiZone.cz si bezproblémový příjem multiplexu ověřil na pražském Jižní Městě. Zájemci v něm naleznou mj. stanice Českého rozhlasu, taneční SeeJay Radio nebo rockové Gama Rádio.

ČRo Jazz v DAB multiplexu společnosti Teleko s vyšší zvukovou kvalitou

Teleko šíří digitální rozhlas z vysílačů v Praze, Příbrami, na Milešovce, Liberecku, ve východních Čechách, Brněnsku a Ostravsku. V nabídce má celkem 15 stanic.

Část východních Čech je bez signálu multiplexů 1, 2 a 3. Vysílač Černá hora má výluku

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Plánovaná odstávka vysílače začala v 6:00 hod. ráno a potrvá až do 15:00 hod. odpoledne. Od 9:00 se k televizím přidají i veškerá rádia.

Multiplex 2 na Černé hoře 24. června přeladí z kanálu 61 na nový kanál 38

Důvodem změny vysílacího kanálu je stejně jako u multiplexu 4 na Ostravsku digitální dividenda, která vyčleňuje všechny kanály nad 60 pro nové mobilní služby

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+