Více

Švýcarsko

Čekají hudební stanici iConcerts změny? Koupil ji provozovatel kanálů Stingray

Značka Stingray je částečně známá i satelitním divákům na našem trhu. Pro společnost UPC DTH nabízí na družici Thor hudební službu Stingray Music.

Začala očekávaná konference WRC 2015, rozhodne o budoucnosti pozemní televize

V souvislosti s konferencí WRC 2015 se dokonce hovoří o pásmu 600 MHz, což by znamenalo praktickou degradaci terestrického televizního vysílání i po očekávaném přechodu na DVB-T2.

Stanice iConcerts spouští hudební novinku On Tour, zaměří se na festivaly a koncerty

„Jde o skvělou příležitost pro naše diváky, jak zůstat ve spojení s živou hudební scénou, a pro interprety, jak propagovat jejich turné v rámci mezinárodního měřítka,“ uvedl provozovatel televize.

Trilogie Jan Hus od České televize bude mít projekci přímo v Kostnici. Zajistí ji Arte

UVNITŘ GALERIE – Přímo na „místě činu“, ve švýcarské Kostnici, kde byl před 600 lety upálen Mistr Jan Hus, budou moci diváci zhlédnout koprodukční snímek příští úterý 23. června.

Další důvod pro naladění Regionální sítě 8: kulinářská Mňam TV

TÝDENNÍ REVIZE – Televizní diváci, kteří si ještě nenaladili signál nejnovějšího multiplexu Českých Radiokomunikací a jsou v jeho dosahu, budou mít brzy důvod to změnit

Švýcarská veřejnoprávní televize v nabídce pozemní digitální TV v Rakousku

Spolupráce mezi jednotlivými německy hovořícími zeměmi funguje na vysoké úrovni. Příkladem je stanice 3sat, která vzniká v kooperaci veřejnoprávních televizí z Německa, Rakouska a Švýcarska.

Veřejnoprávní kanál 3sat slaví třicet let, staví především na úspěšné spolupráci

„Je to velmi úspěšný projekt spolupráce veřejnoprávních médií, který byl nejprve experimentem, ale v průběhu let se ukázal jako nepostradatelný,“ uvedl šéf stanice Gottfried Langenstein.

Satelitní televize se nám nevyplatila, přiznal operátor T-Mobile

TÝDENNÍ REVIZE – Přesto, že se hlavní událost týdne hledala obtížně, a pravděpodobně leckdo s ní nebude souhlasit, krach satelitní televize od T-Mobilu tomuto týdnu dominoval.

O víkendu bylo u nás možné zachytit hned několik DAB multiplexů ze Švýcarska

V Krušných horách se podařilo v rámci digitálního rozhlasu zachytit více než dvě stovky stanic. Do České republiky dolétl v pásmu VKV signál až ze Švédska.

Nekódovaná verze Nickelodeonu ze satelitu Astra přechází na celodenní vysílání

UVNITŘ FOTO – V rámci nového tematického bloku Nick Night budou uváděny pořady dobře známé i v České republice. Noční pásmo má být určeno pro teenagery a dospívající diváky.

Netflix letos expanduje do Německa i Rakouska, Česko zatím úspěšně míjí

Služba už je v současné době dostupná pro více než 48 milionů uživatelů v přibližně 40 zemích světa. Produkuje například úspěšný seriál House of Cards s Kevinem Spaceym.

Vylepšený satelitní standard DVB-S2 míří ke schválení, panika však není na místě

UVNITŘ DOKUMENT – Technologie DVB-S2X by mohla v extrémním případě navýšit daný satelitní multiplex o padesát procent a umožní mimo jiné i lepší využití při mobilní komunikaci.

Ve Švýcarsku už se prodalo přes milion a půl digitálních rozhlasových přijímačů

V České republice se statistiky o tom, kdo digitální vysílání naladí a kolik má v reálu posluchačů, nevedou. Ví se tak pouze to, že DAB signál má k dispozici přibližně 50 % obyvatelstva.

Hudební kanál iConcerts slibuje rozšíření původní tvorby, začal vysílat zprávy

UVNITŘ VIDEO – V zemích bývalé federace je tematická stanice součástí nabídky satelitní televize Skylink, kde vysílá po krachu operátora Satellite BG ve standardním rozlišení.

Silvestr na nekódovaném 3satu opět s atraktivními koncerty, většina bude v HD

UVNITŘ ROZPIS A FOTOGALERIE – Diváci, kteří budou chtít poslední den roku 2013 trávit netradičně, si mohou na celý den pustit tuto veřejnoprávní stanici. Rozhodně nebudou litovat.

Českým televizím se otvírá díky hybridnímu vysílání široké pole působnosti

UVNITŘ FOTOGALERIE – Velkou šanci zaujmout diváky novou technologií má hudební televize Óčko, která ji nasadí v multiplexu 3. Mohla by nabídnout streamování obsahu i další služby.

Švýcarská veřejnoprávní televize nasadí příští měsíc hybridní vysílání HbbTV

Veřejnoprávní vysílatel ve Švýcarsku nabízel hybridní technologii doposud pouze u kanálů RTS, tedy stanic RTS Un a RTS Deux. Na satelitu je však signál obou programů kódován.

Kanál Joiz zaměřený na nová média už testuje na satelitu Astra

Joiz se nebude vyhýbat žádným tématům, která pálí uživatele sociálních sítí, jako jsou Facebook nebo Twitter. Zaměří se na hudbu, módu, lifestyle, sex a chybět nebude ani politika.

Nekódovaný kanál 3sat nabídne 1. května opět den plný koncertů

UVNITŘ DOKUMENT Coldplay, Queen, Take That, Westlife, Kylie Minogue, Shakira a mnozí další. To jsou interpreti, které budou moci vidět diváci na obrazovce 3satu letos.

Ve Švýcarsku se už používá přes milion digitálních rozhlasových přijímačů

Podle údajů od obchodníků se v roce 2012 podařilo prodat přes čtvrt milionu rozhlasových přijímačů s technologií DAB+. Podíl na tom má pochopitelně i bohatá programová nabídka.

Švýcarský kanál Joiz začne vysílat v Německu. Na satelitu bude nekódovaný

UVNITŘ VIDEO Program je založen na úzké komunikaci se samotnými diváky. Je jedním z komunitních typů médiích, kterých bychom se v budoucnu v rámci digitalizace mohli dočkat i u nás.

Dálkový příjem digitálního rozhlasu přináší netušené možnosti. Řada lidí ho zbytečně zatracuje

Ani většina čtenářů DigiZone.cz nevidí digitální rozhlas jako perspektivní. Osobně si myslím pravý opak a dvě vlny podzimní inverze, které máme za sebou, to jen potvrdily.

Vlastník Pětky a TV Metropol má nově obstavený majetek i v Česku

Šestice bývalých manažerů Mostecké uhelné je podezřelá z toho, že ze společnosti vyvedla přibližně tři miliardy korun, které následně použila na nákup jejích akcií.

Hudební fanoušci se mají na co těšit. 3sat nabídne na Silvestra opět atraktivní koncerty

UVNITŘ PROGRAMOVÉ SCHÉMA 3sat nabídne na Silvestra například koncerty Robbieho Williamse, Kylie Minogue, Shakiry, Sade, ale i legend jako jsou Iron Maiden nebo Paul McCartnery.

Inverzní počasí u nás ovlivňuje opět příjem televize a rozhlasu, především v Čechách

UVNITŘ FOTO A VIDEO Běžní televizní diváci a rozhlasoví posluchači mohou v těchto dnech pozorovat zhoršení příjmu televizního signálu. Tato situace by měla trvat přibližně týden.

Hudební kanál iConcerts uzavřel významnou smlouvu se společností Universal Music

iConcerts získal díky kontraktu s Universal Music vysílací práva pro dvacet koncertů, mezi kterými nechybí umělci jako Kanye West, Amy Winehouse, Nelly Furtado, Gwen Stefani, Mika nebo Oasis.

Televize Óčko je s diváky už deset let. Slaví ve velkém stylu

TÝDENNÍ REVIZE – Hudební televize Óčko se dnes při příležitosti desátých narozenin převlékla do moderního grafického kabátu. K narozeninám ji přijde popřát řada hudebních hvězd.

Poslechněte si, jak hrál v Plzni díky inverzi digitální rozhlas ze Švýcarska

UVNITŘ VIDEA Pravděpodobně vůbec poprvé byl na území Čech zachycen signál digitálního rozhlasu ze švýcarského vysílače Säntis. Může za to inverzní počasí.

Platforma Digital Radio předpokládá, že analogový rozhlas skončí do roku 2025

Optimistické vyhlídky jsou dány zejména situací ve Švýcarsku a také postupujícím procesem digitalizace v Německu. V Česku chtějí rozjet tento proces České Radiokomunikace.

UPC začala nabízet kabelovku do počítače, tabletu a smartphonu. Zatím v Holandsku

Do tří až šesti měsíců bude nová služba Horizon TV dostupná i ve Švýcarsku, Německu a Irsku. O termínu zavedení v České republice se firma nezmiňuje.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+