Více

Švédsko

Poloviční majitel Primy se definitivně zbavil byznysu v Rusku, vydělal miliardu

Prodej mediálních aktiv, který byl nyní realizován, generoval za prvních devět měsíců letošního roku tržby v přepočtu 2,89 miliardy Kč a provozní zisk 295 milionů Kč.

Zúčastní se Česká republika v příštím roce opět Eurovize? Jasno bude tento měsíc

UVNITŘ FOTO – Veřejnoprávní televize považuje letošní ročník pro Českou republiku i díky novému přístupu k volbě interpretů a jejich skladby za nejúspěšnější.

Barrandov Muzika odhalila trumfy proti Šlágr TV, cílit chce i na milovníky country

TÝDENNÍ REVIZE – Nová stanice bude k dispozici v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací, satelitu Astra i u kabelových operátorů. Odstartuje přesně za týden.

Spolumajitel Primy, skupina MTG, propustí stovky lidí. Česka se změny nedotknou

„Rozhodnutí a opatření, která jsme učinili, byla velmi obtížná, protože naši skupinu opouští i velmi schopní kolegové, ale jsou nezbytná,“ uvedl šéf MTG a její výkonný ředitel Jørgen Madsen Lindemann.

Spolumajitel Primy koupil většinový podíl v další platformě s internetovým vi­deem

Akvizice v oblasti on-line videa jsou pro MTG důležitou součástí strategie posledních měsíců. Placenou platformu s on-line videem chce v České republice spustit i sama Prima.

Spolumajitel Primy potvrdil, že se stáhne z Ruska. Reaguje na změny v legislativě

„MTG se rozhodla překvalifikovat svůj postoj v CTC Media z „majetkové účasti“ na „ukončení činnosti“. Podíl MTG v CTC Media je nyní na prodej,“ uvedla švédská skupina.

Spolumajitel Primy se zřejmě stáhne z Ruska, hledá kupce svého podílu v CTC Media

Případný odchod švédského mediálního koncernu přímo souvisí s novým mediálním zákonem, který zakazuje zahraničním majitelům vlastnit víc než 20% podíl v ruských médiích.

Atmosférická anomálie: Poslechněte si, jak hrál v Praze digitální rozhlas od BBC

Za anomáliemi na televizních i rozhlasových pásmech může v těchto dnech tlaková výše ve spojení s inverzním počasím. Rekordním DAB úlovkům svědčí i volné někdejší III. TV pásmo.

History Channel se dočká sourozence. Zda přijde i do Česka, je zatím otázkou

H2 vzniká jako odpověď na poptávku některých diváků po původním zaměření stanice History Channel. Ta se za posledních několik let postupně odchýlila od svého původního zaměření.

Placené kanály Viasat čeká 29. dubna redesign, Viasat Explorer se přejmenuje

„Investovali jsme do silnějšího obsahu a na našich kanálech nyní nabízíme mnohem více exkluzivních evropských premiér,“ uvedla viceprezidentka divize Pay-TV East skupiny MTG Karin Heijink.

Pavel Krbec z Novy bude rozvíjet internetové aktivity polovičního majitele Primy MTG

DOPLNĚNO – „Budu pracovat mimo jiné dál s myšlenkami, s nimiž přijde na Primu šéf internetové sekce Daniel Grunt,“ řekl DigiZone.cz Pavel Krbec, který nastupuje přímo jako člen týmu MTG.

Česká republika se nemusí za nabídku sportovních HD kanálů stydět, s Evropou drží krok

V České republice a na Slovensku je možné v nabídkách operátorů najít téměř jednu desítku programů ve vysokém rozlišení, a za toto číslo se rozhodně nemusíme stydět.

VIDEOGALERIE: Nový kanál plný Jamese Bonda, premiéry britské Sky a identy Canal+

UVNITŘ VIDEA Po promo spotech z domácí produkce vám server DigiZone.cz přináší také to nejlepší ze zahraniční televizní scény. Top událostí je start speciálního kanálu věnovanému agentovi 007.

VIDEOGALERIE: Prázdninové self promo spoty zahraničních filmových stanic

UVNITŘ VIDEO Na co se mohli a ještě mohou těšit v těchto týdnech zákazníci zahraničních placených služeb na svých obrazovkách? To prozradí naše další videogalerie.

Spoluvlastník Primy má nového prezidenta. Skandinávskou MTG povede Jørgen Madsen

Nový president a výkonný ředitel spoluvlastníka Prima Group je manažerem s velkým know-how. Pro MTG pracuje už od roku 1994. Bohaté zkušenosti má zejména v oblasti placené televize.

Vlastník Primy byl loni ve ztrátě. V Česku se mu ale dařilo

Videopůjčovna Primy okopíruje vzor od mateřské MTG, službu ViaPlay

Populární BBC iPlayer bude dostupný globálně

Zavedení systému DVB-T2 v Česku má svá pro i proti

V souvislosti s budoucností pozemní digitální televize v České republice se hovoří o zavedení vysílání v systému DVB-T2, s nímž bude spojeno například šíření signálu v HD kvalitě. Kritici tvrdí, že tento krok přichází pozdě a tudíž je nesmyslný. Kdo chtěl placenou televizi, což je model, s nímž České Radiokomunikace u DVB-T2 do budoucna počítají, nebo nad touto možností alespoň vážně uvažuje, pořídil si například satelit. Jsou ale tvrzení kritiků pozemní televize druhé generace oprávněná? Řada faktů totiž hraje ve prospěch DVB-T2.

Příjem VKV rozhlasu z extrémních dálek - Dánska a Švédska

Poslední dny zaznamenávají fanoušci dálkového příjmu rozhlasového i televizního vysílání doslova "žně": v České republice lze naladit vysílání ze zemí, odkud byste to rozhodně nečekali. Konkrétně včera, ve středu 28. září, byly podmínky tak dobré, že se vyrovnaly snad jen situaci před čtyřmi lety, kdy jsme na DigiZone.cz popisovali příjem rádií ze Skandinávie. Ne jinak tomu bylo i nyní. V Praze bylo možné na kvalitní venkovní anténu naladit stanice z Dánska nebo Švédska. Přinášíme vám jejich audionahrávky, nad jejichž kvalitou občas zůstává rozum stát.

Tržby vlastníka Primy rostly, přesto, že zisk klesl

Spoluvlastník Primy uzavřel produkční společnost Strix Television

Spuštění systému DVB-T2 v Česku není problém. Otázkou je, zda ho chce trh

Český metrologický institut ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi včera v prostorách pražské věže na Žižkově prezentoval první výsledky testů systému DVB-T2, který je možné právě z této lokality zachytit od loňského listopadu. Zúčastnění odborníci, mezi kterými nechyběli všichni techničtí ředitelé televizí, které se zkušebního vysílání účastní, zástupci výrobců elektroniky i vybraní novináři, se mohli seznámit také s plány tohoto vysílání do budoucna. České Radiokomunikace nevylučují, že by případně otestovaly také technologii hybridní televize HbbTV a vysílání s 3D obrazem.

Čeští hokejisté hrají o účast ve finále MS. Od 16:15 proti Švédům na ČT 4

Provozovatel pozice pro Digi TV a UPC Direct vypustí nový satelit Thor 7

Sport 1 a Sport 2 vysílají exkluzivně Mistrovství světa v házené mužů

Satelitní služba UPC Direct přišla o program Rush TV HD

Roxette se vrací na scénu. Dnes je nabídne divákům Polsat

Majitel Primy připravuje první televizi ve 3D s přenosy z Ligy mistrů

Majitel Primy by chtěl prodávat reklamu na různé cílové skupiny diváků

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+