Více

Sušice

České Radiokomunikace odstavily vysílač Svatobor, na Sušicku nepůjde televize

Údržbová přestávka, kterou operátor bude provádět až do 15 hodin, se týká i rozhlasového vysílání. Posluchači si nebudou několik hodin moci naladit ČRo Radiožurnál.

Netflix vyhlašuje válku službám na vyžádání, dorazit by měl i do Česka

TÝDENNÍ REVIZE – 150 nových zemí by měla obsahovat plánovaná expanze nejuznávanější video služby. Do dvou let chce být přítomna ve všech státech světa.

UPC překlopilo v Sušici analogový kabel na digitál, nabídne tu až 150 programů

Zákazníci největšího kabelového operátora v České republice budou moci nově využívat v této lokalitě i službu Horizon Go, videotéku HBO Go a internet až s rychlostí 240 Mbps.

Západočeský vysílač Svatobor čeká noční výluka, diváci budou bez televize

Celoplošné multiplexy se odmlčí úderem půlnoci a naběhnou nejpozději v šest hodin ráno. Údržbová přestávka se tentokrát netýká VKV rozhlasu, tedy pásma FM.

Západočeský vysílač Svatobor má výluku, do 15:00 nepůjdou televize ani rádia

Celoplošné televizní multiplexy 1, 2 a 3 se odmlčely už v 6:00, rádia budou následovat od 9:00. České Radiokomunikace provádějí pravidelnou údržbu vysílače.

Plzeňskou televizi Zak sleduje v celém kraji 150 tisíc diváků týdně, zjistil průzkum

K lednovému prvnímu výročí samostatného vysílání bez Primy připravuje Zak nový grafický vizuál a pořady o lidech ze západočeského regionu

Digitální televize ze sušického Svatoboru má výluku. Nepůjde až do 15 hodin

Pokud jste dnes ráno zjistili, že vám nefunguje televize a nacházíte se v oblasti okolo vysílače Sušice – Svatobor, vše je v pořádku. České Radiokomunikace tu provádějí údržbovou přestávku.

Západočeská Zak TV odstartovala v tamním multiplexu 3. Podívejte se jak

Zak TV spustila zkušební vysílání v západočeském multiplexu 3

ZAK TV odstartuje v DVB-T 15. ledna. Nabídne půlhodinové zprávy

Co vlastně nabízí multiplex 3 televizím, které nechtějí vysílat celoplošně?

Od konce června netrvají České Radiokomunikace na tom, aby televize, které chtějí vysílat v multiplexu 3, nutně využily všechny jeho vysílače. Přistoupily tak k dlouho požadované regionalizaci této digitální sítě a možnosti vybrat si, z jakých vysílačů chtějí televize vysílat. Potenciální klienti multiplexu 3 mají k dispozici jedenáct regionů, přičemž vysílat mohou jak v jednotlivých oblastech, tak v několika regionech najednou. Jak ale reálně vypadá ono členění digitální sítě 3, které vysílače zahrnuje a na kolik peněz vyjde takové regionální vysílání? Základní fakta shrnuje následující článek.

Helena Vondráčková chtěla na Radiožurnál a je z toho úlet týdne

TÝDENNÍ REVIZE - Událost týdne? Bezpochyby ta středeční, kdy server iHNed.cz a později také Hospodářské noviny informovaly o tom, že Helena Vondráčková napsala stížnost na Radu Českého rozhlasu, aby se zabývala tím, proč ČRo 1 - Radiožurnál nehraje její písničky. Co na tom, že už je posluchači této stanice nechtějí slyšet. Skladby Heleny Vondráčkové jsou přece podle jejích slov národním bohatstvím. Tento úlet pochopitelně nezůstal bez odezvy. Patřičně ho „propraly“ i bulvární deníky. Helena ale stejně se svou stížností neuspěla.

ČTÚ: Nova ukončila analogové vysílání na 54 převaděčích v Čechách

Zítra startuje nový kanál Prima love. Kde všude ho půjde naladit?

Téměř přesně po dvou letech odstartuje zítra v digitální terestrické síti nový televizní program a shodou okolností za ním opět stojí společnost FTV Prima. V dubnu 2009 to byl kanál Prima Cool, 8. března si pozici naposledy spuštěného programu v DVB-T převezme Prima love. Televizní novinku očekávají především ženy. Mezi její highlighty budou patřit například Zoufalé manželky, Chirurgové nebo seriál Džungle rtěnek. Víte už ale, kde všude bude možné tuto novou televizní stanici naladit? Poradíme vám, jak si zajistit její příjem od samotného startu vysílání.

Konec roku ve znamení dalšího vypínání analogových vysílačů

TÝDENNÍ REVIZE - Televize Nova nečekaně na svých teletextových stránkách uvedla, že vypne analogové vysílání z Chebu, Klatov a Baráku. Tuto informaci možná překvapivě nekomunikovala vůbec prostřednictvím tiskové zprávy. Naopak očekávané je vypnutí zhruba sedmdesátky analogových dokrývačů České televize v pěti územních oblastech. Konec roku byl také ve znamení hodnocení. Ohlédli jsme se za tři sta šedesáti pěti dny na zemi i na orbitu.

Nova dnes nečekaně vypne analog v Chebu, Klatovech a Sušici

DigiZone.cz aktualizoval přílohu Vypínáme s termíny konce analogu

ČT vypne na Ústecku 18 analogových dokrývačů, jinde dalších osm

Do České republiky vstupuje nový HDTV kanál, další čeká přeměna

TÝDENNÍ REVIZE - Čeští diváci se mohou těšit od srpna na program Spektrum ve vysokém rozlišení obrazu. Prozatím bude dostupný pouze v digitální kabelové síti společnosti UPC Česká republika, ale jednání s dalšími operátory již probíhají. Tuto stanici také kompletně čeká redesign grafického vizuálu. Diváci se také mohou těšit na již dříve oznámenou proměnu seriálového a filmového kanálu Hallmark na Universal Channel. A aby toho nebylo málo, ze satelitů Astra by měly konečně zmizet „odpadní“ kanály propagující erotické linky.

Ze satelitu opět odešla slovenská televize Živa. Kolikrát se ještě vrátí?

TÝDENNÍ REVIZE - Tento týden odešla už podruhé ze satelitu slovenská televize Živa. Fungování tohoto televizního programu zůstává zahaleno řadou tajemství. Vedení televize s novináři téměř vůbec nekomunikuje, a pokud se dovoláte do jeho sídla, na záznamníku se ozve název programu, který již dávno neexistuje. Živa již několikrát změnila svůj název, ale její fungování zůstalo vždy s otazníkem. Objeví se tato televize, po které se nebude nikomu stýskat, v satelitním Skylinku i potřetí?

ČT vypne k 30. červnu 44 analogových dokrývačů, nejvíce na jihu Čech

Přes 90 procent domácností na Sušicku přijímá digitálně devět programů

Většina domácností na Sušicku přešla po vypnutí analogu na satelit

Nova nepřijde o kompenzační licenci pro Novu Cinema, rozhodla RRTV

Na Sušicku se po půlnoci odmlčí digitální signál České televize

ČTÚ zahájil správní řízení kvůli nevypnutí analogové Novy na čtyřech vysílačích, včetně Chebu a Domažlic

Rok 2010? V digitalizaci rozhodně pěkná divočina

Rok 2010 je na události ze světa digitální televize velmi bohatý. Vezměte si sami, že ještě nemáme konec jeho třetího měsíce a už víme, že s televizí Nova budou problémy zřejmě nejen kvůli nevypnutí analogu na Sušicku a Domažlicku. Chystá se řada nových kanálů včele s nejočekávanějšími stanicemi Viasat Nature a Retro Music Television a satelitní diváci konečně dostanou kvalitní filmový kanál ve vysokém rozlišení obrazu. Pokud si zkrátka následující řádky přečtete, nebude asi věřit tomu, že zde máme teprve březen.

V západních a středních Čechách se už odmlčelo 67 analogových dokrývačů

ČTÚ: Nova porušila nevypnutím analogu na Sušicku Technický plán přechodu

S Novou nemusí být ještě terestrická digitalizace vůbec jednoduchá

TÝDENNÍ REVIZE - Televize Nova dokazuje, že proces digitalizace terestrického vysílání nemusí být ještě zdaleka tak hladký, jak se předpokládalo. Koncem února nevypnula analogové vysílání z lokalit Sušice - Svatbor a Klatovy - Barák, a nyní se konečně ukázalo, proč. Český telekomunikační úřad v měsíční monitorovací zprávě informoval o tom, že Nova nesouhlasí s tím, že digitální vysílání Novy v multiplexu 2 z prvního uvedeného vysílače probíhá na jiném vysílacím kanálu, než určuje Technický plán přechodu. A nemusí to být poslední případ.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+