Více

Španělsko

Sportovní překvapení: španělskou La Ligu nabídne neplacený kanál Dajto

„Jsme velmi rádi, že divákům přineseme umění a triky takových fotbalových velikánů, jako je Messi či Ronaldo,“ uvedl mimo jiné Matthias Settele, generální ředitel skupiny Markíza.

Signály z Ruska, Španělska nebo Řecka? V těchto měsících opět nic neobvyklého

Es-vrstva, označovaná lovci vzdálených signálů také někdy jako plechové nebe, je jev, kdy se signály z VKV vysílačů šíří na neobvykle velké vzdálenosti – stovky a někdy až tisíce kilometrů.

Digi TV překvapila i po exkluzivní Premier League, nabídla kanály v HD kvalitě

TÝDENNÍ REVIZE – Provozovatel satelitní služby Digi TV má šanci s nabídkou prvních HD kanálů uspět, musí však zachovat lidovou politiku vůči svým zákazníkům i potenciálním klientům.

Příjem rozhlasových VKV stanic až z tisíců kilometrů v Česku opět realitou

BLOG AUTORA – Příjem rozhlasových stanic z Řecka, Itálie nebo Španělska v České republice? Od května je opět realitou a budeme se s ním náhodně setkávat i v následujících měsících.

Španělská veřejnoprávní televize nekódovaně i ze satelitu Astra

UVNITŘ FOTO – V oblasti zpravodajství už má španělská TVE na družicích Astra konkurenci. V tomto jazyce tu vysílá Euronews i ruská RT v lokalizované verzi RT en Español.

CME zažívá těžké období: ruší kanály, osekává náklady a angažuje nové manažery

TÝDENNÍ REVIZE – Televize Nova má od listopadu nového šéfa, který vystřídal Jana Andruška. Nejde však o jedinou změnu v CME. Potvrzeno bylo i zrušení kanálu Fooor.

Hospodářské noviny: PPF už se rámcově dohodla se Španěly na převzetí Telefóniky

Kromě telefonních linek je Telefónica v České republika taktéž provozovatelem IP služby O2TV a zajišťuje přenosové trasy mimo jiné pro Českou televizi. V minulosti stála i za multiplexem 4.

Formát Ultra HD je budoucností, Radiokomunikace jeho testy okopírují trendy

Na formát Ultra HD už se připravuje řada vysílatelů, především z oblasti placené televize. Chtějí si zejména spravit chuť po nepříliš úspěšném nasazení trojrozměrného obrazu.

Es vrstva: v Česku hrají opět tisíce kilometrů vzdálené vysílače

Fascinující jev, který se vyskytuje v letních měsících a je aktuální právě v těchto dnech a týdnech, přináší na přijímací soustavy signály ze Španělska, Itálie, Turecka i dalších zemí.

V České republice je zdigitalizováno v současné době 83 % domácností, tvrdí SES

UVNITŘ PREZENTACE Lépe než Česká republika je na tom s počtem digitálních domácností Slovenského, které se blíží už k 90 %. Nejhůře je na tom naopak Bělorusko.

Španělská veřejnoprávní televize otestovala na satelitu vysílání v rozlišení 4K

UVNITŘ FOTO Prvenství si v tomto směru odnesla v Evropě loni BBC, která nabídla rozlišení Ultra HD u vybraných přenosů z olympijských her v Londýně.

Sport 2 nabídne poprvé El Clásico, zápas Realu Madrid a FC Barcelony, v HD kvalitě

Utkání dvou největších španělských fotbalových klubů v domácí lize půjde živě na Sportu 2 HD již tuto sobotu 2. března

Českému DVB-T zoufale chybí dětský kanál. Uspět by mohly i další stanice

Nabídka programů v rámci pozemního vysílání už je poměrně bohatá a divák, který nechce placenou televizi, má z čeho vybírat. Jsou tu ale stále ještě určité rezervy.

Španělská rtve začala na satelitu využívat technologii HbbTV. Funguje i v Česku

UVNITŘ FOTO Pomocí hybridního širokopásmového vysílání má uživatel přístup k videotéce španělské veřejnoprávní televize, kterou je možné využívat i v našem regionu.

VIDEOGALERIE: Nový kanál plný Jamese Bonda, premiéry britské Sky a identy Canal+

UVNITŘ VIDEA Po promo spotech z domácí produkce vám server DigiZone.cz přináší také to nejlepší ze zahraniční televizní scény. Top událostí je start speciálního kanálu věnovanému agentovi 007.

Rozhlasové vysílání mohou v těchto týdnech rušit i tisíce kilometrů vzdálené stanice

UVNITŘ AUDIO Příjem rozhlasových stanic z Řecka, Itálie nebo Španělska v České republice v pásmu VKV? V těchto týdnech a měsících rozhodně nic neobvyklého. Čím je toto šíření způsobeno?

Populární BBC iPlayer bude dostupný globálně

El Clásico: Real Madrid vs. FC Barcelona v sobotu živě na Sportu 1

Novinka DigiZone.cz: Programové tipy - dnes například Parfém: příběh vraha

Digitalizace zabila další českou televizi. Všimli jste si?

TÝDENNÍ REVIZE - V podstatě bez jakéhokoliv mediálního zájmu, pochopitelně s výjimkou serveru DigiZone.cz, ukončila vysílání další česká televize, která byla šířena v rámci DVB-T. Nešlo sice o tak významný subjekt, jakým byla v minulosti například zpravodajská televize Z1 nebo lifestylová televize Public, ale i tak svým signálem pokrývala významnou část území Čech, a to konkrétně západních, severních a středních. Prima se rozhodla ukončit vysílání lokální televize R1 Vřídlo. Její provozovatel to zdůvodnil právě problémy, které se objevily v souvislosti s přechodem na DVB-T.

Berlusconiho Mediaset připravuje ve Španělsku pilotní projekt HbbTV

Satelit Astra 1N přicestoval do střediska Kourou ve Francouzské Guaianě

Atraktivní filmové HDTV stanice pokračují na satelitu v nekódovaném vysílání

Je Prima love opravdu cool?

Kolem nového televizního kanálu Prima love už se toho napsalo hodně. Pozornost jí věnovala snad veškerá média, na která si lze jen vzpomenout. Ostatně se není čemu divit - nového televizního programu jsme se v terestrice dočkali téměř po dvou letech. Opravdu je ale „Slečna láska“ tak dobrým programem, nebo jde pouze o dobrý marketing vedení druhé nejsledovanější komerční televize? A kde se Prima love nechala inspirovat? A opravdu kopíruje slovenskou televizi Doma, jak o ní někteří tvrdili?

Udělejte si víkend s filmovými trháky i koncerty na satelitu v HD. Zdarma!

Satelitní piráti údajně chystají za pár dní útok na kódování Nagravision 3

Evropské ceny MTV v HD kvalitě opět neuvidíme

Ericsson: Lidé ve světě tráví sledováním televize více než třetinu času

MTV se objeví i v zemském digitálním vysílání, ale jen ve Španělsku

Satelitní operátor Eutelsat si pochválil své 3D. Do kin prý lidi fotbal láká

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+