Více

Rusko

Na satelitu Astra začala vysílat volně státem kontrolovaná ruská televize Sarafan

Sarafan je již druhou ruskou televizí, která je dostupná na daném kmitočtu. Z frekvence 11641/H už mohou zájemci sledovat stanici TWOY Telekanal.

Inzerenti prozatím příliš nereflektují, že diváci používají u televize internet

Změnu by do budoucna pochopitelně mělo přinést hybridní vysílání HbbTV. Obchodní politiku v tomto duchu nedávno představily na setkání s novináři České Radiokomunikace.

Poloviční majitel Primy se definitivně zbavil byznysu v Rusku, vydělal miliardu

Prodej mediálních aktiv, který byl nyní realizován, generoval za prvních devět měsíců letošního roku tržby v přepočtu 2,89 miliardy Kč a provozní zisk 295 milionů Kč.

Spolumajitel Primy se stáhne z Ruska, podíl v CTC Media prodá za necelých 5 miliard

„Dohoda představuje významný úspěch v souvislosti s extrémně náročným prostředím, ve kterém působí skupina CTC Media v Rusku,“ uvedl člen představenstva firmy Werner Klatten.

Spolumajitel Primy potvrdil, že se stáhne z Ruska. Reaguje na změny v legislativě

„MTG se rozhodla překvalifikovat svůj postoj v CTC Media z „majetkové účasti“ na „ukončení činnosti“. Podíl MTG v CTC Media je nyní na prodej,“ uvedla švédská skupina.

Signály z Ruska, Španělska nebo Řecka? V těchto měsících opět nic neobvyklého

Es-vrstva, označovaná lovci vzdálených signálů také někdy jako plechové nebe, je jev, kdy se signály z VKV vysílačů šíří na neobvykle velké vzdálenosti – stovky a někdy až tisíce kilometrů.

Spolumajitel Primy se zřejmě stáhne z Ruska, hledá kupce svého podílu v CTC Media

Případný odchod švédského mediálního koncernu přímo souvisí s novým mediálním zákonem, který zakazuje zahraničním majitelům vlastnit víc než 20% podíl v ruských médiích.

Ruskojazyčná KTB nakonec na území hlavního města Prahy vysílat nebude

Televizní stanice si klade za cíl stát se průvodcem zahraničních, převážně rusky mluvících, turistů a lázeňských hostů při jejich pobytu v karlovarském regionu.

Ke sledování televize už nepotřebujete televizor, vysílatele to ale příliš netěší

TÝDENNÍ REVIZE – Velký rozruch vzbudilo spuštění nové streamovací služby TV4You, za níž mimo jiné stojí bývalý šéf České televize a Óčka Jiří Balvín. Produkt přitom funguje zatím několik dní.

Spolumajitel Primy má problém, Putin podepsal kontroverzní zákon o médiích

V případě porušení nové legislativy, která začne platit v lednu 2016, mohou tamní úřady rozhodnout o ukončení fungování dané společnosti. Výjimku dostane například vysílatel MIR.

Spolumajitel Primy se cítí ohrožen navrhovanou změnou v ruské legislativě

Subjekty, které budou vlastnit v daných společnostech více jak povolený podíl akcií, by musely přistoupit k restrukturalizaci mediálních podniků.

V Praze začala testovat rusko-jazyčná stanice KTB, odstartovat má během týdnů

Podle informací serveru DigiZone.cz by mělo vedení stanice požádat vysílací radu o licenci v horizontu několika týdnů. Program se má objevit i na některém ze satelitů.

Slovak Sport je velké lákadlo, přesto nemusí donutit diváky k naladění nové sítě

TÝDENNÍ REVIZE – Zvláště v domech se společnou televizní anténou může být další multiplex problémem. Investice by se tu počítaly v řádu tisíců korun.

Ruská zpravodajská televize RT by díky neobjektivitě mohla přijít o licenci

UVNITŘ VIDEO – Tematickou stanici opustila minulý týden její reportérka Sara Firth, které se nelíbilo, jakým způsobem RT informovala o letecké katastrofě na Ukrajině.

Zimní olympiáda v Soči s odstupem: Zaujala více než 90 % internetových uživatelů

UVNITŘ GRAFIKA – Studie zjišťovala, jak lidé konzumují dění z olympiády na různých obrazovkách a v různých mediatypech. Mediaresearch pracovala s několika partnery a zdroji dat.

Discovery umístilo na satelit nový kanál ID Xtra HD, neslouží ale pro diváky

UVNITŘ FOTOGALERIE – Stanice je na českém trhu dostupná od 1. dubna v SD i HD rozlišení a jako první ji nabídla společnost Telefónica Czech Republic v rámci své IPTV služby O2TV.

„Tóčo“ okolo práv na Gambrinus ligu: vyhraje ten, kdo dá víc

TÝDENNÍ REVIZE – Fotbalová vysílací práva jsou nyní v pomyslných rukou společnosti Pragosport. Gambrinus liga se tak může objevit například na Sport TV nebo třeba Digi Sportu.

Na satelitu Astra odstartoval nekódovaný Twoj Telekanal s filmy, zatím testuje

UVNITŘ FOTO – Stanice se orientuje výhradně na ruskou filmovou tvorbu. Seznam snímků, které vysílá, zveřejňuje na svém webu. Program je možné bez problémů sledovat i v České republice.

Na satelit Astra míří nové nekódované kanály z Ruska

Zájemci v České republice a na Slovensku už mohou sledovat ze satelitu Astra zpravodajský program RT, dříve Russia Today. Ten zde vysílá v SD kvalitě i vysokém rozlišení.

Nova nabídne na Nově Sport a Voyu 452 hodin přenosů z olympijských her

UVNITŘ ROZPIS – Olympiádu zprostředkuje mediální skupina Nova na svém placeném kanálu Nova Sport a také dvou internetových streamech Voyo Sochi 2014.

Samsung vytvořil speciální aplikaci pro OH v Soči, nabídne i personalizo­vaný obsah

Firma nabízí fanouškům z celého světa přímý přístup k dění na olympijských hrách v Soči 2014 a umožňuje jim, aby si podle svého zájmu vybrali, které informace chtějí dostávat.

Vlastník Primy má problémy v Rusku, prý tam nelegálně provozuje satelitní službu

Švédský mediální koncern MTG čelí obvinění, že v zemi nabízí placenou satelitní platformu Raduga TV bez potřebné licence

USA ztratí pozici lídra u placené satelitní televize. Na zákazníky povede Indie

Podle průzkumu Digital TV Research dojde v následujících pěti letech k velkým přesunům na světovém trhu s placenou satelitní televizí. Největší nárůst výnosů se čeká v Brazílii.

Es vrstva: v Česku hrají opět tisíce kilometrů vzdálené vysílače

Fascinující jev, který se vyskytuje v letních měsících a je aktuální právě v těchto dnech a týdnech, přináší na přijímací soustavy signály ze Španělska, Itálie, Turecka i dalších zemí.

Provozovatel Filmu+ začal na českém trhu zastupovat další zahraniční stanice

Nejznámější stanicí, kterou nově IKO TV zastupuje v Česku, je Pervyj kanal. Čeští diváci ho mohou znát například ze satelitních pozic umístěných na východních družících.

Hybridní vysílání HbbTV čeká pilotní provoz i v Rusku

Aplikace spojené s hybridním vysíláním HbbTV přináší k běžnému sledování televize možnost získat další doplňkový servis a informace. Je k tomu však nutný přijímač s podporou tohoto standardu.

UPC vyřadila z kabelovky zpravodajský kanál RT, naopak se tu objevily regionální stanice

Zájemci mohou stanici sledovat prostřednictvím satelitu hned na několika pozicích. Kanál je zároveň první nekódovanou zpravodajskou televizí v Evropě, která vysílá i v HD rozlišení.

Nova rozjela intenzivní přípravy na zimní olympiádu ze Soči rok před jejím zahájením

Nova vyšle do Soči šestnáctičlenný tým, který bude zajišťovat hokejové přenosy. Už v tuto chvíli probíhá pečlivý výběr komentátorů, jenž se budou na této významné události podílet.

Zpravodajské kanály v HD: Rozmařilost, nebo v dnešní době už standard?

Ruský zpravodajský kanál RT zahájil o uplynulém víkendu jako první nekódovaná stanice tohoto typu vysílání v HD kvalitě. Podívejme se, jak jsou na tom v tomto směru ostatní kanály působící v Evropě.

Rusko je opět první. Ze satelitu spustilo nekódovaný zpravodajský HD kanál

UVNITŘ VIDEO Za účelem startu ve Full HD kvalitě stanice RT kompletně zrekonstruovala své studio v Moskvě. Stanici je možné ze satelitu přijímat i v České republice a na Slovensku.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+