Více

Rozhlas

Kuki v DVB-T jako další kanál HbbTV?

RRTV mj. rovněž sdělilo, že tato služba IPTV/VoD je poskytována v souladu s předpisy a může být zároveň zpřístupněna i přes pozemní DVB-T a chytrý televizor.

Historické okénko: Měření amatérských radiopřijímačů v roce 1964

Jaké přístroje patří mezi nezbytné pomůcky v oboru rozhlasových přijímačů a které jsou základní používané značky, prozradí příručka pro měření a slaďování amatérských přijímačů.

Sencor SRD 6600 DAB+: příruční „tranďák“ kamkoli. A za slušnou cenu

Jednoduchá stereo kombinace FM a DAB vyvedená v klasickém duchu láká jak provedením, tak cenou. Ta je, v rámci současného světa DAB, u spodní hranice.

Údržbové přestávky, květen: zítra má výluku Cukrák, dotkne se hlavně TV

UVNITŘ GALERIE – Podívejme se, co na nás operátoři domácích pozemních TV a rozhlasových platforem chystají na tento měsíc.

Teleko v DAB snižuje datový tok pro Rádio Retro

Od dnešního dne běží na této stanici Českého rozhlasu pouze propagační smyčka, vysílání skončilo včera.

RRTV: dvě nové satelitní licence a několik zamítnutí

Rada na svém sedmém zasedání projednala mimo jiné otázku nových satelitních kanálů Arkada TV a UP Network.

Údržbové přestávky, duben: především Ústí nad Labem a Brno-město

UVNITŘ GALERIE – Podívejme se, co na nás operátoři domácích pozemních TV a rozhlasových platforem chystají v tento jarní měsíc.

ČRo a RTI zvou na další Den s digitálním rádiem

Proběhne 9. března od 9:00 do 19:00 hodin v Plzni, náměstí Míru 10, a mj. na něm uvidíte i přijímač pro nevidomé. Ani letos nechybí možnost vyzkoušet si reálný poslech.

Údržbové přestávky, březen: především Praha-město

UVNITŘ GALERIE – Podívejme se, co na nás operátoři domácích pozemních TV a rozhlasových platforem chystají na tento jarní měsíc.

Údržbové přestávky, únor 2017: zatím prakticky nic

Podívejme se, co na nás operátoři domácích pozemních TV a rozhlasových platforem na tento zimní měsíc chystají.

Údržbové přestávky, leden 2017: zatím naprosté minimum

UVNITŘ GALERIE – Podívejme se, co na nás operátoři pozemních TV a rozhlasových platforem chystají první měsíc nového roku.

To nejzajímavější ze silvestrovského programu Českého rozhlasu

Vysílání bude na závěr roku plné zábavných pořadů, speciálních vydání a rozhovorů. Uslyšíte např. „michelinskou hvězdu“ či „americký Silvestr“.

Jaký byl rok 2016? Ve znamení IPTV a diskuzí kolem budoucího DVB-T2

Internetová televize hodně rozvířila stojaté vody, kolem DVB-T2 se pak vedly spory jak o samotnou jeho podstatu, tak například o multiplexy. Aktualizován byl i D-Book s parametry vysílání.

Dvojka Českého rozhlasu chystá programové změny

Nové pořady, jako například Osudové ženy, nabídne stanice od ledna především ve večerním a víkendovém vysílání.

Nova chce MPEG-4 v DVB-T2, ČT představila jarní programové schéma

TÝDENNÍ REVIZE – Televize Nova navíc uspěla se žalobou na slovenského operátora ISPER a podívali jsme se i na placené VoD a obsah zdarma.

ČRo rozšiřuje DAB do Berouna

Český rozhlas (ČRo) se v rámci přípravy na spuštění řádného digitálního rozhlasového vysílání rozhodl využít stowattového opakovače.

Dnes startuje v Plzni Radio 1

Stanice získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysíláni (RRTV) první frekvenci pro šíření analogového signálu mimo území Prahy.

Vedení ČRo dozná od ledna personálních změn

Český rozhlas (ČRo) bude mít nového ředitele výroby, šéfredaktora Rádia Junior i ředitele regionálních studií Hradec Králové a Pardubice.

Zasedání Rady ČTÚ: využití rádiového spektra pro DAB, národní kmitočtová tabulka a výběrové řízení

Rada Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) zveřejnila část plánu na využití rádiového spektra pro kmitočtové pásmo 174–380 MHz.

ČRo dnes zahajuje novou satelitní distribuci. Přes M7 Group

Český rozhlas (ČRo) zahájil satelitní vysílání v systému DVB-S2. Postará se o něj provozovatel satelitní platformy Skylink.

Technisat DigitRadio 360 CD: hliníkový přední panel, dřevěná skříň

UVNITŘ GALERIE – Kombinovaný rozhlasový přijímač pro FM/DAB/DAB+ nabídne i přehrávání CD disků. Takových na trhu mnoho není.

Konference Radiokomunikace 2016, DVB-T2 na spadnutí a O2 TV slaví

TÝDENNÍ REVIZE – Událostí týdne bylo nepochybně tradiční setkání, na kterém mj. zaznělo, že výstavba třetí přechodové sítě DVB-T2/HEVC začne v lednu.

Hledá se dodavatel pro nové dohledové centrum Českého rozhlasu

ČRo zadalo do systému VVZ požadavek na vybudování multifunkčního dohledového centra ve svém sídle na Vinohradské ulici v Praze.

Na říjen jsou zatím ohlášeny jen minimální údržbové přestávky

UVNITŘ GALERIE – Podívejme se, co na nás operátoři pozemních televizních a rozhlasových platforem v začínajícím podzimu chystají.

Pokrytí ČRo Plus se dnes opět rozšíří

České Radiokomunikace po obědě spustí nový VKV (FM) vysílač pro stanici Plus. Tu naladíte např. na DAB či v DVB-T a v Budějovicích a v Ostravě i na středních vlnách.

RRTV: Televize Jéčko a licence pro internetovou Šlágr TV

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV, Rada) projednala na 17. zasedání 47 bodů programu, vyhodnotila 23 stížností a vydala 7 upozornění na porušení zákona.

Vysílač Liberec – H. Hanychov (Ještěd) čeká plánovaná údržba

Společnost České Radiokomunikace (ČRa) ohlásila na dnešek a zítřek údržbovou přestávku, která postihne zejména stanice Českého rozhlasu.

Nové FM vysílače pro Color Music Radio a Rádio Sázava

Na 7., resp. 9. zasedání udělila RRTV několik licencí pro obě zmiňované rozhlasové stanice. Vysílače se postupně uvádějí do provozu.

Uvedena 3. generace aplikace iRadio. Na pořad se můžete nechat upozornit nebo si ho i stáhnout

UVNITŘ GALERIE – Český rozhlas připravil novou mobilní aplikaci iRadio, v níž je možné sledovat všechny jeho celoplošné, regionální i speciální stanice.

Rozhlasový vysílač Zlín dnes čeká výluka bez náhrady

Plánovaná údržba rozhlasového vysílače ČRa na stanovišti Zlín sice probíhá už od pondělí, ale doposud bylo vysílání v podstatě bez omezení.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+