Více

Rakousko

Majitel satelitního CS Linku rozšiřuje nabídku HD programů v Rakousku

Nová rakouská komerční rádia na pozici služeb CS Link a Skylink

Rakousko vypne analogovou televizi. Od středy už bude pouze digitální

Public TV odešla. Kdo bude další?

TÝDENNÍ REVIZE - Lifestylová televize Public tento týden definitivně ukončila vysílání, nejprve na satelitu a o den později také v kabelových a IPTV sítích. Při této příležitosti je tedy dobré si položit otázku, kdo přijde další? Pravděpodobně nikdo. Minimálně tedy v DVB-T, kde už moc programů nezbylo. Dá se spíše očekávat, že v budoucnu budou kanály (snad) spíše přibývat. Nové stanice plánují televize Nova i Prima, a po ukončení digitalizace by se měl trh otevřít novým subjektům. Nechme se tedy překvapit.

ORF v budoucnu integruje svůj obsah do chytrých televizorů. Využije i HbbTV

ORF chystá výměnu zákaznických karet. Vyřadí tak satelitní piráty

Pošlou další věřitelé satelitní službu Digi TV tam, odkud přišla?

TÝDENNÍ REVIZE - Přesto, že Digi TV je jednou z nejúspěšnějších satelitních služeb, alespoň to platí v Rumunsku, vůbec se nemůže chlubit tím, jak se chová její provozovatel, společnost RCS&RDS, v dalších zemích prostřednictvím svých dceřiných firem. Jak už vás DigiZone.cz informoval, Digi TV dluží některým televizním stanicím za distribuci signálu desítky milionů, a jak se ukazuje, nedávný inzerát skupiny Nova v Hospodářských novinkách, začíná přinášet své ovoce. Ozvali se jí totiž další věřitelé.y

Rakouská ORF 3 bude značně omezena regulačním orgánem KommAustria

Spuštění systému DVB-T2 v Česku není problém. Otázkou je, zda ho chce trh

Český metrologický institut ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi včera v prostorách pražské věže na Žižkově prezentoval první výsledky testů systému DVB-T2, který je možné právě z této lokality zachytit od loňského listopadu. Zúčastnění odborníci, mezi kterými nechyběli všichni techničtí ředitelé televizí, které se zkušebního vysílání účastní, zástupci výrobců elektroniky i vybraní novináři, se mohli seznámit také s plány tohoto vysílání do budoucna. České Radiokomunikace nevylučují, že by případně otestovaly také technologii hybridní televize HbbTV a vysílání s 3D obrazem.

Rakouská stanice ORF 3 odstartuje pravděpodobně na podzim

Veřejná služba a nová média: Co poslouží veřejnosti a co už je komerční zájem?

Mnozí představitelé zvláště z řad komerčních subjektů by s největší pravděpodobností viděli veřejnoprávní Českou televizi jako ono zkostnatělé a socialistické médium, jak jsme ho znali před rokem 1989. Jsme ale v roce 2011 a médium z Kavčích hor se snaží jít s dobou. Prozatím nabízí moderní internetové stránky, zpravodajství do mobilů a tabletů a brzo také online videoarchiv. Je to správně, nebo by se měla Česká televize na poli takzvaných nových médií držet zkrátka. Jde o pole, které by mělo být určeno výhradně komerčním subjektům?

Rakušané chtějí vysílat v systému DVB-T2 už v první polovině roku 2012

Zahájení vysílání rakouské ORF 3 se posune. Původně měla startovat dnes

Začíná mistrovství světa v hokeji. Kde a jak ho můžete sledovat?

Na Slovensku dnes začíná 75. ročník mistrovství světa v hokeji, na kterém se český tým pokusí obhájit zlato z loňského šampionátu. Zápasy z bratislavské Orange Arény a košické Steel Arény zprostředkuje tuzemským divákům Česká televize, sledovat je ale budou moci i na jiných programech a také na internetu. Navíc některé televize počítají s vysíláním přenosů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Pojďme si tedy zrekapitulovat všechny možnosti, jak letošní hokejový šampionát sledovat v televizi.

Rakouskou P3tv už diváci v Česku nezachytí. Z DVB-T odešla

Analog v Rakousku to má už téměř spočítané. Vypínají ho Korutany

Rakušané chtějí testovat v DVB-T2 i hybridní televizi HbbTV

Letošek je důležitým rokem při přechodu na širokoúhlý formát 16:9

Máte pocit, že letos už přešla konečně řada televizních programů na širokoúhlý formát 16:9? Pak to rozhodně není pouze váš dojem. Týkalo se to však především zpravodajských kanálů, konkrétně jich bylo hned pět (samozřejmě nejen u nás). Dnes už je naštěstí takto dostupná také většina sportovních stanic. Nedávno jejich řadu doplnily také kanály z rodiny Sport.tv, tedy Sport 1 a Sport 2. Pochvala patří také společnosti HBO Česká republika za přechod Cinemaxů na 16:9. Bohužel řada programů zůstává i v roce 2011 nadále ve formátu 4:3.

Vídeň prodlužuje test DVB-T2 o další rok, přidá i další dva vysílače

Rakouská Servus TV vysílá kultovní italský seriál Chobotnice v HD a 16:9

Novým jednatelem satelitního CS Linku je Nizozemec Kees Färber

Start ORF 3 se může posunout. Problémem je kolize s ORF Sport Plus

Rakouský nekódovaný cestovatelský kanál TW1 končí. Nahradí ho ORF 3

Rakousko: nové multiplexy pro zemskou digitální televizi už jen v DVB-T2

Německá ZDF vysílala poprvé po tragické nehodě soutěž Wetten Dass

Vstup M7 Group do CS Linku může znamenat zásadní změny v této satelitní službě

Přesto, že čtenáři DigiZone.cz vyhlásili nejzásadnější událostí minulého týdne bleskový přesun tureckého seriálu Tisíc a jedna noc na TV Nova z prime timu do méně atraktivního času, podvečera, podle našeho názoru je důležitější vstup skupiny M7 Group do satelitní služby CS Link. Tato skutečnost totiž může mít zásadní vliv na budoucnost satelitní pozice 23,5 stupně východně na českém trhu. M7 Group doposud v Česku spolupracovala s konkurečním Skylinkem, nyní se z těchto dvou operátorů stávají konkurenti. Co můžeme od těchto změn očekávat? Dočkají se diváci CS Linku placených programů v HD kvalitě?

Seriál Tisíc a jedna noc (nejen) hvězdou a padákem týdne

TÝDENNÍ REVIZE - Během sedmi dní jsme viděli na obrazovce televize Nova doslova něco, co už se nebude jen tak opakovat. Turecký seriál Tisíc a jedna noc měl být fenoménem. Zatímco na Slovensku a i v dalších zemích se z něho stal obrovský hit, v České republice k tomu nedošlo. Na obrazovky tuzemských televizních diváků sice vstoupil proti konkurenci jako absolutní vítěz večera, ovšem neměl sledovanost takovou, jakou si od něho Nova slibovala. V praxi tak došlo k tomu, že turecký seriál se stahuje pouze po pár odvysílaných dílech z nejprestižnějšího vysílacího času do podvečera.

Potvrzeno: Satelitní CS Link koupil vlastník platformy Canal Digitaal

Mistrovství světa v alpském lyžování v HD kvalitě i na Eurosportu, ZDF a ORF

Nova s Primou konečně odkryly karty. Máme se na co těšit?

TÝDENNÍ REVIZE - Komerční televize Nova a Prima uspořádaly toto úterý tiskové konference k programovým novinkám pro jarní měsíce. Zatímco novácká byla mnohem pompéznější, v očích ředitele Primy Marka Singera bylo vidět nadšení a také určité naděje, že v boji s konkurencí je možné uspět. Nova sází na SuperStar a ze seriálů pak především na tureckou Tisíc a jednu noc, Prima pak na reality show Šéfka, která vzniká ve spolupráci se slovenskou TV Joj a Norou Mojsejovou, a také na vztahové Cesty domů. Určitým překvapením pro novináře bylo i oznámení, že nejsledovanější tuzemská televize spustí „již brzy“ další televizní stanici.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+