Více

Rakousko

70 procent Rakušanů může ode dneška přijímat DVB-T

Na Praze 10 Volný testuje IPTV

Dálkový příjem televizního vysílání

V minulém článku jsem se snažil přiblížit rozdíly mezi příjmem zemské analogové a digitální televize v běžných podmínkách. Dnes bych se rád zabýval dálkovým příjmem. Ani v tomto případě není všechno tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Za dálkový je možné považovat příjem, který nese některou známku takového příjmu, jako např. velmi slabý nebo nestabilní signál, odrazy (duchy) apod. V takovýchto případech už totiž nebývá snadné takový signál zpracovat jednoduchými prostředky a pro solidní výsledek je nutné použít mnohé anténářské fígle.

IPTV v Česku: trojitá inspirace ze zahraničí

Španělská Telefónica, německý Deutsche Telecom a rakouský Telekom Austria hodlají ještě letos nabídnout českým divákům televizi přes internetový protokol (IPTV). Všechny tři firmy mají v Česku vlastní dceřiné společnosti a ty budou při spouštění komerčního provozu IPTV do značné míry čerpat ze zkušeností svých vlastníků. Kromě obdoby španělské služby Imagenio se tak na tuzemském trhu dočkáme i upravené rakouské aonDigital TV a německé T-Home.
Prémiový obsah

Yamada Chilli Terra TX 1300: černý střízlík s pestrobarevným menu

[Oživeno] Nabídka set-top-boxů pod dvoutisícovou hranicí se čile rozrůstá a pro českou digitalizaci je to jedině dobře. Yamada osloví příznivce elektroniky v černém provedení a bez extravagantních výstřelků. Novinka Chilli Terra TX 1300 má základní výbavu, ve které nechybí 2x SCART ani digitální zvukový výstup. Po aktualizaci software se přístroj dokáže naučit česky, manuál pro tuzemský trh mu ale zatím chybí.

Jódlovací „televize Protěž“ dostala českou licenci

Co zajímá čtenáře DigiZone.cz?

Na redakční e-mail chodí i nadále dotazy čtenářů, kteří se zajímají o různé aspekty digitálního vysílání. Po čase jsme se proto rozhodli uveřejnit v pořadí už třetí díl odpovědí na položené otázky. Hlavní roli i nadále hrají otazníky kolem set-top-boxů, ke kterým si přidávají dotazy na příjem digitálního vysílání. Novinkou je rostoucí zájem o problematiku televizorů.

Rakušané budou dotovat terestrické i kabelové set-top-boxy

DMB a DVB-H v Německu: dva typy televize do mobilu

Z Německa se během Mistrovství světa ve fotbale stává velký experimentátor v oblasti nových typů digitálního vysílání. Kromě televize s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) naši západní sousedé zkouší hned dva typy televizního vysílání pro mobilní telefony. Vedle známějšího formátu DVB-H, který funguje na principu klasické zemské digitální televize (DVB-T), jde také o T-DMB: doplňkovou službu k pozemnímu rozhlasovému digitálnímu vysílání ve formátu T-DAB.

Vídeň a Salcburk v září otestují televizi do mobilu DVB-H

Smajlík představí Rakušanům digitální televizi

Rakouská vláda představila informační kampaň, která by měla občany seznámit s výhodami i nevýhodami zavádění zemského digitálního vysílání. To v Rakousku oficiálně odstartuje letošního 27. září, na které firma Österreichische Rundfunksender-GmbH (ORS), dceřinná společnost veřejnoprávní televize a rozhlasu ORF, naplánovala spuštění digitální televize v devíti největších městech Rakouska. První multiplex bude obsahovat stávající programy ORF a komerční televizi ATV plus.

Předežene nás Rakousko v digitalizaci?

Dlouho to vypadalo, že Rakousko s digitalizací televizního vysílání zaspí. V době, kdy se v České republice dlouhodobě experimentovalo a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vypsala licenční řízení na nové digitální programy, naši jižní sousedé teprve krátkodobě testovali DVB-T na omezeném území ve Štýrském Hradci. Jenže situace se obrací: Rakušané začínají mít v digitalizaci navrch.

Rakousko zahájí řádné digitální vysílání 27. září 2006

Koupí CME rakouskou komerční televizi ATV plus?

Také rakouská veřejnoprávní televize spustí sportovní kanál

Rakousko zahájilo komerční vysílání přes IPTV

Rakouská vláda pomůže občanům s nákupem set-top-boxů

Rakouská veřejnoprávní televize ORF má vlastní multiplex

Rakousko chce dotovat prodej prvních 100 tisíc set-top-boxů

Komerční službu IPTV letos nabídne také rakouský Telekom

Rakouská veřejnoprávní ORF dává přednost standardu MPEG-2

Rakousko vypne analogové vysílání už v roce 2010

EK prošetří oprávněnost dotací na set-top-boxy v Itálii

Česká televize zavede HDTV od roku 2010

DVB-T ve střední Evropě: Rakousko

Rakousko sice začalo s digitalizací později než Česká republika, do roku 2003 zde nevysílala žádná celoplošná komerční televize a první experiment DVB-T přišel o pět let později než v tuzemsku, poslední dobou jsou ale Rakušané v zavádění digitální televize rychlejší. Digitální legislativu přijali už v roce 2001, od letošního května mají závazný harmonogram přechodu na DVB-T a na přelomu roku chtějí spustit první celostátní multiplex.

ORF do roka pokryje 70 procent Rakouska digitálním signálem

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+