Více

Public

Do multiplexu 3 míří další celoplošná televize. TiP TV využije studio po Public TV

Nabídková televize se podobá někdejší Top TV, stojí za ní podnikatelé Radek Pažout a Zdeněk Sláma. Vysílat bude z někdejšího studia Public TV v pražském Paláci Fénix.

Exšéfka Publicu rozjede do několika týdnů v multiplexu 3 celoplošnou Active TV

Spuštění promo vysílání je předběžně naplánováno na přelom dubna a května. Peníze do programu „nalije“ maďarský vlastník stojící za věšteckými pořady Ezo TV.

Televize CZ pravděpodobně neodstartuje. Krátce před spuštěním přišla o investora

Ústecká televize je dalším programem, který se dostal v poslední době díky svému investorovi do finančních problémů. Na rozdíl od TV Pětka ale tato stanice vůbec nezahájila vysílání.

Televize Óčko je s diváky už deset let. Slaví ve velkém stylu

TÝDENNÍ REVIZE – Hudební televize Óčko se dnes při příležitosti desátých narozenin převlékla do moderního grafického kabátu. K narozeninám ji přijde popřát řada hudebních hvězd.

Pozemní televizní vysílání v Česku rozhodně není mrtvé. Zajímá se o něj řada hráčů

Terestrická televize láká i provozovatele placených kanálů ze zahraničí, kteří by na český trh mohli uvést v DVB-T nové značky. Jejich rozhodování ale blokuje vysoká cena za šíření signálu.

Televizní projekty českých podnikatelů: velké plány, které obvykle končí velkými dluhy

Jako přes kopírák – tak vypadaly ambiciózní plány českých miliardářů, kteří si jako koníček pořídili vlastní televizi. Většinou brzy skončily v dluzích.

Zdeněk Šarapatka se vrací s diskusním pořadem Na rovinu. Na brněnské BTV

Stejnou diskusi se stejným moderátorem vysílala rok před svým zánikem televize Public. Tehdy tvrdila, že chce konkurovat zavedeným celoplošným televizím.

Rok 2011 v pozemní digitalizaci? Krachy i starty televizí a mnoho dalšího

Letošní rok si budou pamatovat obyvatelé České republiky jako skutečně velice zvláštní a hlavně divoký. Na poli pozemní digitální televize bylo rozhodně pořádné horko. Vybrali jsme pro vás alespoň výběr top událostí. Kdybychom měli do článku umístit všechny, pak byste ho stoprocentně nedočetli do konce. I tak je ale velice výživný a mnohem delší než obvykle. Česko zasáhly především dva krachy, a to v podobě zpravodajské televize Z1 a lifestylového Publicu. Bezpochyby ale potěšila Prima love, která zacílila na mladé dámy.

Digitalizace analogového televizního vysílání je u konce. Co se povedlo a co ne?

Datum 11. listopadu 2011, chcete-li tedy 11.11.11, bylo v České republice stanoveno jako oficiální termín pro ukončení televizní digitalizace. Proběhl u nás tento proces bez problémů, nebo ne? Jaké nejzásadnější události jsou s digitalizací spojeny? Pojďme se společně ohlédnout za projekty, jež díky pozemské digitalizaci vznikly, a které naopak nikdy nespatřily světlo světa. Zavzpomínejme na to, jak odstartovaly digitální televize Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool nebo Prima love, případně naopak, jak se na věčnost odporoučely Z1 nebo Public TV.

Čeká „nový Public“, televizi STIL, stejný osud jako jeho předchůdce?

TÝDENNÍ REVIZE - Bývalá ředitelka televize Public Renata Pešková rozjíždí další televizi, která podle prvotních informací nápadně připomíná dnes již neexistující Public, jenž navíc tento týden definitivně přišel o možnost vysílat - RRTV mu odebrala licenci. Jaká bude nová televize STIL, je prozatím otázkou, Renata Pešková nechce svoje plány komentovat. Serveru DigiZone.cz vyčítá, že na finanční problémy dnes zkrachové televize Public upozorňoval několik měsíců před tím, než sama na sebe podala návrh na konkurz. Hlavní událostí tohoto týdne ale bylo - jak jinak - zvolení nového ředitele České televize.

Public TV formálně skončila. RRTV ji odebrala licenci

Expozituru původně chtěla Prima, říkají Josef Klíma a Janek Kroupa

Téměř tři roky ležel hotový seriál Expozitura v „šuplíku“, než se jej televize Nova rozhodla zařadit do vysílání. První díl kriminální série, která vznikla podle skutečné kauzy tzv. Berdychova gangu a jejímiž autory jsou investigativní reportéři Josef Klíma a Janek Kroupa, se na Nově objeví zítra ve 20 hodin. Původně přitom o seriál měla zájem konkurenční Prima, pro niž oba reportéři připravují publicistický pořad Soukromá dramata. V něm navázali na svoje mnohaleté zkušenosti s pořadem Na vlastní oči na Nově, zrušeného pro „vyčerpanost formátu“.

Mluvčí zkrachovalé televize Public připravuje reality show pro Primu Cool

TV Public už zkrachovala, ale RRTV teprve zahájila řízení o odebrání licence

ČT 4 v květnu čtvrtou nejsledovanější televizí v zemi. Díky hokeji

Public TV odešla. Kdo bude další?

TÝDENNÍ REVIZE - Lifestylová televize Public tento týden definitivně ukončila vysílání, nejprve na satelitu a o den později také v kabelových a IPTV sítích. Při této příležitosti je tedy dobré si položit otázku, kdo přijde další? Pravděpodobně nikdo. Minimálně tedy v DVB-T, kde už moc programů nezbylo. Dá se spíše očekávat, že v budoucnu budou kanály (snad) spíše přibývat. Nové stanice plánují televize Nova i Prima, a po ukončení digitalizace by se měl trh otevřít novým subjektům. Nechme se tedy překvapit.

Suplovali jsme ČT, říká o Up.Parádě na Public TV Václav Upír Krejčí

Kdy vlastně skončilo vysílání Public TV? Přesně to určit nelze

Televize Public definitivně skončila. Kolik komu dluží?

Vysílání lifestylové televize Public definitivně skončilo. Soud vyhlásil na společnost Totalpress, která je držitelem vysílací licence, úpadek. Firma se sama poslala do insolvenčního řízení, protože měla pohledávky ve výši 134 milionů korun, které nebyla schopna splatit. Vedení televize ale svaluje vinu za krach Publicu na jiné: ekonomickou krizi a mediální agentury, které si od ní neobjednávaly reklamní časy. Zájem o výhradní inzerování na televizi Public byl skutečně minimální, potvrdila agentura At Media, která stanici zastupovala při prodeji reklamy.

Nedůstojný konec televize Public v sítích UPC: maďarský teleshopping

Končíme, oznámila stručně divákům lifestylová televize Public

Stream.cz chce nabízet i pořady od Novy, klidně i jako reklamu na Voyo.cz

Televize Public je po odchodu z multiplexu 3 méně sledovaná než Óčko

Konec televize Public nás nijak dramaticky nezasáhne, říká šéf agentury At Media

Je to nejsledovanější televize z těch, které agentura At Media zastupuje při prodeji reklamních časů, přesto se jí blížící se zánik televize Public tolik nedotkne. Alespoň podle novopečeného výkonného ředitele této společnosti Petra Majerika. „Počítali jsme si to, a po odchodu televize Public z multiplexu 3 nám klesl celkový reklamní prostor, který máme k dispozici, o pět procent. Část jsme vykryli vysílacími časy u jiných televizí,“ říká šéf At Media v rozhovoru pro server DigiZone.cz. Firma nyní vyjednává o zastupování s dalšími tematickými televizemi, které by se rovněž mohly objevit v peoplemetrech.

Public TV měla už poněkolikáté výpadek programu na satelitu a kabelu

Průzkum mezi prodejci televizní reklamy: Nova a ČT 1 už jsou za zenitem

Dvě největší české televize, Nova a první program České televize, jsou podle prodejců televizní reklamy za zenitem a obtížně se přizpůsobují nové situaci na českém televizním trhu po digitalizaci. Vyplývá to z průzkumu společnosti Millward Brown pro agenturu At Media, která zastupuje při prodeji reklamních časů dvacítku menších kabelových a satelitních televizí. Průzkumu, který proběhl v březnu, se zúčastnilo 102 zástupců mediálních agentur a jejich klientů, kteří vydávají reklamní rozpočty na kampaně v tematických i plnoformátových televizích.

Pražané konečně dostanou "svou" televizi: Metropol TV

TÝDENNÍ REVIZE - Metropol TV, o které jste si mohli na našem webu přečíst již několikrát, sice už v určité podobě existuje, ovšem stanice, která se představí divákům na počátku května, bude absolutním obratem o 180 stupňů. Její náplní by měly být především atraktivní magazíny, které počítají s maximální interakcí s diváky. Nebudou zde chybět ani známé tváře, mezi kterými je možné jmenovat například Evu Jurinovou, Moniku Valentovou nebo Petru Slancovou. Projekt vzniká pod dohledem známého mediálního matadora Zdeňka Šámala, což mu už samo o sobě dává určitý punc kvality.

Public TV vysílala na internetu, aniž by k tomu měla oprávnění

Projekt Radima Pařízka TV Telka bude vysílat i na satelitu

Public TV obrací vyřazení z multiplexu 3 ve svůj prospěch

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+