Více

Proglas

Křesťanské Rádio Proglas získalo licenci pro celoplošné digitální vysílání

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Stanice už nyní vysílá v rozhlasových multiplexech společností Teleko a RTIcz, dosud jako převzatý program

Rádia Proglas a Blaník Sever získala transformační licence pro digitální vysílání

Provozovatelé přistoupili k podmínkám přechodu na digitální vysílání a RRTV jim prodloužila stávající licence pro analogové vysílání ve VKV do roku 2025

Diváci ve Svitavách budou zítra bez signálu televize i rádia

Výluka slouží k tomu, že operátor vždy zkontroluje samotný vysílač, anténní systémy a provede také údržbu energetiky a vysílacích technologií. Ve Svitavách bude trvat šest hodin.

O digitalizaci rozhlasu se mluví, ale stále je v nedohlednu

Zástupci operátorů i provozovatelů rozhlasových stanic se v podstatě zatím shodují na tom, že digitalizace rozhlasu je pro nejbližší roky v nedohlednu. Snaží se to však změnit.

Nacházíte se v dosahu východočeského vysílače Krásné? Dnes ho čeká výluka

Výluka východočeského vysílače se taktéž bude týkat šíření rozhlasový stanic. Posluchači budou bez veřejnoprávních i komerčních okruhů. Odmlčí se i nejposlouchanější Impuls.

První tři měsíce roku 2013 byly divočina, vše ale trumfl rychlý krach televize Pětka

Pojďte si s námi připomenout, jaké byly nejzásadnější události prvních tří měsíců letošního roku. Zažili jsme toho opravdu víc než dost – starty i krachy televizí, významnou roli sehrál i digitální rozhlas.

Digitální rozhlas z Klínovce odstartoval, operátor RTI cz tak splnil svůj slib

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ Jedinou lokalitu, kde v tuto chvílí zbývá společnosti RTI cz spustit signál digitálního rozhlasu, je Praha. Obyvatelé hlavního města by se ho měli dočkat v polovině roku.

Multiplex 3 ve Svitavách odstartoval. Kromě televize V1 nabídne i další stanice

O výstavbě plánovaného dokrývače multiplexu 3 informoval server DigiZone.cz už na konci loňského října. Oproti původním plánům se v něm objevily i všechny ostatní kanály šířené v této síti.

Digitální rozhlas dorazí na Klínovec možná ještě na konci tohoto týdne

Operátor RTI cz bude z Klínovce šířit signál na kanálu LJ výkonem 4 až 6 kW. Součástí multiplexu bude opět Rádio Proglas, později se bude síť plnit dalšími rozhlasovými programy.

Digitální rozhlas dorazil na Českobudějovicko, firma RTIcz tam šíří Rádio Proglas

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Jde o druhou lokalitu po Plzeňsku, kde společnost RTIcz zahájila řádné digitální rozhlasové vysílání. Signál ale pokrývá jen okolí krajského města.

Na návštěvě u… křesťanské televize Noe v Ostravě

Jak vypadá televize, která programově odmítá vysílat reklamu a prakticky veškeré její příjmy tvoří dary od diváků? Server DigiZone.cz navštívil sídlo TV Noe a nestačil se divit.

Plzeňsko se dočkalo digitálního rozhlasu, odstartoval multiplex společnosti RTIcz

UVNITŘ MAPKA POKRYTÍ Jediným programem v síti vysílající na kanálu LM je zatím křesťanské Rádio Proglas. Operátor slibuje, že se programová nabídka v nejbližší době rozšíří.

Digitální televize ze sušického Svatoboru má výluku. Nepůjde až do 15 hodin

Pokud jste dnes ráno zjistili, že vám nefunguje televize a nacházíte se v oblasti okolo vysílače Sušice – Svatobor, vše je v pořádku. České Radiokomunikace tu provádějí údržbovou přestávku.

Středočeši jsou bez televize. Vysílač Cukrák má až do 15 hodin výluku

České Radiokomunikace naplánovaly na dnešní den výluku středočeského vysílače Cukrák. Diváci se musí až do 15 hodin obejít bez televize i rozhlasu.

Vysílač Brno - Hády má výluku digitální televize. Na řadu přijde i rozhlas

Pokud jste z Brna a od rána vám nefunguje pozemní digitální signál, vše je v naprostém pořádku. Na vysílači Hády totiž probíhá od šesté hodiny výluka.

Pražané, pozor! Žižkov čeká výluka digitální televize i rozhlasu

Plzeňská RTI cz může začít šířit digitální rozhlas. Registrovala ji RRTV

Multiplex 3 na Ostravsku čeká z pátku na sobotu přeladění z 51. na 48. kanál

Kde a jak naladíte v Česku digitální rádia? A hlavně na čem?

Ještě poměrně nedávno bylo možné sehnat přijímače pro poslech digitálního rozhlasu, označovaného zkratkami DAB a DAB+, pouze na speciálním webu společnosti Teleko, která je zatím jediným řádným provozovatelem vysílání v těchto standardech, a kamenné prodejně Radioservis, která patří Českému rozhlasu. Po několika měsících od spuštění ostrého šíření signálu v Praze a Příbrami, a později i v Brně, můžeme říci, že digitální rádia jsou již mnohem dostupnější. Na svých stránkách je totiž nabízí celá řada českých e-shopů.

Vysílání digitálního rozhlasu DAB a DAB+ se rozšířilo do Brna

Dokrývač multiplexu 3 s Primou love a Rádiem Proglas pro Znojmo je v provozu

Multiplex 3 s Primou love vysílá už v celém Česku. Přelaďte si přijímače

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ - Téměř 94 procent obyvatel České republiky může od neděle naladit signál televizního multiplexu 3, v němž zatím vysílá jediný televizní program: ženský kanál Prima love. Tato digitální síť nově vysílá na Liberecku, Pardubicku, Jesenicku, Zlínsku, a spustila i samostatné dokrývače pro Karlovy Vary a Znojmo. Zprovoznila tak už všechny plánované vysílače kromě dokrývače na Radhošti a předhonila multiplex 2, kterému zbývá spustit vysílače na Jesenicku a Zlínsku. Neobešlo se to ovšem bez problémů.

Czech Digital Group spustila vysílaní multiplexu 3 z nových lokalit

Multiplex 3 startuje z Ještědu, Pradědu, Krásného a všech zbylých vysílačů

TÝDENNÍ REVIZE - České Radiokomunikace, respektive společnost Czech Digital Group, která je jimi stoprocentně ovládána, rozšíří v neděli významně pokrytí digitálního terestrického multiplexu 3. Konkrétně se tato zemská digitální síť rozšíří na zlínskou Tlustou horu, jesenický Praděd, vysílač Krásné u Pardubic, liberecký Ještěd, Tři kříže v Karlových Varech a Kraví horu u Znojma. Po tomto kroku bude síť se stanicí Prima love a Rádiem Proglas pokrývat 93,55 procenta obyvatel České republiky a vysílat prakticky ze všech lokalit, kde může. Zbývá jen dokrývač z Radhoště.

Multiplex 3 v neděli odstartuje i na zlínském vysílači Tlustá hora

Multiplex 3 odstartuje v neděli nečekaně i na Ještědu a Pradědu

Multiplex 3 se rozšiřuje na Pardubicko, 31. července odstartuje na Krásném

Multiplex 3 bude od 31. července i v Karlových Varech. Poté i ve Znojmě

Vysílač Praděd má do 15:00 výluku digitální i analogové televize a rádia

ČTÚ už má kmitočty pro multiplex 3 ve Znojmě a Karlových Varech

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+