Více

Německo

Konec dobrý, všechno dobré? Rozhlas povede „muž z lidu“ René Zavoral

TÝDENNÍ REVIZE – Český rozhlas povede člověk, který jeho prostředí dobře zná, protože zde působí už nějakých patnáct let. A to je bezpochyby dobrá zpráva.

Německo se v souvislosti s DVB-T2 přiklání k rozlišení 1080p

Rozhodnutí nasadit rozlišení 1080p předcházely úspěšné testy, které proběhly v uplynulých měsících. Přenos v 1080p přináší podle ProSiebenSat.1 vyšší kvalitu obrazu.

Do Německa expanduje bollywoodská stanice Zee TV, na satelitu bude nekódovaně

Bollywoodská produkce je k dispozici i zájemcům v České republice. Nejsnadnější cestou, jak se k ní dostat, jsou aplikace v chytrých televizorech připojených k internetu.

Nabídku digitálního rozhlasu v Sasku rozšiří stanice R.SA, zasáhne i Čechy

OPRAVENO – „Tento společný projekt je výzvou dnes převážně analogovému FM rozhlasu vydláždit cestu do digitální budoucnosti,“ uvedl šéf digitální skupiny při ARD Ulrich Liebenow.

Taneční rádio PN Eins Dance startuje v Bavorsku, signálem zasáhne i Čechy

Stanice bude k dispozici v režimu 24/7, tedy čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Expanze do celého Bavorska bude pochopitelně znamenat i programové změny.

Rok 2015 na satelitu: Proměna Digi TV, konec Novy HD ve Skylinku i prolomení PowerVu

Letošní podzim přinesl na satelitu i start prvních kanálů ve formátu Ultra HD. Jedná se většinou o demo smyčky, k dispozici je ale už i pár klasických stanic, jako je třeba Fashion 4K.

Rok 2015 v DVB-T: (nejen) start nových kanálů Primy a Barrandova a konec Active TV

Právě končící rok byl opět velmi bohatý na události týkající se pozemní digitální televize. Mimo jiné došlo i ke stěhování velkých regionálních televizí z multiplexu 3.

Deutsche Welle spouští kvůli uprchlické krizi vysílání v arabštině na satelitu Astra

Šéf stanice Peter Limbourgh uvedl, že díky spolupráci s telekomunikačním operátorem SES dává vysílatel uprchlíkům a zájemcům o arabský region vysoce kvalitní televizní službu.

Vánoce jsou stále ještě před námi, už však víme, co poběží v televizi na jaře

TÝDENNÍ REVIZE – Česká televize svolala před vánočními svátky poslední tiskovou konferenci. Stejně jako loni představila novinářům jarní programové schéma pro příští rok.

Společný kanál televizí ARD a ZDF pro mladé diváky odstartuje v říjnu 2016

Garantem projektu má být veřejnoprávní televize SWR, která spadá jako třetí okruh pod správu německé ARD. Celkový rozpočet stanice byl stanoven na 45 milionů eur.

Další německá veřejnoprávní televize chystá přechod na vysoké rozlišení

V příštím roce plánuje Saarländischer Rundfunk nákup přenosových (SNG) vozů, které jsou schopny zpracování signálu v HD. Investice by se měla vyšplhat na 8,7 milionu eur.

Arte představilo projekt virtuální reality Arte 360 pro mobilní telefony a tablety

„Naše televize zůstává nadále věrná svému záběru, nicméně experiment s nejnovějším způsobem filmového vyprávění ukazuje, jakým způsobem by se mohla posunout,“ uvedlo Arte.

V Bavorsku odstartoval nový rozhlasový multiplex s významným zásahem do Čech

Rozhlasovou síť fungující na kanálu 10B je možné přijímat bez problémů na západě republiky. Pozemní multiplex funguje prozatím z jediného vysílače. Ochsenkopf šíří signál 10 kW.

Celoplošný německý rozhlasový multiplex zlepšil pokrytí směrem na západ Čech

Velmi očekávanou událostí v oblasti digitálního rozhlasu v Bavorsku je spuštění nového digitálního multiplexu fungujícího na kanálu 10B.

Německá ARD nabízí kvůli uprchlické krizi zpravodajství v angličtině i arabštině

Zpravodajství ve zmíněných jazycích bude aktualizováno dvakrát denně, a to od pondělí do pátku, vždy v 11 a 18 hodin. O víkendech a ve svátcích jednou denně, a to od 13:00.

Předobraz Riku doplní od prosince vysílání kanálu s evropskou tvorbou

„Stanice eoTV je vynikajícím doplňkem k našemu dětskému a rodinnému kanálu RiC, který každý den vysílá populární evropskou tvorbu,“ uvedl Stefan Piëch, šéf společnosti Your Family Entertainment.

Silvestrovské koncerty na 3sat: Katy Perry, Kylie Minogue i Lenny Kravitz z Prahy

UVNITŘ KOMPLETNÍ PŘEHLED KONCERTŮ – Stanice je šířena volně na satelitu Astra ve standardním i vysokém rozlišení, v německém DVB-T i v kabelové nabídce operátora UPC.

V hybridní službě Multithek na satelitu Astra se objevila řada nových aplikací

UVNITŘ FOTO – Všechny nově zařazené aplikace jsou označeny štítkem „Neu“. Jde konkrétně o hudební streamy Ampya, One, Charts, Rockhard, Intro, Faze TV a JazzThing.TV.

Podoba veřejnoprávních DVB-T2 sítí v Německu má možné první obrysy

Server AreaDVD.de připomněl, že veřejnoprávní vysílatelé počítají se šířením celkem patnácti programů v kvalitě HD, a to při použití komprese H.265/HEVC.

Kanál Arte začne nabízet pro Evropany pořady i v angličtině, ale pouze na webu

UVNITŘ DOKUMENT – Arte informovala, že projekt je financován z peněz Evropské unie. Služba Arte Europe má být dostupná pro uživatele chytrých mobilních telefonů a tabletů.

Bavorský rozhlas plánuje dokrytí Franků novou sítí, zasáhne i část Čech

Nový multiplex, který by měl odstartovat v prosinci, bude spuštěn nejprve ze známého vysílače Ochsenkopf s 20 kW. Později se přidá i Hof s polovičním výkonem.

Spuštění DVB-T2 v Německu se blíží, operátor začal připravovat vysílače

Pilotní provoz technologie DVB-T2 v oblasti Berlín-Braniborsko bude zahájen na začátku léta 2016. V prvním čtvrtletí roku 2017 bude divákům dostupných okolo 40 až 45 kanálů.

Bavorský rozhlas ukončil éru středních vln, poslechněte si jejich poslední minuty

Veřejnoprávní instituce předpokládá, že ukončením vysílání v pásmu středních vln se podaří ušetřit ročně přibližně tři sta tisíc eur, což je v přepočtu okolo osmi milionů korun.

Nekódované vysílání HD kanálů ProSiebenSat.1 bude spíše zklamáním

Z nejzajímavějších pořadů, které se na německých stanicích objeví, budou přenosy z americké NFL a původní trilogie sci-fi ságy Hvězdné války. Stanice nevysílají v původním znění.

ProSiebenSat.1 „dá ochutnat“ divákům své HD kanály, na dva dny je odkóduje

Podle serveru Broadband TV News, který cituje z reportu o stavu digitalizace v Německu, v současné době přijímá programy s vysokým rozlišením téměř polovina populace.

Vodafone dostal exkluzivitu pro šíření münchen.tv HD, stanice se objeví i na satelitu

„München.tv pokračuje i nadále ve své distribuci prostřednictvím družice a kabelových sítí. Přechod do HD formátu bude v jednotlivých platformách probíhat postupně,“ uvedl provozovatel.

Německo zahájilo informační kampaň k přechodu na DVB-T2. Do čtyř let vypne DVB-T

„Něco je ve vzduchu,“ praví ústřední slogan kampaně, již spouští operátor pozemních vysílacích sítí Media Broadcast. Slibuje 40 až 45 televizních kanálů v HD kvalitě.

Teleshoppingu už HD kvalita nestačí, startuje nekódovaná pearl.tv 4K UHD

Boom Ultra HD televize musel překvapit i samotného provozovatele stanice pearl.tv. Ten před několika měsíci avizoval, že bude vůbec první evropskou stanicí dostupnou ve formátu 4K.

V Berlíně proběhne první prezentace hybridní technologie HbbTV 2.0

Test technologie bude probíhat ve spolupráci s několika subjekty, konkrétně s německou zemskou veřejnoprávní televizí ARD určenou pro oblast Berlína a Braniborska a společností Samsung.

Německý veřejnoprávní rozhlas MDR plánuje okruh Figarino pro dětské posluchače

Nový okruh by veřejnoprávní rozhlas MDR nabídl v digitálních distribučních kanálech, tedy na internetu, satelitu, v kabelových sítích i prostřednictvím technologie DAB+.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+