Více

Maďarsko

Maďarská verze kanálu ID Xtra začala vysílat v češtině

V souvislosti se značkou Discovery se hovoří o vstupu kanálu Discovery Turbo Xtra, který by tak konkuroval zaběhnutým hráčům, jakým je například Auto Motor Sport.

Satelitní služba freeSAT vyřadila stanici Discovery ID, zařadila ID Xtra Magyarország

Stanice Discovery ID Xtra už je dobře známá i zákazníkům placených služeb na našem trhu. K dispozici je například klientům satelitní služby Digi TV, případně největší IPTV služby O2TV.

Inzerenti prozatím příliš nereflektují, že diváci používají u televize internet

Změnu by do budoucna pochopitelně mělo přinést hybridní vysílání HbbTV. Obchodní politiku v tomto duchu nedávno představily na setkání s novináři České Radiokomunikace.

Do České republiky a na Slovensko míří další satelitní operátor

Podle informací serveru DigiZone.cz by nová satelitní služba měla využívat opět družice na pozici 16 stupňů východně, konkrétně společnosti Telekom Austria Group.

Kanál H2 rozšíří distribuci, jeho vlastník uzavřel dohodu s majitelem UPC

„Jako vedoucí operátor kabelové televize v Evropě jsme schopni distribuovat programy A + E Networks na více trzích díky jedinému partnerství,“ uvedl šéf Liberty Global pro program Jeroen Bergman.

Spolumajitel Primy po Rusku definitivně opouští i trh neplacených kanálů v Maďarsku

Novým vlastníkem kanálů Viasat 3 a Viasat 6 plus videoslužby Viasat Play se stala společnost Sony Pictures Television Networks provozující placené programy AXN.

Nové multimediální boxy chce uvést satelitní služba freeSAT v horizontu měsíců

Šéf společnosti UPC DTH Michael Lee také uvedl, že firma plánuje pokračovat v nabídce neplacených oken programů z vyšších nabídek, které se osvědčily.

Hudební televize MusicMix ukončila vysílání, byla i součástí satelitní služby Digi TV

Delší dobu již nejsou k dispozici ani webové stránky tohoto hudebního kanálu. Bývalá adresa musicmixtv.tv přesměrovává návštěvníky na stránky slagertv.tv.

Maďarsko oslaví státní svátek, jeho veřejnoprávní televize se výrazně promění

Maďarská veřejnoprávní televize se dočká i sportovního kanálu M4. Jeho start je naplánován na červenec. Ve vysílání by neměly chybět přímé přenosy z Formule 1 nebo Liga mistrů UEFA.

Dětská stanice Cartoon Network začne vysílat čtyřiadvacet hodin denně

O programovou pozici se zmíněnou tematickou stanicí se dělí kanál TCM nabízející klasiku stříbrného plátna. Obě televize vysílají ve formátu 4:3 a nejsou lokalizovány do češtiny.

Dokumentární stanice Animal Planet začala vysílat širokoúhle, upravila i logo a grafiku

UVNITŘ FOTO – Změna obrazového formátu, která bude více vyhovovat majitelům širokoúhlých zobrazovačů, ale není jedinou novinkou, jíž si mohou diváci stanice Animal Planet všimnout.

Dokumentární kanál ID ve formátu 16:9, ale pouze v satelitní službě freeSAT

UVNITŘ FOTO – Kanál ID: Investigation Discovery bohužel není dostupný v češtině. Společnost Discovery Networks ho prioritně lokalizovala pro maďarský trh.

Spolumajitel Primy, švédská MTG, prodal volně šířené televize Viasat v Maďarsku

„Chceme se soustředit na naše aktivity ve free-to-air vysílání v Pobaltí, Bulharsku a České republice,“ říká prezident a generální ředitel MTG Jørgen Madsen Lindemann

Dokumentární stanice TLC a ID vysílají maďarskou reklamu, ale pouze na satelitu

Pozorný divák může od sebe odlišit dvě verze kanálu Investigation Discovery díky jejich logu. Satelitní mutace má logo menší, kabelová a IPTV podoba zůstala beze změny.

Digi TV vyřadila další program a upravila seznam stanic v certifikova­ných boxech

Vzhledem k tomu, že novinky, které klienty operátora příliš nepotěší, byly reflektovány také na oficiálních boxech, došlo ke snížení počtu programových pozic.

Dokumentární kanál Animal Planet chystá přechod na širokoúhlý formát

V souvislosti s touto značkou byla potvrzena i další novinka. 1. února dojde k přejmenování a proměně (rebrandingu) tohoto programu na Discovery Life. Změna se týká polského trhu.

Skylink vypne začátkem roku 2015 maďarské programy na satelitu Astra 3B

Zákazníkům, kteří mají balíček předplacený i po 6. lednu, se nevyčerpaná částka připíše do kreditu, který mohou použít na nákup jiných nabídek.

Dětská stanice Disney Channel začne konečně vysílat širokoúhle

Co se týká HD verze tohoto kanálu, společnost Channels o ní v tuto chvíli nemá prozatím žádné informace. Vysoké rozlišení tak dětské kanály až na výjimky prozatím myjí.

Česká republika a Maďarsko budou mít oddělené verze stanice AMC

UVNITŘ VIDEO – Maďarská verze stanice AMC získala licenci na dobu 12 let, regulovat ji však bude česká vysílací rada. Program nabídne zejména americkou produkci, nově se zaměří i na seriály.

FilmBox Extra se změní na FilmBox Premium, chystá posílení obsahu

Chystaného proměně kanálu přikročí firma po předchozím průzkumu o povědomí této stanice. FilmBox Premium by měl být chápan jako značka především s premiérovým obsahem.

Česká televize by v budoucnu mohla mít vlastní kanál s archivní tvorbou

Stejně tematicky orientovaná stanice již funguje například v Maďarsku, kde je dostupná jako zpoplatněný kanál v DVB-T a dále si ji mohou naladit diváci na satelitu a v kabelových sítích.

Tlaková výše opět „kouzlila“ v televizním i rozhlasovém éteru nad Českem

UVNITŘ GALERIE – V pražských Bohnicích byl včera v nočních hodinách zaznamenán a následně zdokumentován příjem pozemní televize z Vídně a Bratislavy

Dokumentární kanál Discovery Science začne vysílat širokoúhle

UVNITŘ FOTO – Program má zároveň projít i vizuální proměnou, která je poměrně překvapivá. Výrazných novinek v tomto směru se program dočkal v polovině roku 2012.

Vlastník Skylinku chystá ochranu obsahu díky systému Viaccess-Orca, podrobnosti tají

„V krátkodobém horizontu žádný dopad na náš trh neočekávám. Jedná se spíše o rozvojové projekty,“ reagoval na dotaz serveru DigiZone.cz člen představenstva M7 Group Jaromír Glisník.

Dětský kanál Megamax může začít vysílat od října po celý den

Stanice byla nejprve spuštěna na konci roku 2011 pro maďarský trh, později se ale rozšířila do České republiky i na Slovensko. V nabídce ji mají někteří poskytovatelé placených služeb.

Disney Channel prošel plánovanou proměnou, formát obrazu si ale ponechal

UVNITŘ FOTO – Kanál je v České republice druhou nejpopulárnější dětskou stanicí, hned po Déčku veřejnoprávní televize. Počet fanoušků na Facebooku se blíží k 60 tisícům.

Česká republika dostala další zemský multiplex, Praha navíc novou televizi

TÝDENNÍ REVIZE – Začátek letních prázdnin rozhodně nelze považovat za poklidný. Kdo si chtěl rozšířit programovou nabídku, musel pro to něco udělat.

Letošní podzimní inverze rozšíří divákům v Česku obzory pozemní placené televize

Právě v průběhu podzimu je v Maďarsku plánované ostré spuštění pátého téměř celoplošného zemského multiplexu. Programová nabídka prozatím známa není.

Míří česká Digi TV konečně od Rumunů k novému majiteli? Údajný kupec to nekomentuje

TÝDENNÍ REVIZE – Rumunská média přinesla tento týden informaci, že tamní vlastník Digi TV se pravděpodobně v dohledné době úspěšně zbaví své pobočky v České republice

Maďarsko tlačí placenou televizi, chystá se na spuštění dalších dvou zemských sítí

UVNITŘ DOKUMENT – Pro navýšení kapacity multiplexu používá operátor pro přenos signálu normu MPEG-4/AVC ve standardu DVB-T. Stejně jsou v Maďarsku kódovány i další zemské sítě.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+