Více

Karlovy Vary

Česká televize letos uvede do kin 31 nových snímků

UVNITŘ VIDEO – Jedenáct z nich pak představí na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary (KVIFF). Uvidíte zde ale i díla televizní jako ságu Já, Mattoni.

Rádio Retro Českého rozhlasu rozšířilo pokrytí, k dispozici je i u operátora RTI cz

Kromě klasického vysílání nabízí západočeská společnost u Rádia Retro i doplňkové informace. Pro přijímače s barevným displejem tedy nechybí ani možnost zobrazení obrázků.

Rádio Color bude mít v Karlových Varech vlastní studio, plánuje další expanzi

„Rádio Color bylo připravené k provozu již od počátku července, kdy vysílalo na základě krátkodobého povolení v průběhu MFF v Karlových Varech,“ uvedl provozovatel stanice.

Signál Rádio spustilo svůj další VKV vysílač, tentokrát v západních Čechách

Podle webu Jihlavského DX klubu by se síť stanice mohla rozšířit i o další kmitočty, konkrétně 102.6 MHz pro Českou Lípu a 104.1 MHz v Hradci Králové.

Color Music Rádio se může nastálo rozšířit z Prahy a Brna i do Karlových Varů

Provozovatel stanice tak naváže na krátkodobé oprávnění k využití kmitočtu 98,6 MHz od Českého telekomunikačního úřadu, které získal na dobu karlovarského filmového festivalu.

Stream.cz propaguje ve Varech Kancelář Blaník, chystá speciální díl Selfíčko s Gerem

„Tonda Blaník je fanouškem karlovarského festivalu bezmála dvacet let, a proto jako jedna z hlavních hvězd nesmí na festivalu chybět,“ zdůvodnila tento krok Eva Albrechtová ze Stream.cz.

Karlovarský vysílač Stará Role plánuje výluku, střední vlny tam budou bez signálu

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

Karlovy Vary o filmovém festivalu pokryje Color Music Rádio na frekvenci 98,6 MHz

Na krátkodobé oprávnění k využití kmitočtu od Českého telekomunikačního úřadu chce provozovatel navázat řádně udělenou vysílací licencí. Rádio už vysílá v Praze a Brně.

Karlovy Vary chce během filmového festivalu pokrýt dočasné rádio na FM

O dočasnou vysílací licenci pro analogové velmi krátké vlny žádá Radu pro rozhlasové a televizní vysílání majitel Rádia Sázava Miroslav Pýcha.

Karlovy Vary čeká výluka televize i VKV rozhlasu, nepůjde ani Regionální síť 8

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

Dechovková Orchidej se může rozvysílat v Brně, Signál v Karlových Varech

Signál Rádio využívá v Praze bývalou frekvenci rockové stanice Hey, střední Čechy pak pokrývají někdejší kmitočty Rádia Jizera. Stanice ale brzo pokryje i další lokality.

Středovlnný vysílač Karlovy Vary – Stará Role má dnes výluku

Radiokomunikace naplánovaly výluky na středních vlnách i na příští měsíc. Posluchači se budou muset na několik hodin obejít bez signálu rozhlasové Dvojky a částečně i Rádia Plus.

Color Music Radio plánuje expanzi do Karlových Varů

Regulátor na svém posledním zasedání vyhlásil licenční řízení na volný VKV kmitočet v Hradci Králové. Jde mimochodem o stejnou frekvenci, o níž se neúspěšně ucházelo Hitrádio Magic.

SeeJay Radio omezilo pokrytí terestrickým signálem digitálního rozhlasu

O terestrický digitální signál SeeJay Radia přišli majitelé rozhlasových přijímačů v Plzni a okolí, Karlovarském kraji (vysílač Klínovec) a jižních Čechách.

Západočeská TV ZAK po třech letech změní distribuci, odchází z multiplexu 3

Stanice bude od 1. ledna příštího roku oficiálně vysílat v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, která patří ostravskému podnikateli Radimu Pařízkovi.

Odstartovala Regionální síť 8 s TV Noe a Sport 5, diváci si pochvalují kvalitu obrazu

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Multiplex je v současné době dostupný pro většinu krajských měst, od 1. srpna se k nim přidají také Jihlava a Mikulov. V Novém Jičíně síť nakonec vůbec nebude.

České Radiokomunikace přišly o možnost vysílat městské DAB multiplexy v L-pásmu

Operátor formou individuálního oprávnění získal v minulosti kanály ve III. pásmu pro Prahu, Ústí nad Labem, Liberci, Olomouc a na Zlínsku. Prozatím vysílá na území hlavního města.

České Radiokomunikace odstaví dnes dva vysílače na středních vlnách

Firma naplánovala výluky na středních vlnách i příští týden. Posluchači se budou muset vždy na několik hodin obejít bez signálu rozhlasové Dvojky a částečně i Rádia Plus.

K rušení televize signálem LTE zatím nedošlo, Telefónica ale spustí další vysílače

UVNITŘ MAPY – Telekomunikační úřad už začátkem letošního roku zveřejnil výzvu, že bude případným zájemcům z řad odborných firem nabízet možnost proškolení na řešení těchto problémů.

Radio 1 v rozhlasovém multiplexu RTI cz s distribuční linkou přímo ze studia

Operátor v současné době působí ve třech lokalitách, v nichž používá šíření jak ve III. pásmu, tak v takzvaném L-bandu. Plánovaný vysílač v Praze se nakonec nerozběhl.

Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací teoreticky pokryla všechna krajská města

Jeden z mála vysílačů této zemské sítě, který je v tuto chvíli aktivní, jsou Karlovy Vary – Tři Kříže. Operátor ho uvedl do testovacího provozu na konci minulého týdne.

Západočeská televize ZAK má po dvou letech od startu 300 tisíc divá­ků týdně

Pro letošní rok se mohou diváci těšit na několik programových novinek. Už na konci loňského roku si stanice nadělila nový internetový portál, kde běží i její on-line stream.

Cenzura na Kavčích horách před volbami nebyla, rozhodli radní. A narazili

TÝDENNÍ REVIZE – Na Kavčích horách to tento týden opět vřelo. Ke stížnosti signatářů na údajně ovlivňování zpravodajství ČT se přihlásila i moderátorka Nora Fridrichová.

Regionální síť 1 expandovala do Karlových Varů, nabízí i Óčko

Kromě Óčka obsahuje regionální multiplex i další tři kanály – na daný region a lázeňské hosty orientovanou KTB, věšteckou TV8 a tematickou stanici Regionalnitelevize CZ.

Digitální rozhlas v západních a jižních Čechách s vyšší kvalitou zvuku

Všechny stanice jsou nyní vysílány s konstantním datovým tokem a zvukovou kvalitou odpovídají veřejnoprávnímu okruhu ČRo Jazz vysílanému v konkurenčním multiplexu firmy RTI cz.

Radio 1 začalo vysílat digitálně v Plzni, Karlových Varech a Českých Budějovicích

Zařazení stanice do rozhlasového multiplexu společnosti RTI cz potvrdil serveru DigiZone.cz provozní ředitel operátora Roman Kropáček.

Ivo Brabec: Regionální sítě 1 a 3 pokryjí nové lokality, jednáme i s velkými televizemi

„Nově spouštěné multiplexy už nabídnou vysílání v MPEG-4 a HD kvalitě,“ slibuje v rozhovoru pro DigiZone.cz majitel televizních Regionálních sítí 1 a 3

Regionální síť 1 zvýší v nových lokalitách kapacitu ze čtyř na šest programů

Operátor začne využívat kompresní standard MPEG-4 a nabídne i HD kanály. Dosud byl omezen maximálně čtyřmi programovými pozicemi v SD kvalitě.

Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací získala příděl v Karlových Varech

Operátor, stejně jako ostatní společnosti, se k přídělům od telekomunikačního úřadu nevyjadřuje. Expanduje však všude tam, kde vidí potencionální zájem svých partnerů – televizí.

Regionální síť 1 odstartuje v Praze možná do konce léta, ve hře je i slovenská stanice

Dalšími lokalitami, kde by měl multiplex v dohledné době odstartovat, jsou Ústí nad Labem a Karlovy Vary. Ve druhé z nich je dokonce ve hře i šíření hudební televize Óčko.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+