Více

Jeseník

Provozovatel multiplexu 4 zlepšuje pokrytí sítě na Jesenicku

„V následujících dnech budeme měřit nové pokrytí a přivítáme vaše reakce, jak v Jeseníku a okolí přijímáte celoplošné a regionální TV programy multiplexu 4,“ doplnil provozovatel.

Nejvýše položený český vysílač Praděd má výluku televize a rozhlasu

Už od šesté hodiny ráno nelze z Pradědu naladit televizní multiplexy 1, 2 a 3. Od deseti hodin se k výluce přidají i rozhlasové stanice.

Výluky vysílačů se tento týden dotknou zejména středovlnných posluchačů

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

Na Pradědu proběhne po necelém měsíci další noční údržbová přestávka

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie. Operace se nebude týkat VKV rozhlasu.

Praděd čeká noční výluka, v některých částech republiky nepůjde televize

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie. Operace se nebude týkat VKV rozhlasu.

Jeseníky jsou bez signálu digitální televize, vysílač Praděd má výluku

Už od šesté hodiny ráno nelze z Pradědu naladit televizní multiplexy 1, 2 a 3. Od devíti hodin se k výluce přidají i rozhlasové stanice.

Multiplex 4 chystá expanzi. Nově pokryje Domažlice, Českou Lípu, Náchod i další města

Další plány týkající se výstavby multiplexu 4 představí Radim Pařízek pravděpodobně na tiskové konferenci, která se koná tuto středu. Na ni představí i svou novou televizní rodinu Pohoda.

APRÍL: Na český rozhlasový trh míří s technologií DAB+ nový progresivní operátor

Operátorovi se podařilo dojednat vstup na atraktivní kótu, vysílač Jeseník – Praděd. Šířit odtud bude svůj signál už ve III. pásmu a chce pro posluchače připravit kvalitní programovou nabídku.

V Brně by měla začít vysílat Regionální síť 9. Příděly dostaly od ČTÚ i další multiplexy

UVNITŘ TABULKY Zajímavé jsou zejména tři nové kmitočtové příděly pro Regionální síť 7, které jsou opět totožné s lokalitami, z nichž už vysílá multiplex 4 podnikatele Radima Pařízka.

Piráti zavařili CS Linku a Skylinku. Prolomili kódovací systém, databázi klientů i web

TÝDENNÍ REVIZE – Zástupci satelitních služeb CS Link a Skylink nebudou mít dobré spaní. Hned na několika frontách jim zavařili počítačoví piráti. Nejzávažnější je asi zcizení databáze zákazníků.

Na obzoru je další regionální síť DVB-T. Vysílat má ze Zlatého Chlumu u Jeseníku

Český telekomunikační úřad doplnil databázi sítí pro zemské digitální televizní vysílání o Regionální síť 10. „Devítku“ seznam zatím postrádá.

Jeseníky jsou bez signálu digitální televize, vysílač Praděd má do 15:00 výluku

Už od šesté hodiny ráno nelze z Pradědu naladit televizní multiplexy 1, 2 a 3. Od devíti hodin se k výluce přidaly i rozhlasové stanice.

Analogová televize v Česku zcela neskončila, funguje ještě několik dokrývačů

Česká televize provozuje nadále tři malé analogové dokrývače, Novu s Primou lze analogově naladit v některých lokalitách na Jesenicku a Zlínsku

Svitavská regionální televize CMS TV zahájí letos vysílání v DVB-T

Regionální kabelová televize CMS TV, která je určená pro oblast Svitavska, přejde v průběhu letošního roku také na pozemní digitální vysílání (DVB-T).

ČT dokryla Žulovou na Jesenicku signálem veřejnoprávního multiplexu

Nova vypne analog na Jesenicku a Zlínsku. Bude čistě digitální televizí

TV Morava obnovila vysílání z Pradědu, ale už jen na Primě love

Diváci na Králicku si stěžují, nepomohl jim ani digitální dokrývač ČT

Prima zítra v noci vypne všechny zbylé analogové vysílače a zanikne

Síť regionálních televizí R1 zanikne, Prima je prodá a R1 Lyru zruší

Na Ostravsku a Jesenicku si můžete naladit nové polské kanály Eska a Polo

Novinka v polském DVB-T na Jesenicku: Kanál TVP Polonia

České republice zbývá vypnout 132 analogových vysílačů a dokrývačů

Nova HD v DVB-T2? Může se stát, že zmizí ze satelitu a kabelu, říká Jan Andruško

Znepokojení z dramatického poklesu diváků pozemního televizního vysílání vyjádřil minulý pátek na Kolokviu Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) k ukončení analogového vysílání v České republice generální ředitel televize Nova Jan Andruško. V rozhovoru pro DigiZone.cz hodnotí celý proces digitalizace a roli Novy coby lídra televizního trhu. „Vážně uvažujeme o vstupu do DVB-T2, ale bude záležet na ekonomických podmínkách,“ upozorňuje. Ceny za pozemní šíření televizního signálu jsou podle Andruška v Česku příliš vysoké.

DigiZone.cz aktualizoval přílohu Vypínáme s termíny konce analogu

Analog zítra oficiálně končí. Digitalizace je však teprve na počátku

11. listopad 2011, tedy zítřek, byl stanoven jako oficiální datum pro ukončení pozemního analogového televizního vysílání v Česku. O tom, co digitalizace přinesla, už jsme si řekli v pondělí, nyní se naopak podívejme na to, co by nás ještě v této oblasti mohlo čekat. Diváci by se měli především v příštím roce dočkat šíření HD programů v rámci standardu DVB-T2 a začít by měly vysílat také některé dnes ještě neexistující stanice, například Prima Family nebo TV Pohoda. Dočkáme se v DVB-T i dalších programů?

Digitalizace analogového televizního vysílání je u konce. Co se povedlo a co ne?

Datum 11. listopadu 2011, chcete-li tedy 11.11.11, bylo v České republice stanoveno jako oficiální termín pro ukončení televizní digitalizace. Proběhl u nás tento proces bez problémů, nebo ne? Jaké nejzásadnější události jsou s digitalizací spojeny? Pojďme se společně ohlédnout za projekty, jež díky pozemské digitalizaci vznikly, a které naopak nikdy nespatřily světlo světa. Zavzpomínejme na to, jak odstartovaly digitální televize Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool nebo Prima love, případně naopak, jak se na věčnost odporoučely Z1 nebo Public TV.

Prima svou rošádou s Primou family a regiony vyrazila všem dech

TÝDENNÍ REVIZE - Televize Prima tento týden překvapila nejen čtenáře DigiZone.cz, ale bezpochyby všechny, kteří čekali, že Prima family bude jejím čtvrtým tematickým kanálem zaměřeným na rodinu. Právě tato stanice totiž nahradí od 1. ledna 2012 vysílání vlajkového kanálu Primy Group. Na jednu stranu velice překvapující, na stranu druhou ale pochopitelná skutečnost. A co tento týden hýbalo světem digitální televize dále? Bezpochyby to byla řada zajímavých informací, které padly na konferenci Radiokomunikace 2011 v Pardubicích.

DigiZone.cz aktualizoval mapy pokrytí sítě 2 a dokrývače multiplexu 1

Nova pokračuje v analogovém vysílání z Pradědu, i když mělo skončit

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+