Více

Itálie

Terestrický příjem VKV rozhlasu z Itálie v Česku? Není to vyloučeno

UVNITŘ AUDIO – Italština nebývá v České republice pro lovce vzdálených signálů ničím neobvyklým. Zejména během podzimních inverzí je oblíbeným vysílačem švýcarský Säntis.

Startuje bezplatný program Barrandov Plus, primárně ho naladíte v multiplexu 3

TÝDENNÍ REVIZE – Pouhý měsíc po startu Kina Barrandov dnes spouští společnost Barrandov Televizní Studio již svůj třetí program, dětskou a dokumentární stanici Barrandov Plus.

Francouzi a Italové testují přenos TV signálu pomocí mobilní technologie LTE-A+

Realizátorem testů je francouzský telekomunikační operátor TDF a italská veřejnoprávní televize RAI. V Paříži je centrem zkušebního přenosu signálu přímo Eiffelova věž.

Italové mají problém, nový standard pozemní televize DVB-T2/HEVC je zaskočil

Italská vláda vydala před dvěma a půl lety nařízení, že od 1. ledna 2015 se nesmí prodávat přijímače s tunerem DVB-T/MPEG2/4. Technologie ji však předběhla.

Slovak Sport je velké lákadlo, přesto nemusí donutit diváky k naladění nové sítě

TÝDENNÍ REVIZE – Zvláště v domech se společnou televizní anténou může být další multiplex problémem. Investice by se tu počítaly v řádu tisíců korun.

Obchod roku: BSkyB přebírá za 185 miliard služby Sky Deutschland a Sky Italia

„Tato transakce vytvoří světový, nadnárodní business placené televize s pozitivním výhledem na další růst a zároveň přinese i okamžité výhody,“ konstatoval generální ředitel BSkyB.

Bloomberg: Murdoch ovládne za 300 miliard britskou, německou a italskou Sky

Ve Velké Británii má satelitní televize Sky okolo deseti a půl milionu klientů, dalšími osmi a půl miliony pak disponuje v Itálii a Německu. Celkově jich je tedy téměř dvacet milionů.

Příjem rozhlasových VKV stanic až z tisíců kilometrů v Česku opět realitou

BLOG AUTORA – Příjem rozhlasových stanic z Řecka, Itálie nebo Španělska v České republice? Od května je opět realitou a budeme se s ním náhodně setkávat i v následujících měsících.

Z nabídky digitálního rozhlasu zmizela stanice RTL 102.5, u Teleka se navýšily datové toky

Komerční rozhlasový okruh byl v nabídce příbramské společnosti Teleko poměrně velkým úkazem. V Itálii je tato stanice jednou z nejposlouchanější a vysílá z VKV vysílačů po celé zemi.

Nepořádek v italském éteru má částečně řešit půlmiliardová injekce vlády

Vzájemné rušení vysílačů je v Itálii dlouhodobým problémem, který navíc ohrožuje i okolních státy. V pásmu VKV, tedy FM rozhlas, se dokonce využívají kmitočty po 50 kHz.

Na satelitu Astra dnes startuje nekódovaná obdoba TV Paprika z Německa

UVNITŘ PARAMETRY – Stanice vychází z populárního italského magazínu o vaření Alice Cucina. Příjem programu v obou zemích bývalé federace je naprosto bezproblémový.

DAB je mrtvý, potvrdila Itálie a Dánsko. Země přecházejí na technologii DAB+

Dánsko bylo první zemí v Evropě, která už před několika měsíci ohlásila přesný termín, kdy vypne původní analogové vysílání v pásmu VKV. Stane se tak v roce 2019.

Formát Ultra HD je budoucností, Radiokomunikace jeho testy okopírují trendy

Na formát Ultra HD už se připravuje řada vysílatelů, především z oblasti placené televize. Chtějí si zejména spravit chuť po nepříliš úspěšném nasazení trojrozměrného obrazu.

Stanice ESPN se stáhly z Evropy, v Česku a na Slovensku nemají náhradu

UVNITŘ FOTO Na některé trhy vstupuje známá značka Fox Sports, v Německu spustí provozovatel tamního Sportu 1 novou stanici s názvem Sport 1 US. Startuje tu i Eurosport 2 HD.

Italská veřejnoprávní televize RAI rozšiřuje testy DVB-T2 a DVB-T2 Lite

Sedm let po zahájení digitálního vysílání v Itálii vláda v roce 2012 rozhodla, že všechny přijímače prodávané v zemi po roce 2015 musí mít tunery se standardem DVB-T2 HEVC

On-line videopůjčovny nemají v Česku na růžích ustláno

Video na vyžádání už si v posledních měsících pomalu klestí cestu i do českých domácností. Každá z firem, které ho poskytuje, přitom postupuje v jeho implementaci trochu jinak.

Je Česko velmocí hudebních televizí v DVB-T? Ve střední Evropě rozhodně

Česká republika se za počet hudebních kanálů v pozemních sítích rozhodně nemusí stydět, ba právě naopak. Před pár lety by to čekal jen málokdo.

Es vrstva: v Česku hrají opět tisíce kilometrů vzdálené vysílače

Fascinující jev, který se vyskytuje v letních měsících a je aktuální právě v těchto dnech a týdnech, přináší na přijímací soustavy signály ze Španělska, Itálie, Turecka i dalších zemí.

Česká republika se nemusí za nabídku sportovních HD kanálů stydět, s Evropou drží krok

V České republice a na Slovensku je možné v nabídkách operátorů najít téměř jednu desítku programů ve vysokém rozlišení, a za toto číslo se rozhodně nemusíme stydět.

Českému DVB-T zoufale chybí dětský kanál. Uspět by mohly i další stanice

Nabídka programů v rámci pozemního vysílání už je poměrně bohatá a divák, který nechce placenou televizi, má z čeho vybírat. Jsou tu ale stále ještě určité rezervy.

Zpravodajské kanály v HD: Rozmařilost, nebo v dnešní době už standard?

Ruský zpravodajský kanál RT zahájil o uplynulém víkendu jako první nekódovaná stanice tohoto typu vysílání v HD kvalitě. Podívejme se, jak jsou na tom v tomto směru ostatní kanály působící v Evropě.

VIDEOGALERIE: podzim na Discovery HD, nový kanál Sky Arte HD a Boardwalk Empire 3

UVNITŘ VIDEA Server DigiZone.cz vám v krátké době servíruje další videogalerii, která se věnuje evropské placené televizi. Tentokrát se podíváme do Velké Británie, Itálie i Polska.

VIDEOGALERIE: Start kanálu HBO 3, nových stanic od Digi TV a maďarské RTL 2

UVNITŘ VIDEA Po promo spotech z domácí produkce vám server DigiZone.cz přináší také to nejlepší ze zahraniční televizní scény. Top událostí v Nizozemsku je start kanálů pod hlavičkou HBO.

Rozhlasové vysílání mohou v těchto týdnech rušit i tisíce kilometrů vzdálené stanice

UVNITŘ AUDIO Příjem rozhlasových stanic z Řecka, Itálie nebo Španělska v České republice v pásmu VKV? V těchto týdnech a měsících rozhodně nic neobvyklého. Čím je toto šíření způsobeno?

Česká televize zvažuje, že kanál ČT 3 spustí mimo veřejnoprávní DVB-T multiplex

V úvahu připadají multiplexy 3 a 4, s nimiž Česká televize podle generálního ředitele Petra Dvořáka již vyjednává

Evropské televize mají z remasteringu do HD byznys. Pro Čechy je to stále luxus

Zatímco některé placené televize v Evropě objevily v remasteringu starých filmů do HD kvality nový zdroj příjmů, u nás se občas snaží jen Česká televize.

Na satelitu Astra odstartoval nový kanál věnovaný turismu v Itálii

UVNITŘ VIDEO Satelitní diváci si mohou na družici Astra naladit novou stanici Holiday. Ta láká především na italské památky, muzea i tamní přírodu. Její vysílání není kódováno.

Novinky na satelitech Astra: Tele 5 Austria, Diät TV, StarParadies 3 a StarParadies 4

Na satelitní pozici 19,2 stupně východně se objevily čtyři nové programové pozice. Všechny patří německy hovořícím stanicím. Tři jsou od našich západních sousedů, jedna z Rakouska.

Do Evropy míří kanál Bad Movies. Vysílat chce i v Česku

Německá společnost Hercules Cinema GmbH chystá ambiciózní projekt, se kterým chce expandovat do celé Evropy, tedy včetně České republiky a Slovenska.

Sharing neboli pirátské sdílení karet: Noční můra všech satelitních operátorů

Satelitní služby (nejen) z celé Evropy se v podstatě neustále potýkají s pirátstvím. Zatímco v minulosti byla velice populární takzvaná softwarová emulace, nyní jde o takzvané sdílení. Co je to tedy onen sharing, přes který údajně desítky tisíc diváků nelegálně přijímají například programové nabídky Skylinku? A kdo vůbec se sdílením karet zápasí? Nalijme si čistého vína. Ušetřen není v podstatě nikdo, a to ani takoví giganti, jako je třeba britská Sky. Tento článek rozhodně nebude návodem „Jak na to?“, ale blíže by vás měl seznámit s danou problematikou.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+