Více

Galaxie sport

Pro monotematické televize není v DVB-T prostor, míní šéf stanice Sport 5

Motoristický kanál Sport 5 vysílá od počátku tohoto měsíce jakési propagační okno v českobudějovickém terestrickém multiplexu společnosti GIMI. Při té příležitosti jsme vyzpovídali ředitele tohoto programu Jiřího Hojgra, který je v branži televizního vysílání v podstatě matadorem. Na počátku 90. let působil ve společnosti Kabel Plus, předchůdkyni UPC, a zakládal Galaxii sport, která se později změnila na dnes velice populární Novu Sport. Hojgr v rozhovoru hovoří o možnostech tematických stanic vysílat v DVB-T a situaci na poli terestrické televize vůbec.

Proč skončil sport na Primě? Byli jsme pro ně asi moc drazí, říká Jiří Nikodým

O tom, že od Nového roku skončí samostatné sportovní zprávy na Primě a redakce sportu bude zrušena, se šéfredaktor Jiří Nikodým a jeho kolegové dozvěděli loni 26. října. Ve stejný den, kdy Prima o zrušení sportu informovala prostřednictvím tiskové zprávy i novináře. Přesto Nikodýmův tým ještě dva měsíce vysílal a 30. prosince se s diváky rozloučil krátkou rekapitulující reportáží. V rozhovoru pro DigiZone.cz Jiří Nikodým rekapituluje svoje poslední měsíce na Primě, pro kterou pracoval posledních 16 let.

Nova Sport rekapituluje dva roky od přejmenování z Galaxie sport

Jaký byl digitální rok 2008 v satelitním vysílání?

Největší změny v tuzemských satelitních službách proběhly už předchozích letech. Letošek byl přelomový především z hlediska jasnějšího oddělení dvou firem, které byly doposud spojované se značkou CS Link. Ostravská společnost Trade and Technology začala pro svoji službu používat název Skylink, konkurenční firma více propaguje vlastní název Gital. Jasným milníkem byl také start komerčního vysílání Novy HD na satelitu.

Galaxie sport končí, přichází širokoúhlá Nova sport

Počínaje dneškem přestane existovat kabelový a satelitní kanál Galaxie sport. Divákům ale nezmizí z programových nabídek, pouze se přejmenuje na Nova sport, změní grafiku a začne vysílat v širokoúhlém formátu 16:9. Mění se ale také vlastnická struktura této televize. Pokud bychom měli být úplně přesní, Galaxie sport a její provozovatel skutečně končí, neboť Nova sport získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání úplně novou licenci. Jejím majitelem je společnost CET 21, provozovatel Novy a Novy Cinema.

Zítra v osm hodin ráno skončí Galaxie sport

O nejstrašnější zhůvěřilosti podle televize Nova

Digitální televize je jedna z nejstrašnějších zhůvěřilostí, které se regulátoři a politici dopustili na českých občanech, prohlásil v pondělních Hospodářských novinách Michael Garin, generální ředitel společnosti CME, jíž patří televize Nova. Skoro se chce věřit tomu, že digitalizuje jenom Česká republika a jsou to jenom čeští diváci, kteří si budou muset kvůli rozmaru státu pořizovat set-top-boxy, aby nepřišli o televizní signál.

Nova sport má smůlu, internetová doména www.novasport.cz je obsazená

České MTV opět na obzoru

Marek Kindernay: Pokud bychom chtěli zahájit HD vysílání, tak můžeme třeba zítra

4. října dojde po téměř sedmi letech k zániku oblíbeného sportovního kanálu Galaxie sport a na televizních obrazovkách se objeví „nový“ program s názvem Nova sport. Dnešní úterní rozhovor věnujeme právě jemu, a proto byl zpovídaným ředitel tohoto kanálu Marek Kindernay. V něm hovoří o plánech, jak televizi ještě více zlepšit, konkurenčních sportovních kanálech i chystaném vysílání ve vysokém rozlišení. Web Novy sport chystá také významnou spolupráci se serverem tn.cz. „4. října se propojí portál tn.cz/sport a Nova sport,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz Marek Kindernay.

Podívejte se na návrh studia Nova sport

Chystáme rozhovor s ředitelem Galaxie sport, ptejte se i vy

Většina našich čtenářů přiřazení Galaxie sport pod značku Nova nevítá

Nova sport odstartuje 4. října. Bude širokoúhlá, ale ne v HDTV

Sportovní kanál Galaxie sport zahájil vysílání 1. dubna 2002 a postupně si vybudoval pevnou pozici mezi českými a slovenskými tématickými kanály. Na začátku letošního roku začal vysílat z nových prostor tzv. News Center a americká společnost CME, vlastník licence pro kanály Nova a Nova Cinema, si řekla, že je čas na změnu. Nova sport se objeví na startu 4. října a obrazový formát se změní trvale na 16:9. Na vysílání ve vysokém rozlišení si budou diváci bohužel muset ještě nějaký ten měsíc počkat. Nova sport s ním počítá až pro rok 2009. UVNITŘ FOTOGRAFIE A PRŮVODCE PROGRAMEM VE FORMÁTU PDF

Nova sport se poprvé představila veřejnosti (FOTO MODERÁTOREK)

Je správné přejmenovat Galaxii sport na Nova sport?

Pro dlouhodobé diváky Galaxie sport, kteří zažili perné okamžiky, kdy Nova nakoupila práva pro hokejový šampionát nebo „perlila“ s přenosy domácí fotbalové Gambrinus ligy, to asi není dobrá zpráva. Spojení Novy a sportu zkrátka stále vyvolává nedůvěru. Jenže značka nejsledovanější televize je mnohem silnější tahák než léty prověřený název Galaxie sport.

Nova sport se představí novinářům zvlášť v ČR i na Slovensku

Galaxie sport se má přejmenovat na Novu sport od 1. října

Letos Nova vsadila na internet, příští rok se zaměří na nové televizní kanály

Nejočekávanější událostí podzimu je vypínání analogové ČT 2

Nova sport bude vysílat širokoúhle, připustil šéf Novy Petr Dvořák

Týdenní revize: ČT připravuje vypínání analogu, Nova ho zpochybňuje

Diametrálně odlišný postoj zvolily tento týden obě největší české televize k termínům vypínání hlavních analogových vysílačů. Zatímco Česká televize umístila po Kleti a Cukráku varovný „předvypínací“ piktogram také do vysílání analogové ČT 2 z hlavního pražského vysílače Žižkov, generální ředitel Novy Petr Dvořák zpochybnil dubnový termín vypínání analogu Praze. Prima představila novou vizuální podobu sítě vlastních regionálních televizí, které přejmenovala na R1.

RRTV schválila změnu názvu Galaxie sport na Nova sport

Jaký bude digitální podzim? Hodně bohatý

Souhlasem Novy s Primy s Technickým plánem přechodu se po letech hne s rozvojem pozemních multiplexů. Obě televize požádají a zřejmě i dostanou licence pro bonusové programy, ale v éteru se objeví i nová bezdrátová kabelovka s programy ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Takřka celé Čechy přijdou během podzimu o analogový signál druhého programu České televize, ale zato se k nim rozšíří veřejnoprávní multiplex s digitálním signálem všech čtyř kanálů ČT. A bude toho ještě více.

E15: Skupina společností kolem Novy mění strukturu kvůli Galaxii sport

Nova také chystá internetový sportovní přenos - hokej

Petr Dvořák: Máme dostatek materiálu pro případné utkání se státem

Televize Nova v pátek oznámila, že přistupuje na Technický plán přechodu ze zemského analogového na zemské digitální televizní vysílání. Zároveň ale znovu zopakovala několik výhrad k harmonogramu digitalizace, které je třeba podle generálního ředitele Novy Petra Dvořáka ještě vyřešit. V opačném případě by totiž mohla být Nova procesem digitalizace poškozena a bude se bránit. Přinášíme vám přepis pátečního setkání Petra Dvořáka s vybranými novináři.

Nova sport už má logo. Je hodně podobné současné Galaxii

TV Nova na letošním minimu: LOH srazily její podíl pod 32 procent

Andrej Miklánek: Trojka bude mít co vysílat i po olympiádě

Zatímco nad financováním třetího programu Slovenské televize, sportovního okruhu Trojka, zatím visí otazník, s naplněním vysílání by tento program neměl mít problém ani po ukončení Letních olympijských her v Pekingu. Alespoň to tvrdí projektový manažer Trojky Andrej Miklánek, s nímž jsme hovořili těsně před zahájením olympiády. Rozhovor pro server DigiZone.cz probíhal v Bratislavě na Kamzíku, kousek od stejnojmenného televizního vysílače.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+