Více

Francie

Demo smyčka Canal+ UHD ukončila na satelitu Astra distribuci

UVNITŘ VIDEO – Obsahu ve formátu Ultra HD je na satelitu prozatím jako šafránu, nicméně v tuto chvíli je prozatím tou nejlepší televizní platformou, z níž lze tuto kvalitu dostat.

Promo smyčka The Museum Channel na satelitu ve formátu Ultra HD

The Museum Channel ve svém vysílání přináší ukázky z nejkrásnějších muzejních prostorů a dalších výstavních síní. Zájemci o umění se tu mohou setkat s předními galeriemi.

Arte představilo projekt virtuální reality Arte 360 pro mobilní telefony a tablety

„Naše televize zůstává nadále věrná svému záběru, nicméně experiment s nejnovějším způsobem filmového vyprávění ukazuje, jakým způsobem by se mohla posunout,“ uvedlo Arte.

Soustrast obětem pařížského masakru vyjádřily nefrancouzské televize i operátoři

Řada televizních stanic se pak připojila k tradiční polední minutě ticha. Mezi vysílateli, kteří takto uctili památku obětem pátečního masakru, nechyběla Česká televize i slovenská RTVS.

Kanál Arte začne nabízet pro Evropany pořady i v angličtině, ale pouze na webu

UVNITŘ DOKUMENT – Arte informovala, že projekt je financován z peněz Evropské unie. Služba Arte Europe má být dostupná pro uživatele chytrých mobilních telefonů a tabletů.

Euronews má nové zpravodajské sídlo, takovou budovu jste ještě neviděli

UVNITŘ VIDEO – Změna zpravodajského sídla znamená pro Euronews pochopitelně i technologický posun. Prostory už jsou připraveny pro budoucí vysílání ve Full HD kvalitě.

Operátor Skylink je bez HD kanálů Novy, díky bohaté nabídce ho to však neporazí

TÝDENNÍ REVIZE – Bez programů Novy s vysokým rozlišením byl vloni i největší kabelový operátor UPC Česká republika. Jednání byla tehdy dovedena do úspěšného konce po půlroce.

Francouzi ukončí vysílání na původních rozhlasových pásmech, ušetří miliony eur

Radio France se přidává k řadě evropských vysílatelů, kteří k tomuto kroku přistoupili v nedávné minulosti. Posluchači mají možnost přejít na modernější způsob distribuce signálu.

Na satelitu Astra se objevily tři nekódované francouzské stanice v HD kvalitě

Nejatraktivnější novinkou je z pohledu tuzemského diváka stanice TV5 Monde, která je dostupná i v nabídce vybraných placených služeb v České republice a na Slovensku.

Hronec potvrdil cit pro festivalový film a z Cannes veze pro Film Europe opět vítěze

„Je to už naše třetí Zlatá palma v řadě, kterou jsme koupili ještě před vyhlášením vítězů. A tímto děkujeme všem, kteří nastavili Film Europe a Be2Can na správnou cestu,“ konstatoval Hronec.

Francouzi a Italové testují přenos TV signálu pomocí mobilní technologie LTE-A+

Realizátorem testů je francouzský telekomunikační operátor TDF a italská veřejnoprávní televize RAI. V Paříži je centrem zkušebního přenosu signálu přímo Eiffelova věž.

Islámský stát slibuje nové jedenácté září, útok na TV5 Monde prý byl pouze začátek

Podle zahraničních médií je útok na francouzskou televizi doposud nejhorším kybernetickým útokem v historii. Islámský stát světu slibuje, že „Amerika shoří v plamenech“.

Třídílné výpravné drama Jan Hus od ČT je hotovo, výsledek si pochválila i Arte

„S formou spolupráce byla natolik spokojena, že pro příští rok ještě navýšila deklarované částky, které bude chtít vkládat do společných projektů s Českou televizí,“ uvedl Petr Dvořák.

Netflix vyhlašuje válku službám na vyžádání, dorazit by měl i do Česka

TÝDENNÍ REVIZE – 150 nových zemí by měla obsahovat plánovaná expanze nejuznávanější video služby. Do dvou let chce být přítomna ve všech státech světa.

Francouzsko-německý kanál Arte, vzor pro ČT art, chystá rozšíření jazykového servisu

UVNITŘ DOKUMENT – Stanice se má dočkat v příštím roce výraznějších investic do programu, k čemuž vysílatele vedl nárůst sledovanosti o deset procent.

Zpravodajský kanál France 24 aktivoval na satelitu Astra příznak hybridního vysílání

V extrémních případech může docházet u některých přijímačů k restartu zařízení. Problém je pravděpodobně způsoben chybou v kódovacím jazyku technologie HbbTV.

VOD portál kanálu Arte dostupný na platformě Chromecast mohou využit i Češi

Arte je teprve druhou televizní stanicí, jejíž archiv mohou zájemci prostřednictvím této technologie na území naší republiky sledovat. Tou první je zpravodajský kanál France 24.

Další evropská země spustila digitální rozhlas, k pompézním oslavám není důvod

Programová nabídka se ještě bude rozšiřovat, protože ne všichni hráči, kteří o technologii projevili zájem, stihli požádat regulátora o vydání licence. Finální stav se očekává v září.

Netflix letos expanduje do Německa i Rakouska, Česko zatím úspěšně míjí

Služba už je v současné době dostupná pro více než 48 milionů uživatelů v přibližně 40 zemích světa. Produkuje například úspěšný seriál House of Cards s Kevinem Spaceym.

France 24 začne nabízet na satelitu Astra hybridní vysílání HbbTV

Mezinárodní zpravodajský kanál je v současné době dostupný ve třech jazykových mutacích – francouzštině, angličtině a arabštině. Penetraci několik desítek procent má i na našem trhu.

France 24 připravuje přechod na HD, distribuce přes satelit Astra ale není jistá

V HD kvalitě by za dva roky měl začít vysílat i veřejnoprávní zpravodajský kanál ČT 24. Jeho spuštění plánuje Česká televize předběžně na přelom prvního a druhého pololetí 2016.

V Německu a Francii by mohl na podzim začít fungovat portál Netflix

Americká společnost v současné době připravuje svůj PR tým pro podporu aktivit v Evropě a případné rozšíření do dalších destinací. Sídlo nové kanceláře bude v Amsterdamu.

Rok 2013 na satelitu? Krachy operátorů, odpojování HD kanálů i významná akvizice

Satelitní službu Skylink letos významně zasáhl krach operátora Satellite BG, díky němuž musela vyřadit z nabídky hned několik kanálů v HD rozlišení. Programy v této kvalitě naštěstí také přibývaly.

Českým televizím se otvírá díky hybridnímu vysílání široké pole působnosti

UVNITŘ FOTOGALERIE – Velkou šanci zaujmout diváky novou technologií má hudební televize Óčko, která ji nasadí v multiplexu 3. Mohla by nabídnout streamování obsahu i další služby.

Nekódované Arte odvysílá na konci roku remasterované grotesky s Chaplinem v HD

Charlie Chaplin je považován za zakladatele komediálního žánru a jeho nekorunované krále. Pocházel z chudých poměrů, vyrůstal v Londýně a svou pílí se později dostal mezi filmovou elitu.

Stanice Trace Sports zastupovaná Chello Central Europe prošla rebrandingem

UVNITŘ VIDEO Stanice je v současné době dostupná ve více než stovce zemí světa pro třicet milionů domácností. Ve svém vysílání se věnuje výhradně současným i minulým tvářím sportu.

Neotion představil nový CI+ modul pro satelitní službu freeSAT by UPC Direct

Majitelům modulu umožní toto zařízení využívat služeb operátora na vlastním televizoru, provider pro změnu může získat větší kontrolu nad nabízeným obsahem.

Penthouse spustil hard erotický kanál, který se věnuje výhradně černým hercům

V České republice je televizní business Penthousu znám především díky satelitnímu operátorovi Skylink, který v nočních hodinách šíří jeho hard erotický kanál Penthouse HD 1.

Do Česka míří nové kanály: HBO 2, HBO Comedy a Cinemaxy budou konečně v HD

Na český trh chtějí proniknout mimo jiné kanály Trace Urban a Trace Sports, novou stanici začne provozovatelům placených služeb nabízet i společnost Universal Networks.

Největší velmoci IPTV na světě? Čína, Francie, Spojené státy a Jižní Korea

Ke konci loňského roku mělo IPTV přes 75 milionů domácností na celém světě, zjistila v průzkumu agentura Point Topic

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+