Více

Evropská unie

Evropský parlament odmítl jednotná pravidla pro internetové televize

Europoslanci neschválili návrh Evropské komise, která požadovala možnost sledování internetových televizí z jednotlivých zemí na celém území unie.

Už v březnu bude Evropský parlament rozhodovat o normách regulujících televizní reklamu

UVNITŘ PREZENTACE – Asociace televizních organizací pozvala do Prahy Conora Murraye, ředitele pro oblast regulace a vnějších vztahů evropského sdružení televizních zadavatelů.

Internet věcí, kmitočtové spektrum a České Radiokomunikace. Ne, to není recept na dort od pejska a kočičky

Internet věcí je tahounem průmyslového odvětví, nazývaného Průmysl 4.0. Tento pojem označuje aktuálně probíhající průmyslovou revoluci, historicky čtvrtou v pořadí.

Rok 2015 na satelitu: Proměna Digi TV, konec Novy HD ve Skylinku i prolomení PowerVu

Letošní podzim přinesl na satelitu i start prvních kanálů ve formátu Ultra HD. Jedná se většinou o demo smyčky, k dispozici je ale už i pár klasických stanic, jako je třeba Fashion 4K.

Vysílací unie EBU: Vítáme zachování UHF pásma pro volnou pozemní televizi

Další debata nad budoucností pozemní digitální televize se očekává na konferenci WRC-23, tedy za osm let. „Teprve zde bude rozhodnuto, zda se přistoupí k dalším změnám,“ informovala vysílací unie.

Televizní pásmo 694 až 790 MHz se otevře nejen v Evropě mobilním službám

V souvislosti s tím je pro Českou republiku důležitá snaha urychleně zavést vysílání ve standardu DVB-T2. Sousední Německo neváhalo a aukci kmitočtů má již za sebou.

EBU: Na konferenci WRC-15 vládne podpora televiznímu vysílání do 49. kanálu

„Na rozdíl od toho, o čem se nás snaží přesvědčit mobilní lobby, je pozemní digitální televize nejpopulárnější televizní platformou v Evropě,“ uvedl ředitel pro technologie a inovace v EBU Simon Fell.

Po Dvořákovi zasedne ve vysílací unii EBU i programový šéf České televize Fridrich

UVNITŘ FOTOGALERIE – „Zvolení místopředsedou televizního výboru EBU potvrzuje silnou pozici České televize v rámci evropských veřejnoprávních stanic,“ konstatoval programový ředitel.

Vysílací unie EBU apeluje na zachování dominantního postavení pozemní televize

EBU konstatuje, že ve většině evropských zemí je DVB-T, respektive DTT, tedy pozemní vysílání obecně, klíčovým prvkem audiovizuálního modelu.

ČTÚ trvá na zachování kanálů 21 až 49 pro terestrickou televizi

Telekomunikační regulátor v České republice uvedl, že úvahy o potenciálním jiném využití tohoto pásma, např. pro tzv. III. digitální dividendu pro mobilní služby, na mezinárodní půdě nepodpořil.

Netflix vyhlašuje válku službám na vyžádání, dorazit by měl i do Česka

TÝDENNÍ REVIZE – 150 nových zemí by měla obsahovat plánovaná expanze nejuznávanější video služby. Do dvou let chce být přítomna ve všech státech světa.

Evropská komise jde s dobou, nekódované vysílání na satelitu překlopí do HD

Orgán zastupuje zájmy Unie jako celku. Předkládá návrhy právních předpisů Evropskému parlamentu a Radě Evropské unie a zároveň zajišťuje, že jsou členskými státy řádně uplatňovány.

Šéf České televize Petr Dvořák kandiduje do výkonného výboru vysílací unie EBU

„Svoji kandidaturu vnímám mimo jiné jako možnost artikulovat a přímo řešit stěžejní legislativní otázky, které se dotýkají nejen České televize a Českého rozhlasu,“ uvedl Dvořák

Zpravodajský kanál Euronews chystá přechod na výrobu v HD rozlišení

Pro modernizaci svého vysílacího řetězce a dalších technologií si panevropský zpravodajský kanál vybral společnost EVS. V oficiálním vyjádření ji v tomto směru označil za garanta kvality.

Pásmo 700 MHz není nutné vyhradit mobilním operátorům, tvrdí evropští politici

Pro „televizní účely“ by mělo být podle někdejšího eurokomisaře UHF pásmo v rozsahu 700 MHz garantováno až do roku 2030 s přezkumem v roce 2025, a to vzhledem k aktuálnímu vývoji.

Říjen ve znamení změn vizuálu: Euronews si oblékl nový grafický kabát

UVNITŘ VIDEO Euronews chce potvrdit změnou grafického vizuálu dominantní pozici na poli zpravodajských kanálů v Evropě. Chystá se taktéž využívat technologie Google Glass.

Začíná opravdová pěvecká show: Evropa večer usedne k finále Eurovize

UVNITŘ FOTO A VIDEO Zájemci z České republiky a ze Slovenska budou mít nejjednodušší cestu k Eurovizi prostřednictvím německého veřejnoprávního kanálu Das Erste.

Euronews posiluje svou pozici na internetu, spustí speciální kanál zaměřený na vědu

UVNITŘ VIDEA Euronews se podle svého výkonného ředitele stává globálním médiem poskytujícím silný obsah kdekoliv na světě, na kterékoliv platformě a v jakémkoliv čase.

SPI International spustí kanál Filmbox Arthouse zaměřený na nezávislou tvorbu

Filmbox Arthouse bude prvním filmovým kanálem distribuovaným v řadě zemí, který si plánuje za cíl dostat nezávislou tvorbu mezi široké divácké publikum.

Zaveďte digitální rozhlas a vypněte VKV, doporučuje evropským zemím EBU

DOKUMENT UVNITŘ Jedním z argumentů Evropské vysílací unie je fakt, že rozhlas v pásmu VKV má omezené spektrum ve všech vyspělých zemích. Výjimkou není ani Česká republika.

Kdy odstartuje Euronews v češtině? Stanice odhalila své plány k dvacátému výročí

Stanice bude začátkem příštího roku dostupná po řečtině také v maďarštině. Jejího vysílání v DVB-T2 experimentu Českých Radiokomunikací se diváci doposud nedočkali.

Metropol nabídne „vlídnou“ politickou debatu. Moderovat ji bude Edvard Kožušník

UVNITŘ FOTO Edvard Kožušník, který v minulosti prosazoval zrušení koncesionářských poplatků, bude mít vlastní pořad na pražské televizi Metropol. Politiku chce lidem ukázat z druhé strany.

Události nabídneme od dubna v HD, říká šéf techniky České televize

Česká televize přistoupila od 1. března k pevnému umístění programu ČT 1 na pozici ČT HD, čímž pochopitelně rozezlila některé sportovní fanoušky a milovníky dokumentů. Zásadní novinkou ovšem bude vysílání hlavní zpravodajské relace Události ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). V rozhovoru pro DigiZone.cz to potvrdil technický ředitel ČT Rudolf Pop. Významná část interview, ve které odpovídal i vedoucí Audioinženýringu Milan Gazdík, ovšem byla věnována i dalšímu zajímavému tématu - hlasité reklamě na našich obrazovkách. A právě tím jsme povídání s šéfem techniky ČT začali.

Přenosy z Evropského parlamentu se stěhují na jiný satelit

Evropské veřejnoprávní televize včetně ČT vzhlíží nadějně k HbbTV

Trhem satelitní televize zahýbal letos prodej služeb CS Link a Skylink

Pokud bychom měli za letošní rok vybrat jednu událost, která by charakterizovala co nejvýstižněji změny na trhu satelitní televize, pak by to byl bezpochyby prodej služeb CS Link a Skylink do rukou lucemburské společnosti M77 Group, jež už má v této oblasti zkušenosti například ze zemí Beneluxu nebo Rakouska. Opět se ale toho dělo za letošek tolik, že jsme museli hodně krátit a vybrat pro vás z událostí pouze ty nejzásadnější, abyste článek dočetli do konce. Bezpochyby to bude ale opět zajímavé čtení.

Euronews spustí vlastní rozhlasovou stanici

ČT vstoupila do projektu evropského televizního dědictví on-line

Válka o diváka nabírá obrátky také na Slovensku, Joj chystá dva další kanály

TÝDENNÍ REVIZE - Ostrá bitva o diváka, která se u nás odehrává zatím hlavně mezi komerčními televizemi, se brzo přesune také na Slovensko. Po Markíze, která již získala licenci pro chystaný filmový kanál Markíza Cinema, plánuje spustit novou stanici také konkurenční JOJ. Ta by již byla provozovatelem třetího privátního programu. Výhledově by však chtěla i čtvrtý kanál. Generální ředitel České televize Petr Dvořák obsadil tři ze čtyř volných pozic v managementu ČT po ředitelích, kteří rezignovali.

Placená televize ze zahraničí legálně i u nás? Zatím ještě nejásejte

V úterý padlo v Lucemburku přelomové rozhodnutí, které pravděpodobně v budoucnu znění vnímání příjmu zahraniční placené televize na území cizího státu. Soudní dvůr Evropské unie rozhodl o tom, že žádná překážka nemůže bránit zájemci v tom, aby si objednal například v České republice služby jako jsou Sky Italia, Sky UK, Canal Digital a další v případě, že jsou legálně pořízené a zaplacené. Celá věc má ale pochopitelně i svou odvrácenou stranu. Vstupuje do ní totiž copyright, který dává rozhodnutí protipól. Jak se k tomuto rozhodnutí postaví placené kanály a co mu říkají operátoři?

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+