Více

Domažlice

UPC nabídne klientům v Pelhřimově i Domažlicích lepší služby, zavádí tu „digitál“

„Do zlepšování sítě a modernizace koncových zařízení investujeme pravidelně a modernizace v dalších městech bude pokračovat,“ uvedl šéf marketingu UPC Jan Kohout.

Vraní vrch má výluku, obyvatelé Domažlicka budou bez signálu některých stanic

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

Západočeská TV ZAK po třech letech změní distribuci, odchází z multiplexu 3

Stanice bude od 1. ledna příštího roku oficiálně vysílat v multiplexu 4 společnosti Digital Broadcasting, která patří ostravskému podnikateli Radimu Pařízkovi.

Rádio Čas získalo zpět tři bývalé kmitočty, uspěli i další rozhlasoví vysílatelé

Pro Radima Pařízka nejde u vysílací rady o jediný úspěch v poslední době. Začátkem tohoto měsíce již získal volnou frekvenci pro Rádio Čas Rock v Novém Jičíně.

Dva se perou a třetí se směje? V případě Premier League to určitě neplatí

TÝDENNÍ REVIZE – Společnost Slovak Telekom doslova šokovala exkluzivní dohodou s O2 Czech Republic. Kromě klientů Digi TV a O2TV v České republice Premier League nikdo neuvidí.

Regionální síť 7 se rozšiřuje do dalších lokalit, nejsilnější vysílač bude v Domažlicích

„Jsem velice rád, že i v letošním roce budeme moci, po dohodě s Českou televizí, zajistit programy ČT v HD kvalitě pro mnohem více diváků než dosud,“ pochválil si ostravský podnikatel Radim Pařízek.

Vysílač multiplexu 4 na Čerchově u Domažlic zprovoznil online kameru, která snímá okolí

Kameru provozuje plzeňská společnost RTIcz, jež vysílač pro operátora multiplexu 4 postavila. Zprovoznění kamery bylo součástí dohody s domažlickou radnicí.

„Pokusný králík digitalizace“ bez televizního signálu, půjde pouze Pařízkův multiplex

V Domažlicích nebude možné zachytit ani signál tamního rozhlasového vysílače. VKV se taktéž odmlčí v severních Čechách v případě Rádia BBC/Zet na kmitočtu 105.8 MHz.

Multiplex 4 zahájil testovací vysílání na Domažlicku, z vrchu Čerchov

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Síť s tematickými kanály televize Nova a stanicemi Relax a Rebel lze naladit na kanálu 25, maximální povolený výkon vysílače je 6,3 kW

„K čemu je Regionální síť 7?“ můžeme se ptát po spuštění ČT :D a ČT art v multiplexu 3

TÝDENNÍ REVIZE – Nebýt programů České televize ve vysokém rozlišení, existence Regionální sítě 7, která pokryla z řady vysílačů naší republiku, by úplně postrádala smysl.

Radim Pařízek už staví u Domažlic nový vysílač pro multiplex 4 a Regionální síť 7

Z vojenských garáží na vrchu Čerchov mají vysílat oba multiplexy s programy České televize, Novy a skupiny Pohoda. Kmitočtové příděly od ČTÚ už mají.

Vysílač Zlín - Tlustá hora má výluku, v noci se odmlčí Černá hora a Vraní vrch

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací technologie, informovaly České Radiokomunikace.

Multiplex 4 chystá expanzi. Nově pokryje Domažlice, Českou Lípu, Náchod i další města

Další plány týkající se výstavby multiplexu 4 představí Radim Pařízek pravděpodobně na tiskové konferenci, která se koná tuto středu. Na ni představí i svou novou televizní rodinu Pohoda.

Vysílač pro multiplex 4 na Domažlicku má jasnější obrysy. Bude na střeše garáží

Domažlická radnice pronajme firmě Digital Broadcasting střechu garáže na vrchu Čerchov, operátor ale bude muset na oplátku opravit střechu a fasádu

Plzeňská televize Zak expandovala do Domažlic, přes analogovou kabelovku UPC

UVNITŘ FOTO – Krajská Zak TV je pozemní cestou dostupná v multiplexu 3 z vysílačů Krašov a Tři kříže, které do Domažlic nedosáhnou

Domažlice vyjednávají o dokrývači pro multiplex 4, chtějí další kanály Novy

UVNITŘ LETÁK – Radnice uvažuje o bezplatném pronájmu prostoru pro vysílač, nebo nabídce využití metropolitní sítě pro rozvod signálu k vysílači

Domažlicko, Královéhradecko a Brno čeká od půlnoci výluka televizního vysílání

Až do šesté hodiny ráno nepůjdou vysílače Domažlice – Vraní vrch, Trutnov – Černá hora a Brno – Hády. Rozhlasového vysílání se údržbová přestávka nedotkne.

Domažlický deník: Roli pokusného králíka DVB-T jsme splnili, a pak na nás zapomněli

Obyvatelé na Domažlicku několik let po skončení digitalizace ve svém regionu mají přístup pouze k programům z multiplexů 1 a 2. Marně čekají například na kanály Prima love nebo Óčko.

ZAK TV odstartuje v DVB-T 15. ledna. Nabídne půlhodinové zprávy

V Domažlicích je výluka digitální televize, nejdou multiplexy 1 a 2

Vzniká monopol na provozování sítí pro zemskou digitální televizi

TÝDENNÍ REVIZE - Po tomto týdnu, kdy České Radiokomunikace oficiálně potvrdily nákup stoprocentního podílu ve společnosti Czech Digital Group, v podstatě můžeme mluvit o monopolizaci trhu operátorů sítí pro terestrickou digitální televizí. Radiokomunikace totiž zajišťují technicky chod multiplexu 1 pro Českou televizi, provozují vlastní síť číslo 2 a nyní ovládla i multiplex 3. V tuzemsku funguje sice ještě distribuce terestrického signálu prostřednictvím společnosti Telefónica O2, ovšem ta tak činí pouze ve třech lokalitách - v Praze, Brně a Ostravě.

Projekt Davida Rácze Digitální Chodsko končí

Zítra se odmlčí digitální vysílání v Domažlicích

Zbytečné 3D televizory? Bez nich by se v 3D vysílat ani nezačalo, namítají výrobci

Připadá vám zbytečné a předčasné kupovat 3D televizor, když žádná česká televize trojrozměrně nevysílá? Na stejnou otázku jsme se zeptali výrobců těchto televizorů na včerejším VIII. kulatém stolu DigiZone.cz v pražském hotelu Jalta. Zástupci společností Samsung, Panasonic a LG se shodli na tom, že k zavedení a rozšíření 3D televizního vysílání je třeba silný impuls, kterým je právě prodej prvních 3D televizorů. Řeč ale přišla rovněž na budoucnost plazmových televizorů, HDTV a využívání internetového obsahu na televizních obrazovkách.

Analogová Nova z Vraního vrchu u Domažlic skončila

ČTÚ zahájil správní řízení kvůli nevypnutí analogové Novy na čtyřech vysílačích, včetně Chebu a Domažlic

Zůstane Nova jediným analogovým mohykánem?

Česká televize tento týden oznámila poměrně razantní vypínání analogových dokrývačů ČT 1 a ČT 2, které se dotkne prakticky celých Čech. Jenom během března jich ČT vypne 85. Televize Prima už většinu svých analogových dokrývačů v oblastech, kde skončilo její analogové vysílání na hlavních vysílačích, vypnula. A co Nova? Nejsledovanější česká televize si dává na čas.

Prima mohla ukončit analog v České Kubici a Nižboru

Domažlická Hostouň nainstalovala satelitní držáky téměř k ničemu

Provozování analogových ostrůvků v digitálních oblastech ztrácí smysl

Signál digitální terestrické televize už pokrývá téměř celou Českou republiku, alespoň co se multiplexu 1 týká, takže jsem si položil otázku, zda má vůbec ještě smysl provozovat malé analogové vysílače typu pražského Strahova, Žvahova, Vokovic apod. Myslím si, že nemá. Sleduje vůbec ještě někdo analogový signál z těchto lokalit, nebo jde jen o zbytečné plýtvání energií? Vypnutí analogové ČT 1 na Strahově, plánované na 4. ledna 2010, vítám jako dobrý počin pro začátek a doufám, že se brzo dočkáme stejného kroku i v dalších lokalitách.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+