Více

Dánsko

History Channel se dočká sourozence. Zda přijde i do Česka, je zatím otázkou

H2 vzniká jako odpověď na poptávku některých diváků po původním zaměření stanice History Channel. Ta se za posledních několik let postupně odchýlila od svého původního zaměření.

Na satelitní pozici Digi TV a freeSATu začaly testy hybridní televize

UVNITŘ FOTOGALERIE – Hybridní televize v sobě propojuje svět klasického vysílání a internetu. Uživatele si mohou na satelitu Thor vyzkoušet mimo jiné speciální aplikaci pro MS ve fotbale.

Největší evropská pěvecká soutěž je po roce zpět. Věnujete ji dnešní večer?

UVNITŘ GALERIE – „Eurovizi a zapojení se do ní nemá ani takový silný vysílatel jako ČT. V našich programových prioritách to logicky nemá místo,“ uvedl nedávno v chatu s diváky šéf RTVS Václav Mika.

Do Česka dorazily po dvou letech opět rozhlasové signály ze severu Evropy

UVNITŘ FOTO A VIDEO – Inverzní počasí je jedním ze způsobů, který přináší do televizního i rozhlasového éteru leckdy kuriózní úlovky. V minulosti byly potvrzeny odrazy signálu například i od letadel.

DAB je mrtvý, potvrdila Itálie a Dánsko. Země přecházejí na technologii DAB+

Dánsko bylo první zemí v Evropě, která už před několika měsíci ohlásila přesný termín, kdy vypne původní analogové vysílání v pásmu VKV. Stane se tak v roce 2019.

Které programy by se mohly nově objevit v satelitním freeSATu? Zkusili jsme zapátrat

Společnost UPC DTH, která je provozovatelem satelitní televize freeSAT, si loni stanovila za prioritu rozvoj HDTV. Podaří se jí letos co do atraktivity dohnat Skylink?

Česká republika se nemusí za nabídku sportovních HD kanálů stydět, s Evropou drží krok

V České republice a na Slovensku je možné v nabídkách operátorů najít téměř jednu desítku programů ve vysokém rozlišení, a za toto číslo se rozhodně nemusíme stydět.

V Praze se dnes podařilo zachytit signál digitální televize z Vídně

UVNITŘ GALERIE Dálkový příjem televize a rozhlasu z Rakouska, Německa, Polska, Švýcarska, Slovenska a dalších zemí. To je realita těchto dní.

VIDEOGALERIE: Prázdninové self promo spoty zahraničních filmových stanic

UVNITŘ VIDEO Na co se mohli a ještě mohou těšit v těchto týdnech zákazníci zahraničních placených služeb na svých obrazovkách? To prozradí naše další videogalerie.

Populární BBC iPlayer bude dostupný globálně

Po Norsku už má spočítaný osud analogový VKV rozhlas i v Dánsku

Příjem VKV rozhlasu z extrémních dálek - Dánska a Švédska

Poslední dny zaznamenávají fanoušci dálkového příjmu rozhlasového i televizního vysílání doslova "žně": v České republice lze naladit vysílání ze zemí, odkud byste to rozhodně nečekali. Konkrétně včera, ve středu 28. září, byly podmínky tak dobré, že se vyrovnaly snad jen situaci před čtyřmi lety, kdy jsme na DigiZone.cz popisovali příjem rádií ze Skandinávie. Ne jinak tomu bylo i nyní. V Praze bylo možné na kvalitní venkovní anténu naladit stanice z Dánska nebo Švédska. Přinášíme vám jejich audionahrávky, nad jejichž kvalitou občas zůstává rozum stát.

Pořadatele hokejového šampionátu, Slováky, dnes čeká poslední zápas

Satelitní služba UPC Direct přišla o program Rush TV HD

Majitel Primy připravuje první televizi ve 3D s přenosy z Ligy mistrů

Majitel Primy by chtěl prodávat reklamu na různé cílové skupiny diváků

Devět evropských kabelových operátorů podporuje přechod na DVB-C2

Eurosport spouští bundesligový kanál primárně pro východní Evropu

Canal Digital ze satelitu změnil kódování, modul Diablo ztrácí na atraktivitě

Většina zemí EU vypne analog v roce 2012, Polsko až v roce 2015

Majitel Primy chystá novou televizi pro mladé v Dánsku

Černí satelitní diváci přijdou pravděpodobně o další platformu

Dotazy čtenářů DigiZone.cz: O Ústecku, satelitní TV z Francie i situaci Gitalu

Po čtrnácti dnech otvíráme opět redakční schránku serveru DigiZone.cz, abychom odpověděli na některé dotazy čtenářů, které do ní přišly. Tentokrát bude řeč o digitalizaci terestrického analogového vysílání na Bukové hoře u Ústí nad Labem i přechodu z komprese MPEG-2 na MPEG-4. Čtenáře také zajímalo, zdali s digitalizací nepřijdou o některé funkce svých přijímačů jako PIP (picture-in-picture) nebo nahrávání na pevný disk analogového DVD rekordéru. A jak je to vlastně s insolvenčním řízením společnosti Gital? Na tyto a další dotazy hledejte odpověď v dnešním článku.

Doděláme Krašov a letíme do Dánska, říka pilotka Kamova Ka-32

O multiplexy komerčního vysílání se v Irsku uchází tři zájemci

Operátorem tří dánských multiplexů bude švédský Boxer

Majitel Primy začal vysílat tři HD programy na satelitu

Inverze: do Česka dorazily signály ze severu i jihu Evropy

Minulý týden byla nad územím České republiky inverze. Informace, která vás v předpovědi počasí v tuto roční dobu nijak nepřekvapí a která nepřináší pro běžný život nic zvláštního. Z pohledu šíření vln je ovšem inverze zásadní. Působí tak, že de facto utlumí příjem místních signálů a umožní příjem těch, které jsou vzdálené stovky kilometrů. Někteří diváci hořekovali, že k nim nedoputuje signál z místního vysílače, jiní se radovali, že mohou alespoň na chvíli sledovat vysílání některého zahraničního kanálu. To, že do České republiky dorazí televizní signál určený pro Švédsko, Dánsko nebo např. Rumunsko, ale nečekal asi nikdo.

Teplotní inverze přinesla do českého éteru dánské signály

V Česku vládne inverze, hrají signály i ze stovky kilometrů vzdálených vysílačů

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+