Více

dabing

Jana Musilová a Jiří Dvořák jsou podle diváků nejlepšími dabingovými herci loňského roku

V Přelouči se v sobotu rozdávaly ceny Františka Filipovského. Z televizí bodovalo jen dvakrát HBO a stejně tolikrát televize Prima.

Přelouč dnes večer rozdá dabingové Ceny Františka Filipovského. Jistotu má Přeučil, šanci Hudečková

O osmi cenách rozhodla odborná porota, dvě uděluje přímo herecká asociace, jednu tvůrčí svaz FITES a vítěze dvou zbývajících kategorií určí divácké hlasování.

Čeští diváci nadále preferují dabing, originální verze je nezajímá

Také mladší generace Čechů se nerada v televizi dívá na pořady v originální verzi. Se čtením titulků se nechce obtěžovat.

Mňam a Mňau ohlašují návrat, CBS Drama končí a Ceny Františka Filipovského trochu jinak

TÝDENNÍ REVIZE – Na události chudý týden zaujal i 4K kamerami pro českou SAT Plus či novelou ZEK vyšlou ve sbírce zákonů.

Fanoušky seriálu Kobra 11 čeká jedna výrazná dabingová změna

UVNITŘ VIDEO – Na základě rozhodnutí režiséra českého znění Tomáše Tintěry se nového obsazení dočká sama šéfová oddělení dálniční policie. Tu doteď namlouvala Jaroslava Brousková.

Na dabingových Cenách Františka Filipovského se mohou letos podílet i diváci

UVNITŘ GALERIE – Diváci svým hlasem zasáhnou do dvou soutěžních kategorií – jedné určené mužským hercům a druhé herečkám. Odhlasovat musí do 3. září a na trojici vylosovaných hlasujících čeká i některá z věcných cen.

„Flowing“: nepříjemnost táhnoucí se už léta bez valného výsledku

Hlavními aktéry jsou, pravda, převážně komerční televize, ale ani ta veřejnoprávní není tak bez viny, jak bylo by si přát. A oč že jde?

Co to kruci ten úpravce dialogů v dabingu vlastně má dělat?

Zkušený scenárista, autor námětů a úpravce dialogů Josef Eismann nabízí zamyšlení nad úpravou dabingových dialogů a jejich kvalitě.

Dabingové ceny představily letošní nominace

UVNITŘ SEZNAM NOMINOVANÝCH – V polovině září se v Přelouči uskuteční už 23. ročník cen Františka Filipovského. Ty jsou určeny nejen pro nejlepší tuzemské dabéry a dabérky.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+