Více

ČRo Plus

Ředitel České televize požádal prezidenta o schůzku. Sejít by se měli do konce měsíce

UVNITŘ ANKETA – Podle serveru Parlamentní listy chce Miloš Zeman televizi vytknout neodvysílání přenosu z tiskové konference o jeho cestě po Hané.

Další VKV vysílač pro ČRo Plus

Na velmi krátkých vlnách spouští Český rozhlas nový vysílač pro stanici mluveného slova.

Český rozhlas spouští vysílač pro ČRo Plus

Na základě individuálního oprávnění, které vydal Český telekomunikační úřad, byl nový FM vysílač spuštěn dnes ve 13:00 hod. v lokalitě Klatovy-škola.

Nový středovlnný vysílač Českého rozhlasu Plus v jižních Čechách

Od pondělí 6. června zajistí nový středovlnný vysílač obyvatelům jižních Čech lepší poslech stanice Plus.

Český rozhlas spouští v Karlových Varech další FM vysílač pro stanici ČRo Plus

Pro Karlovy Vary a okolí spustí dnes Český rozhlas nový vysílač. Vysílat bude na kmitočtu 97,8 MHz a s výkonem 200 wattů.

Stačí Jihlava-Javořice k pokrytí Třebíče vysíláním ČRo Plus?

Přechod vysílání ČRo Plus ze středních vln na VKV s sebou podle pozorování našeho čtenáře nese nedostatečné pokrytí v okrese Třebíč.

Český rozhlas Plus bude vysílat na Ostravsku po celý den, díky středním vlnám

„Vysílač je umístěn na lokalitě Ostrava-Svinov. Obyvatelé severní Moravy mohou celodenně přijímat tento nový vysílač na kmitočtu 1071 kHz,“ uvedl šéf techniky Karel Zýka.

V DAB multiplexu RTI cz se objevily další dvě stanice Českého rozhlasu

Všechny rozhlasové stanice jsou v multiplexu šířeny s datovým tokem 96 kb/s, tedy včetně nově zařazeného Rádia Wave. Výjimku tvoří pouze Český rozhlas Plus.

Do vysílání Českého rozhlasu přijde Zeman, Prima dá přednost Klausovi

„Rozhovor s prezidentem Zemanem budeme vysílat naživo prostřednictvím přenosového vozu z Pražského hradu,“ slibuje šéfredaktor stanice Alexandr Pícha.

Analogový Český rozhlas Plus vyjde v příštím roce na desítky milionů

Radní Českého rozhlasu odsouhlasili rozpočet veřejnoprávního média na rok 2016. Ten je sestaven jako vyrovnaný se shodným objemem nákladů a výnosů ve výši 2,193 miliardy.

Český rozhlas chystá spuštění nových VKV vysílačů, vyřeší problematické pokrytí

„Dále také pokračujeme v naší snaze, aby byla pro co nejširší okruh posluchačů dostupná stanice ČRo Plus, která vysílá od 2. listopadu nově na VKV a s rozšířeným programem,“ uvedl ČRo.

Týden ve znamení rádia: nový prozatímní šéf Českého rozhlasu i „Plusko“ na VKV

TÝDENNÍ REVIZE – Uplynulý týden přinesl zajímavé události klíčové zejména pro rozhlasovou scénu. Nešlo přitom pouze o aktuální výsledky Radioprojektu.

Peter Duhan: Český rozhlas Plus se do dvou let stane špičkovou analytickou stanicí

Duhan se po odchodu z Českého rozhlasu bude nadále věnovat práci v médiích. „Nejbližší týdny chci věnovat tomu, abych se dal dohromady psychicky a zdravotně,“ řekl novinářům šéf ČRo.

Český rozhlas Plus vstupuje na VKV, naladíte ho ale i jinde

UVNITŘ SEZNAM – Nejlepší zvukovou kvalitu by měl posluchačům zprostředkovat digitální multiplex z vysílače Žižkov na kanálu 12C. V pásmu VKV bude stanice šířena v mono režimu.

Vstup „Pluska“ na VKV oslaví Český rozhlas i rozhovorem s pre­miérem Ficem

V pořadu Interview Plus se chce Michael Rozsypal zeptat Roberta Fica mimo jiné na to, jestli se Slovensko cítí v mezinárodní izolaci kvůli svému přístupu k migrační krizi.

Český rozhlas spouští v Jihlavě nový vysílač pro Vltavu, kvůli startu Plusu na VKV

„Za vstup do sítě VKV FM vděčí Plus především dalším stanicím Vltava, Dvojka, Regina Praha a Sever,“ připomněl mluvčí veřejnoprávní instituce Jiří Hošna.

Prima Max má licenci, odstartuje v horizontu několika týdnů

TÝDENNÍ REVIZE – Společnost FTV Prima učinila důležitý krok zahájení vysílání svého nového kanálu. Ten bude zaměřený zejména na filmy a seriály.

Český rozhlas Plus na VKV nebude „ČT 24 bez obrázků“, slibuje Český rozhlas

UVNITŘ PROGRAMOVÉ SCHÉMA A PROMO – Vstup stanice chce propagovat Český rozhlas formou on-line kampaně, mimo jiné na sociální sítí Facebook. Začne 26. října.

Zemřel rozhlasový komentátor Alexander Tolčinský, bylo mu pouhých 46 let

Tolčinský působil na stanici ČRo 6, později v ČRo Plus. Patřil mezi odborníky mimo jiné na balkánský prostor, Polsko a Bělorusko. Příčinu nečekané smrti Rozhlas nekomentoval.

V Česku začala digitalizace rozhlasu, cesta k vypnutí analogu je ale ještě dlouhá

TÝDENNÍ REVIZE – Historickou událost má za sebou tento týden Český rozhlas. Rozhlasový digitál se v Praze ze Žižkova zapínal deset let po startu DVB-T ze stejného vysílače.

Český rozhlas spouští digitální vysílání ze Žižkova, jeho devizou bude zvuková kvalita

UVNITŘ PREZENTACE – Kromě devíti rozhlasových stanic bude multiplex obsahovat také pět testovacích programových pozic, kde bude moci veřejnoprávní médium testovat různá nastavení.

VKV síť Rádia Plus bude mít deset vysílačů, Vltavě odebere i významné kóty

Všechny kmitočty Rádia Plus budou fungovat v mono režimu, a to vzhledem k tomu, že půjde čistě o stanici mluveného slova. Využitelný dosah vysílačů tak bude zhruba dvojnásobný.

Český rozhlas naznačil chystané změny ve své VKV síti, dotknou se i Prahy

Změny ve VKV síti se podle Českého rozhlasu dotknou nejvíce stanice Vltava, které se o několik procent zhorší pokrytí. Dopad na posluchače bude ovšem v reálu minimální.

Český rozhlas Plus od 2. listopadu změní program a vstoupí do pásma VKV

Podle výzkumu Českého rozhlasu je v české společnosti okolo 580 tisíc lidí, které může zasáhnout stanice mluveného slova. V 65 % případů dominují muži, 35 % jsou ženy.

Údržbové přestávky jsou nutné i na středních vlnách, odmlčí se Domamil

Středovlnných lokalit Husova kolonie, Stará Role, Svinov ani Liblice se uvedená výluka netýká a budou nadále fungovat beze změn.

Politici už nestojí Českému rozhlasu v cestě při vstupu „Pluska“ do pásma VKV

DOPLNĚNO – VKV síť Rádia Plus vznikne optimalizací kmitočtů stávajících celoplošných okruhů Českého rozhlasu a možným přidělením nebonitních kmitočtů pro licenční řízení.

Senát souhlasí se vstupem Českého rozhlasu Plus na VKV, na řadě je Miloš Zeman

VKV síť Rádia Plus vznikne optimalizací kmitočtů stávajících celoplošných okruhů Českého rozhlasu a možným přidělením takzvaných nebonitních kmitočtů pro licenční řízení.

Sněmovna souhlasí se vstupem ČRo Plus na pásmo VKV, na řadě je Senát

„Nový“ celoplošný okruh Českého rozhlasu nebude smět vysílat reklamu ani obchodní sdělení. Výjimku budou tvořit pouze sportovní a kulturní přenosy.

Český rozhlas stále tají, jak bude vypadat chystaná VKV síť pro Rádio Plus

Původně se předpokládalo, že Rádio Plus by do VKV pásma mělo vstoupit v březnu, případně dubnu. Vstup stanice do FM pásma je ale závislý na rychlosti, s jakou ho odsouhlasí politici.

Rádio Plus na VKV? Český rozhlas učinil klíčovou dohodu s komerční sférou

TÝDENNÍ REVIZE – Český rozhlas připravuje na FM pásmo už svůj čtvrtý celoplošný okruh, který byl doposud dostupný pouze na středních vlnách.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+