Více

Cheb

Na Chebsku nepůjdou některé programy, vysílač Zelená hora má výluku

Výluka se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál z tohoto vysílače. Diváků, kteří přijímají signál z Klínovce, jenž je provozován v jednofrekvenční SFN síti, se výluka netýká.

Do Chebu a Jihlavy míří další rozhlasové stanice

Podle webu Jihlavského DX klubu se do licenčního řízení přihlásilo Rock Rádio. Stanice nedávno pokryla svým signálem i středočeskou Mladou Boleslav.

Chebský vysílač Zelené hora má výluku, nejde odtud televize ani rozhlas

Výluka se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z Klínovce, jenž je provozován v takzvané jednofrekvenční SFN síti, se výluka netýká.

Rádia Contact Liberec a Petrov získala transformační licenci pro digitální vysílání

Vysílací rada na svém posledním zasedání zároveň schválila rozšíření Rádia Blaník na nové kmitočty v Písku a Chebu. Stanice má podle Radioprojektu denně okolo 650 tisíc posluchačů.

Chebsko je bez signálu multiplexů 1 a 2, vysílač Zelená hora má do 15:00 výluku

České Radiokomunikace úderem šesté hodiny zahájily plánovanou výluku vysílače Zelená hora u Chebu, která se dotkne i rozhlasového vysílání

Digitalizace zabila další českou televizi. Všimli jste si?

TÝDENNÍ REVIZE - V podstatě bez jakéhokoliv mediálního zájmu, pochopitelně s výjimkou serveru DigiZone.cz, ukončila vysílání další česká televize, která byla šířena v rámci DVB-T. Nešlo sice o tak významný subjekt, jakým byla v minulosti například zpravodajská televize Z1 nebo lifestylová televize Public, ale i tak svým signálem pokrývala významnou část území Čech, a to konkrétně západních, severních a středních. Prima se rozhodla ukončit vysílání lokální televize R1 Vřídlo. Její provozovatel to zdůvodnil právě problémy, které se objevily v souvislosti s přechodem na DVB-T.

Prima ukončila vysílání karlovarské televize R1 Vřídlo

Konec roku ve znamení dalšího vypínání analogových vysílačů

TÝDENNÍ REVIZE - Televize Nova nečekaně na svých teletextových stránkách uvedla, že vypne analogové vysílání z Chebu, Klatov a Baráku. Tuto informaci možná překvapivě nekomunikovala vůbec prostřednictvím tiskové zprávy. Naopak očekávané je vypnutí zhruba sedmdesátky analogových dokrývačů České televize v pěti územních oblastech. Konec roku byl také ve znamení hodnocení. Ohlédli jsme se za tři sta šedesáti pěti dny na zemi i na orbitu.

Nova dnes nečekaně vypne analog v Chebu, Klatovech a Sušici

Radiokomunikace přeladily multiplex 2 na západě Čech. Jste připraveni?

Zůstane Nova jediným analogovým mohykánem?

Česká televize tento týden oznámila poměrně razantní vypínání analogových dokrývačů ČT 1 a ČT 2, které se dotkne prakticky celých Čech. Jenom během března jich ČT vypne 85. Televize Prima už většinu svých analogových dokrývačů v oblastech, kde skončilo její analogové vysílání na hlavních vysílačích, vypnula. A co Nova? Nejsledovanější česká televize si dává na čas.

Radiokomunikace spustily tři nové dokrývače multiplexu 2

Pavel Hanuš: ČT má méně peněz na digitalizaci, bude rychleji vypínat analog

ROZHOVOR - Digitalizační fond České televize, který je financovaný z prodeje reklamních časů na ČT, počítá pro příští rok s méně penězi, než se původně předpokládalo. Kavčí hory proto odsunuly plán na regionalizaci veřejnoprávního multiplexu a chtějí urychlit vypínání analogových vysílačů programů ČT 1 a ČT 2. Rychlejší vypínání se dotkne především malých analogových dokrývačů, u velkých vysílačů musí ČT postupovat ve shodě s komerčními televizemi Nova a Prima, říkají v rozhovoru pro DigiZone.cz vedoucí projektu digitalizace ČT Pavel Hanuš a technický ředitel ČT Rudolf Pop.

Jak je to s regiony na Primě v digitálním vysílání?

Pokud sledujete, nebo jste v analogové éře sledovali odpolední vysílání televize Prima, jistě vám neušly pravidelné vstupy regionálních studií do celostátního programu. Tyto regionální „odpojováky“ mají pokračovat i po přechodu na digitální vysílání, byť se Prima snažila svoji licenci od regionů v DVB-T „očistit“. To se jí nepodařilo, a tak se musí řešit technický i právní problém s připojováním regionů do multiplexu 2, v němž Prima vysílá. Ne vždy se to ale daří.

České Radiokomunikace příliš riskují kvůli krátkodobým ziskům

Mezi televizí Nova a Českými Radiokomunikacemi se rozhořel spor, za jakých podmínek by bylo možné urychlit přechod ze zemského analogového na zemské digitální vysílání. Nova zjistila, že lhůty, které pro přechod stanovuje vládní harmonogram digitalizace, tedy Technický plán přechodu, jsou tak dlouhé, že pokud se jimi budou všechny dotčené subjekty řídit, většina diváků raději uteče k jiným vysílacím platformám, především k satelitu. UVNITŘ REAKCE ČESKÝCH RADIOKOMUNIKACÍ

Kamil Levinský: Předčasné vypínání analogu je možné, ale jen podle smlouvy

Jaké podmínky si kladou České Radiokomunikace pro předčasné vypínání analogového televizního vysílání, o které mají zájem všechny tři velké televize? A je toto předčasné vypínání analogu podmínkou televizí pro předčasné spouštění digitálního vysílání, konkrétně třeba na Ještědu? Právě předčasné vypínání analogu je jádrem sporu mezi Novou a Českými Radiokomunikacemi o použitý vysílací kanál multiplexu 2 na Chebsku a Jáchymovsku. Nejen o něm je dnešní rozhovor serveru DigiZone.cz s ředitelem transformace Českých Radiokomunikací Kamilem Levinským.

Televizní multiplex 2 dokryje Mariánské Lázně, Aš a Kraslice

Dnes se odmlčí vysílání z Chebu, Kutné Hory i Velké Javoriny

ČT aktualizovala seznam vypínaných dokrývačů v západních Čechách

Západní Čechy vypínají analogovou televizi. Nova pouze na Krašově

AKTUALIZOVÁNO - Pouze hlavní analogový vysílač na Krašově vypne o půlnoci na zítřek televize Nova. Nejsledovanější česká televize se tak nepřidá k České televizi a Primě, které ukončí analogové vysílání na všech vysílačích velkého a středního výkonu v západních Čechách. Důvodem je spor Novy s Českými Radiokomunikacemi o použitý kmitočet pro digitální vysílání na Chebsku a Jáchymovsku. UVNITŘ SEZNAM VYPÍNANÝCH VYSÍLAČŮ A DOKRÝVAČŮ

Plzeňané se na digitální vysílání připraví svědomitě, věří Duspiva

Multiplex 2 ze Zelené hory už vysílá

Multiplex 2 na Karlovarsku a Jáchymovsku na náhradním kanálu 66

ČT chystá pro Aš digitální dokrývač

ČTÚ změřil digitální signál na Chebsku, Domažlicku a Plzeňsku

Digitální vysílání také černobíle, proč ne?

Jaké analogové vysílače se letos vypnou?

Hlavní show okolo vypnutí analogového vysílání se letos odehraje v Praze, to ale neznamená, že podobný krok by nečekal i další oblasti. K tzv. switch-offu dojde např. i v Plzni nebo Chebu. O signál analogového kanálu ČT 2 pak přijdou obyvatelé Trutnovska, kteří přijímají signál z vysílačů Černá hora a Ještěd. V listopadu pak dopadne vypnutí Dvojky i na obyvatele Brna, kteří mají naladěný Kojál. A jak bude probíhat informační kampaň?

O dokrývačích multiplexu 1 v západních Čechách se rozhodne do půl roku

Od 15. prosince se diváci dočkají digitální ČT z Klínovce

Chebsko řešilo tradiční problém, došly set-top-boxy

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+