Více

24cz

Projekty TV ONA a Reality 1 přišly o licenci

Satelitní zpravodajský kanál 24 plus přišel o licenci, aniž by začal vysílat

Bývalý šéf televize 24cz povede PR oddělení pražského magistrátu

Martin Mrnka: ČT by mohla provozovat parlamentní kanál

Bývalý šéf programu 24cz moderuje nový pořad na UPC Express

Bývalou pozici tří českých kanálů využije na Astře rakouská ORF

Distributor satelitních karet Gital má nové vlastníky

TV Apatyka nebude, nahnuté to mají i TV Ona, 24 Plus a TV R1

Ze šesti původních českých satelitních televizí, které loni získaly licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a letos jim vyprší zákonná lhůta pro start v éteru, nejméně polovina vysílat nikdy nezačne. Jejich provozovatelé totiž nesehnali potřebné finance ani zázemí pro vysílání a nedohodli se na distribuci signálu. Jak také přiznávají, značně přecenili svoje síly, když si představovali, že provoz vlastního satelitního programu bude jednoduchý.

Bývalý majitel parlamentní televize 24cz získal další satelitní licenci

Z multiplexu B zmizely pruhy místo zaniklých Top TV a 24cz

Parlamentní televize 24cz neobnoví vysílání, propustí zaměstnance

Průvodce digitálním vysíláním (21.): Digitálně v Praze

Bydlíte v české metropoli nebo přilehlém Středočeském kraji? Pak se můžete na digitální televizi dívat už dnes. Praha byla prvním regionem, kde v České republice začalo řádné zemské digitální vysílání - 21. října bude mít start už dvouleté výročí. Diváci v Praze a okolí jsou na tom nejlépe v republice, protože zatím jako jediní mohou kromě programů České televize a Novy naladit digitálně na anténu i televizi Prima.

Jak přijímat české televize v zahraničí?

Je to poměrně častý dotaz čtenářů DigiZone.cz. Jak můžou přijímat v zahraničí české televizní programy? Je to legální a co pro to musí udělat? Nejjednodušší odpověď by asi zněla: ne, u většiny stanic to není legální a vůbec se o to nepokoušejte. Ale nic není tak jednoduché, jak se zdá na první pohled, a pokud vám jde o příjem českých televizí v Evropě, na Blízkém východě nebo v severní Africe, určité řešení by tu bylo.

24cz má finanční problémy, od 1. září přeruší vysílání

Test vysokého rozlišení a MPEG-4 v pražské centrále firmy Sony

Kalifornské Silicon Valley, indické Bangalore a pražský Chodov mají jedno společné - sídlí tu společnosti zaměřené na moderní technologie. V Technologickém parku na Chodově najdete i centrálu společnosti Sony, kde jsem si vyzkoušel na velkých obrazovkách vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Test mi zprostředkoval nový MPEG-4 Full HD televizor. Kromě zemského HDTV v podání Telefóniky O2 a České televize došlo i na ukázku technologie Blu-ray. Přečíst si můžete také rozhovor s obchodním manažerem Sony Janem Švábem, ve kterém se dozvíte mj. o dvou DVD rekordérech s DVB-T tunerem.

Senátní seminář o digitalizaci ze záznamu na televizi 24cz

Nové české satelitní programy CS Link TV a R1 dostaly licenci

Jak na digitální televizi v místech, kde pozemně nevysílá?

Zahájením zemského digitálního vysílání z Bukové hory u Ústí nad Labem se digitální televize pozemní cestou dostane až k polovině obyvatel České republiky. Ale co ta druhá polovina? A jak se k digitálnímu vysílání dostanou diváci, kteří sice bydlí v oblastech pokrytých digitálními vysílači, ale z různých důvodů k nim signál nepronikne? Nejen pro ně zopakujme další možnosti příjmu digitální televize.

Multiplex B nevyřadí kvůli Public TV žádný televizní program

Všechny tři vysílače multiplexu B opět běží

Multiplex B má potíže, Prahu pokrývá jenom z vysílače Strahov

Majitel parlamentní televize 24cz žádá o další satelitní licenci

Průvodce digitálním vysíláním (9.): Satelitní digitální televize

Chcete přijímat televizi digitálně, ale zemské vysílání u vás ještě nemá pokrytí? Nebo ho sice sledovat můžete, ale malá programová nabídka vás neuspokojuje? Pak zvažte další možnost příjmu, digitální televizi přes satelit.

Ústecko by mohlo chytat až 20 digitálních programů

Televize 24cz začíná vysílat nový diskusní formát 24 minut s…

24cz uvede dnes a v neděli záznam konference DIGImedia 2007

Paroubkův poradce Petr Dimun získá pořad na televizi 24cz

Daniel Častvaj: Televize 24cz skončí, nahradí ji 24 Plus

Parlamentní televize 24cz změnila přede dvěma týdny ředitele: Jana Fulína, který zůstává menšinovým vlastníkem stanice, v manažerské funkci vystřídal bývalý reportér Novy a exmoderátor České televize Daniel Častvaj. Nový šéf 24cz v rozhovoru pro server DigiZone.cz přibližuje plány na přeformátování a změnu názvu parlamentního kanálu i přípravu ženské lifestylové stanice TV Ona.

Pro parlamentní kanál 24cz bude pracovat Kateřina Kašparová

Skupinu televizí okolo parlamentní 24cz vede Daniel Častvaj

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+