Více

DVB-H

Prémiový obsah

DVB UHD-1 je na světě, technická specifikace pro Ultra HD v digitálním televizním vysílání je hotova

Řídící výbor organizace DVB schválil tři specifikace pro digitální televizní vysílání v rozlišení Ultra HD. Jsou určeny pro výrobce 4K televizorů a vysílatele.

Projekce posledního dílu internetového seriálu Pěstírna proběhne na karlovarském filmovém festivalu

Premiéra posledního dílu internetového thrilleru Pěstírna z produkce Stream.cz proběhna v rámci 52. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech.
Prémiový obsah

Mobilní televize před lety zkrachovala, teď chytá druhý dech

Internetové televizní služby pro mobily a tablety zažívají boom. Jsou lepší než alternativy, které se vynořily při marném čekání na DVB-H? Co je brzdí?

České televize v mobilu: od DVB-H až po Internet

Pokusy o spuštění digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-H v České republice ztroskotaly. Televize se ale do mobilů dostaly díky 3G sítím.

4G sítě mohou ohrozit nástup digitálního rozhlasu i klasickou televizi

Zní to jako pohádka – video ve vysokém rozlišení kdekoliv po celé republice, služby na vyžádání a atraktivní obsah, kdykoliv ho bude chtít. To vše (a nejen to) mohou teoreticky nabídnout 4G sítě díky vysokým přenosovým rychlostem. Sítě, které budou v budoucnu fungovat i u nás. Zatímco doposud jsme byli zvyklí v rámci 3G na jednotky megabitů, do budoucna to mohou být i řády desítek. Pokud chytí mobilní operátoři „za pačesy“ šanci, která před nimi leží, mohou pěkně zkomplikovat budoucnost klasickému televiznímu vysílání, ale především digitálnímu rozhlasu, jehož budoucnost je v Česku prozatím stále ještě ve hvězdách.

Maďarsko ukončí vysílání mobilní televize DVB-H, rozšíří naopak DVB-T

Slováci využijí III. televizní pásmo především pro digitální vysílání

T-Mobile definitivně vzdal plán na mobilní digitální televizi DVB-H

V Ostravě proběhne test mobilní televize DVB-H

Podívejte se na stav terestrické digitalizace v některých zemích

Žilina chce otestovat DVB-H. Tamní univerzita získala povolení pro vysílač

Mobilní digitální televize skončí i v Rakousku, diváci o ní nemají zájem

Mobilní televize v Německu neuspěla, dostane ale druhou šanci

Blízko německých hranic by mohla vzniknout další digitální síť

Německo chce dát ještě mobilní televizi šanci

DIGImedia 2009: Emoce, interaktivita a kritika státního informačního webu

Letošní konference DIGImedia měla podle původních plánů trvat pět hodin, svou stopáž však přetáhla přibližně o půl hodiny. Je sice pravdou, že padlo mnoho informací, které byly známy již z dřívějška, vždyť za poslední dobu se podobné akce objevily jako houby po dešti, nelze ale říci, že by se přítomní nedozvěděli nic nového. Televize Nova se opět pochválila za to, že většina lidí se o procesu dozvěděla stejně ze své obrazovky a ČT pak za masivní rozvoj multiplexu 1 v letošním roce. Na DIGImediích bylo tentokrát ale také dostatek kritiky. Připomínky měly samotné stanice i představitelé platforem.

ČTÚ momentálně nepočítá s tendrem pro DVB-H, digitální televizi v mobilu

Španělsko se obává zastavení zájmu o satelit

Mobilní televize ano, mobilní televize ne

Nepamatuji se, že by se ohledně digitalizace televizního vysílání o něčem tak dlouze debatovalo bez výsledku, jako o zemském vysílání pro mobilní telefony. Rozhřešení nepřinesl ani druhý workshop Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) o digitální dividendě, který proběhl toto úterý a středu v pražských Vysočanech.

Ve Španělsku se rodí výrazně liberální digitální zákon

Zítra a ve středu pořádá ČTÚ workshop o digitalizaci

Josefi: Doufám, že dojde k brzkému vypsání tendru na DVB-H

T-Mobile: ČTÚ chce, aby šli do mobilní televize všichni operátoři

Začalo druhé kolo připomínek k využití tzv. digitální dividendy

Do tendru na mobilní televizi DVB-H v Polsku jdou dva operátoři

Jaký bude digitální rok 2009? Bohatý na události

Aniž bychom museli věštit z křišťálové koule, můžeme už dopředu odhadnout nejdůležitější události spojené s digitalizací televizního, ale i rozhlasového vysílání v České republice pro letošní rok. Největšími změnami opět projde zemské digitální televizní vysílání, legislativně se ale začne pracovat také na podmínkách pro přechod na rozhlasové digitální vysílání. Změnami projdou satelitní operátoři, ale i poskytovatelé kabelové televize a IPTV.

Slováci připravují testy DVB-H, zemské digitální televize pro mobily

Týdenní revize o expanzi digitálního pokrytí a Novy Cinema

Začátek tohoto týdne přinesl v oblasti digitalizace televizního vysílání hned několik významných událostí. Diváci se v neděli dočkali zařazení filmového programu Nova Cinema do zemského digitálního vysílání. V pondělí zahájil multiplex 3 provoz dalších čtyř vysílačů velkého výkonu v Praze, na Plzeňsku a Ústecku, a na pondělí připadl také start posledního vysílače veřejnoprávní digitální sítě, který byl naplánován na letošní rok. Vysílání České televize a Českého rozhlasu v digitální podobě se dočkali diváci na Jáchymovsku.

Ústavní soud: zákaz křížení vlastnictví operátorů sítí a provozovatelů vysílání platí

Digitální dividenda připadne na mobilní televizi a internet vzduchem

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+