Více

DAB+

Digitální experiment Českého rozhlasu v Praze začne 6. srpna. Plným výkonem ze Žižkova

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – Půjde o první plnohodnotné digitální rozhlasové vysílání v Česku z hlavního pražského vysílače na Žižkově o výkonu 20 kW.

Operátor Teleko navýšil zvukovou kvalitu některých digitálních rozhlasových stanic

Telekomunikační firma provedla změny poté, co do nabídky zařadila novou stanici DAB Plus Top 40 a vyřadila dočasný okruh Českého rozhlasu Rádio Retro.

Nová stanice DAB Plus Top 40 rozšířila pokrytí, v multiplexu ji má i operátor Teleko

Teleko nabízí vysílání digitálního rozhlasu v současné době v několika lokalitách. V Praze, Příbrami, Trutnově (Černá hora) a Velemíně (Milešovka) je signál šířen v modernějším III. pásmu.

Němci představili dvě důležitá loga pro digitalizaci, inspirovat bychom se mohli i my

Jedno z log souvisí s blížícím se startem DVB-T2 televize v Německu, druhé je pak aktualizovanou podobou stávajícího identifikátoru pro DAB rozhlas.

Digitální rozhlas ze Žižkova by měl začít vysílat v červenci, experiment potrvá rok

UVNITŘ MAPA POKRYTÍ – „Vítáme iniciativní přístup Českého rozhlasu a poskytujeme naši plnou technologickou podporu,“ konstatoval Martin Gebauer, šéf Českých Radiokomunikací.

Novým šéfem digitalizace Českého rozhlasu je Karel Zýka, ředitel Odboru techniky

Ve funkci nahradil Michala Koliandra, bývalého náměstka generálního ředitele pro správu a provoz, který byl odvolán začátkem května pro absolutní ztrátu důvěry Petra Duhana.

V Česku vysílá další digitální rádio, stanici DAB Plus Top 40 šíří multiplexy RTI cz

Program lze naladit v Praze, Plzni, Jihočeském a Karlovarském kraji, informoval provozní ředitel společnosti RTI cz Roman Kropáček. V budoucnu se rozšíří i do dalších regionů.

Test DAB rozhlasu v Praze od Českých Radiokomunikací nebude časově omezen

Časové omezení je nyní striktně nastaveno pro experiment technologie DVB-T2 ze Žižkova, který obsahuje vysílání kanálů ČT Sport HD, Nova a Prima.

První experiment DAB+ s plným výkonem v Praze dostal zelenou od ČTÚ

DOPLNĚNO VYJÁDŘENÍ ČRO – České Radiokomunikace budou společně s Českým rozhlasem testovat šíření digitálního vysílání v husté městské zástavbě. Využijí kanál 12C z vysílače Žižkov, jeho výkon bude 20 kW.

Rakouská ORF zdůvodnila, proč se neúčastní experimentu DAB rozhlasu ve Vídni

Vyjádření generálního ředitele Alexandra Wrabtze, které na svém facebookovém profilu zveřejnila i iniciativa Digitalradio Öesterreich, připomíná argumenty komerčních vysílatelů z České republiky.

Ve Vídni startuje DAB rozhlas, experiment se zásahem i do ČR potrvá deset měsíců

Digitální rozhlas z Vídně měl velmi trnitou cestu k realizaci. Test technologie se nakonec musí obejít bez veřejnoprávní ORF i provozovatele celoplošné komerční stanice Kronehit.

Čtenáři DigiZone.cz potvrdili první experimentální vysílání DAB rozhlasu z Vídně

Pokrytí Vídně a přilehlého okolí by mělo být dostatečně, vysílat se bude na kanálu 11D s 10 a 6,3 kW. Podle serveru ukwtv.de by mělo být vysílání v budoucnu dostupné i na kanálu 12B.

Celoněmecký digitální rozhlasový multiplex zlepší pokrytí, bude mít přes sto vysílačů

„Jde o závazek všem účastníkům procesu, kteří se na něm do budoucna chtějí podílet a ukotvit tak digitální rádio nezpochybnitelně na našem trhu,“ konstatoval Egon Kraus.

Digitální rozhlas z Vídně nabídne jako lákadlo i doposud neexistující stanice

Spuštění digitálního rozhlasu ve Vídni je bezpochyby velmi očekávanou zprávou pro naše čtenáře zejména na Slovensku, konkrétně v okolí Bratislavy. Naději mají i zájemci z Moravy.

Bavorský rozhlas odložil spuštění tamní obdoby Rádia Junior na neurčito

„Západoněmecký a Bavorský rozhlas se rozhodly spolupráci na projektu KiRaKa pozastavit,“ potvrdila serveru Dahnmedia.de mluvčí Bavorského rozhlasu Sylvie Stephan.

Ve Vídni začaly testy digitálního rozhlasu, týden před zahájením pilotu

Zahájení pilotního vysílání DAB rozhlasu v Rakousku provázely problémy a start multiplexu byl nakonec několikrát odložen. Multiplex se bude muset obejít bez obsahu od veřejnoprávní ORF.

Operátor Media Broadcast navýšil zvukovou kvalitu dvou stanic v celoplošném DAB

Oba okruhy jsou šířeny mimo jiné i z vysílače Dresden – Wachwitz, který svým signálem pokrývá bez problémů část severních i středních Čech.

Posluchače DAB rozhlasu z Německa čeká další rozšíření programové nabídky

Regulátor uvedl, že licence udělil proto, jelikož stanice budou dostatečně dobrým důvodem k tomu, aby zájemci zvážili případný nákup digitálních rozhlasových přijímačů.

Bavorsko dokončilo přeladění jednoho ze svých digitálních rozhlasových multiplexů

Kromě některých stanic Bavorského rozhlasu jsou na kanálu 10D šířeny mimo jiné i okruhy Antenne Bayern, Radio Galaxy nebo Absolute Hot.

Hokejový šampionát vysílá i Český rozhlas Sport. Kde ho naladíte?

UVNITŘ MAPY POKRYTÍ – Digitální stanice nabízí přenosy celých utkání české a slovenské hokejové reprezentace na probíhajícím mistrovství světa v hokeji.

Rádio Retro Českého rozhlasu pokračuje, vydrží minimálně ještě měsíc

Průvodcem tematickým vysíláním spolu s Miroslavem Augustinem bude posluchačům Karel Tejkal, který je dnes už jediným pamětníkem sportovní redakce Československého rozhlasu šedesátých let.

Změny v celoplošném DAB v Německu: stanice Lounge.fm ukončila distribuci

Rozhlasová stanice Lounge.fm měla v německém celoplošném multiplexu vyhrazený datový tok 72 kbps v normě DAB+. Kapacita nově posloužila pro zvýšení zabezpečení některých stanic.

Vychází jubilejní publikace s úplným přehledem vysílačů u nás a na Slovensku

Zcela unikátní publikace, která nemá na českém a slovenském trhu obdoby, se v uplynulých dnech začala prodávat v e-shopu Československého DX klubu.

Západočeský operátor RTI cz spustil vlastní e-shop s digitálními rádii

Digitální rozhlas začal pro plzeňskou firmu již v roce 2007 odbornou i technickou přípravou a spoluprací s techniky německého vysílače Hoher Bogen.

Polský veřejnoprávní rozhlas spustil tamní obdobu dětského Rádia Junior

Polskie Radio Dzieciom se bude snažit nejmladší posluchače nejen bavit, ale také vzdělávat. Stanice má být určena i pro rodiče, kteří budou společně s dětmi k rozhlasovým přijímačům usedat.

Do Čech zasahuje signálem digitálního rozhlasu nový polský vysílač

V multiplexu je aktuálně k dispozici devět rozhlasových stanic. Nabídka veřejnoprávní sítě je totožná jako v ostatních lokalitách, kde se již digitálně vysílá. Liší se pouze v regionálním okruhu.

Digitální rozhlas ve Vídni možná vůbec neodstartuje, chystaný test dostává trhliny

Veřejnoprávní rozhlas ORF zatím nemá důvod k přechodu na technologii DAB+. Se svými stanicemi ovládá tři čtvrtiny rozhlasového trhu.

Pigy Rádio začalo vysílat v pražském digitálním multiplexu Radiokomunikací

Vstup Pigy Rádia do nabídky DAB multiplexu operátora byl avizován již několik měsíců dopředu. První zmínka o něm se objevila již začátkem srpna loňského roku.

Digitální rozhlas ve Vídni odstartuje 15. dubna, nabídne okolo patnácti stanic

Inspiraci pro start technologie hledali zástupci Digitalradio Österreich v zemích, kde je již tato technologie v pokročilém stádiu zavádění, například v Německu a především Švýcarsku.

Český rozhlas opět spustí Rádio Retro, připomene i období nacistické okupace

„Rádio Retro nabídne chronologický přehled událostí, a to už od X. Všesokolského sletu v červnu 1938,“ uvedl dramaturg a moderátor Tomáš Černý.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+