Více

DAB+

Zopakuje Lidl úspěch ze začátku roku? Do prodeje opět míří jeho DAB radio

UVNITŘ FOTOGALERIE – Kromě klasického digitálního vysílání ve III. pásmu nabízí DAB rádio také poslech internetových stanic prostřednictvím aplikace tuner.
Prémiový obsah

TechniSat TechniRadio 1: „plasťák, co hraje jak zjednanej“

S předstihem jsme se podívali na levný DAB přijímač známého německého výrobce. Ostatně právě přichází na trh a poprvé má i českou lokalizaci.
Prémiový obsah

Přehled autorádií, komponentových a dalších přijímačů pro DAB+

AKTUALIZOVÁNO Po přehledu stolních a přenosných přijímačů, což je nejprodávanější segment, se nyní podíváme na situaci u Hi-Fi systémů a přijímačů v automobilech.

Do Prahy dolétl díky inverzi signál digitálního rozhlasu od břehu Baltského moře

UVNITŘ VIDEO – Cena úlovku je o to větší, že multiplex polského veřejnoprávního rozhlasu je šířený na kanálu 12D, tedy hned vedle vysílače Žižkov.

Rádio Retro Českého rozhlasu rozšířilo pokrytí, k dispozici je i u operátora RTI cz

Kromě klasického vysílání nabízí západočeská společnost u Rádia Retro i doplňkové informace. Pro přijímače s barevným displejem tedy nechybí ani možnost zobrazení obrázků.

V Českém rozhlase proběhne den digitálního rádia, vypomůže mu operátor RTI cz

Partnerem akce je společnost TechniSat, která je kromě výroby satelitních a terestrických boxů i producentem DAB přijímačů, které se několikrát objevily i v recenzích na našem webu.

Digitální rozhlas od Teleka snížil datové toky, kvalita by se prý ale měla zvýšit

V současné době je v DAB+ multiplexu středočeské firmy šířeno patnáct rozhlasových stanic. Multiplex funguje ve III. pásmu i původním L-pásmu.

České Radiokomunikace obnovily „bubláček“ digitálního rozhlasu ze Strahova

Dosah vysílače na kanálu 10D není příliš velký. Z této lokality je signál šířen necelými 130 watty, takže nelze očekávat ani kvalitní pokrytí hlavního města.
Prémiový obsah

Digitální rozhlas v Česku stále nemá vyhráno, pokud se do roka nezmění zákony

UVNITŘ FOTO A MAPY – Český rozhlas může experimentovat s DAB maximálně rok, podle stávajícího zákona mu poté telekomunikační úřad může prodloužit oprávnění jen o další půlrok.

Bavorský rozhlas plánuje dokrytí Franků novou sítí, zasáhne i část Čech

Nový multiplex, který by měl odstartovat v prosinci, bude spuštěn nejprve ze známého vysílače Ochsenkopf s 20 kW. Později se přidá i Hof s polovičním výkonem.

Český rozhlas zahájil testy digitální Reginy, odstartuje v listopadu

Start ČRo Regina v digitálním multiplexu souvisí se vstupem Rádia Plus do pásma VKV, který proběhne 2. listopadu. Analogová Regina v hlavním městě ustoupí právě „Plusku“.
Prémiový obsah

Philips AE8000: dobře vybavené stolní rádio s internetem a příjemnou cenou

Stolní mono klasika, přichází s tunery FM/DAB+ a možností poslechu internetových stanic. Nechybí ale ani tradiční funkce, včetně usínání u rádia.
Prémiový obsah

Auna Georgia: výborně hraje, výborně vypadá, funkcí je však méně

V nedávném přehledu stolních a přenosných DAB jste mohli vidět někdy až podivné kreace výrobců. Tohle rádio mezi ně naštěstí nepatří.

Polský rozhlas v tichosti provozuje už tři čtvrtě roku v „digitálu“ nový okruh

Radio Opole 2 má na rozdíl od hlavního okruhu nabídnout více informací a publicistiky. Zájemci zde mohou slyšet například rozšíření vydání zpravodajských pořadů.

Spuštění digitálního rozhlasu ze Strahova má zpoždění, odstartuje v horizontu týdnů

Praha je jedinou lokalitou, kterou České Radiokomunikace v současné době využívají pro šíření digitálního rozhlasu. Multiplex na kanálu 10D operátor nabízí komerčním vysílatelům.

Polský rozhlas spouští v digitálu Radio Chopin, věnuje ho skladateli Chopinovi

Kromě toho, že Radio Chopin zprostředkuje svým posluchačům přenosy ze všech představení významné hudební události, budou k dispozici také odborné komentáře.
Prémiový obsah

Philips AE5020: solidní a neotřelá klasika pro DAB, zkrátka výborná koupě

Na našem trhu jsou převážně dva druhy DAB přijímačů. Stolní a přenosné. Tento patří k těm druhým a vypadá opravdu dobře. Dobře i hraje, byť jen mono…
Prémiový obsah

Přehled stolních a přenosných digitálních rádií DAB na českém trhu

Na počátku srpna se rozeběhlo experimentální digitální rozhlasové vysílání z pražského Žižkova. Je proto na čase podívat se trochu více na nabídku přijímacích zařízení pro DAB.

Satelitní Digi TV útočí na Skylink, veletrh IFA 2015 v Berlíně představil televizní i rádiové novinky

TÝDENNÍ REVIZE – Chystá se první VOD služba přes satelit, Česko bude mít další celoplošné digitální rádio a České Radiokomunikace ohlásily, že mají poslední pozici v Regionální síti 8.

V Česku bude vysílat celoplošné digitální rádio jamesdean.fm, získalo licenci od RRTV

Za stanicí stojí společnost James Dean Co., provozovatel stejnojmenného baru v centru Prahy u Staroměstského náměstí. Rádio už vysílá na internetu.
Prémiový obsah

Berlínský veletrh IFA 2015 očima digitálního rádia: novinky od Pure, TechniSatu a dalších

DAB rádiu nastávají – zdá se – lepší časy. Několik výrobců ohlásilo velmi výrazné rozšíření nabídky a z Prahy ho začal šířit jeden silný vysílač.
Prémiový obsah

Hama DIR3100: kombo přijímač FM/DAB/DAB+ a internetové rádio

Rozhlasový přijímač s dálkovým ovládáním a teleskopickou anténou pro příjem analogového i digitálního rozhlasového vysílání pomocí FM/DAB/DAB+ nebo internetu.

Český rozhlas testuje ve svém multiplexu vysílání obrázků a lokální diakritiku

Digitální rozhlasové vysílání ze Žižkova odstartovalo před čtrnácti dny. Veřejnoprávní médium tak symbolicky za účasti svého šéfa Petra Duhana symbolicky zahájilo celý proces digitalizace rádia.

Německý celoplošný rozhlasový multiplex zlepší pokrytí směrem na sever Čech

Přeshraniční pokrytí technologií DAB+ na severu Čech doposud zajišťovaly pro kanál 5C vysílače Dresden-Wachwitz a Chemnitz-Geyer. Součástí sítě je například stanice Sunshine Live.

Český rozhlas rozšířil vysílání doprovodných informací ve svém multiplexu

Digitální vysílání ze Žižkova spustil Český rozhlas před týdnem, ve čtvrtek 6. srpna. V multiplexu jsou v tuto chvíli šířeny stanice Radiožurnál, Dvojka, Vltava, Plus, Wave, D-dur a další.
Prémiový obsah

Sangean DPR-39: digitální rádio do kapsy, které oceníte zejména na cestách

Když se můj předešlý DAB+ kapesní přijímač odebral do křemíkového nebe, hledal jsem jednoduchý přístroj, který mne bude dále provázet na cestách prostředky veřejné dopravy, pěšky i automobilem.

V Česku začala digitalizace rozhlasu, cesta k vypnutí analogu je ale ještě dlouhá

TÝDENNÍ REVIZE – Historickou událost má za sebou tento týden Český rozhlas. Rozhlasový digitál se v Praze ze Žižkova zapínal deset let po startu DVB-T ze stejného vysílače.

Teleko snížilo zvukovou kvalitu stanic ve svém multiplexu, má to však svůj důvod

Operátor k tomuto kroku přistoupil z důvodu zlepšení sily signálu v okrajových oblastech. Operaci provedla firma ve stejný den, kdy odstartovalo DAB vysílání ze Žižkova.

Podívejte se, jak dnes Český rozhlas spustil digitální vysílání z pražského Žižkova

Autorem obsáhlé fotogalerie je náš redakční kolega Karel Choc. Na samotném konci najdete i několik atraktivních pohledů ze samotného vrcholu Žižkovského vysílače.

Český rozhlas spouští digitální vysílání ze Žižkova, jeho devizou bude zvuková kvalita

UVNITŘ PREZENTACE – Kromě devíti rozhlasových stanic bude multiplex obsahovat také pět testovacích programových pozic, kde bude moci veřejnoprávní médium testovat různá nastavení.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+