Více

DAB+

Radiodays Europe 2016: založena organizace pro rozhlasovou digitalizaci Evropy

Přední evropští vysílatelé založili v Paříži alianci na podporu digitálního vysílání EDRA. Součástí nově vzniklého uskupení je i Český rozhlas.

LG Stylus 2, první mobil s DAB+, je k vidění i na Radiodays Europe 2016

AKTUALIZOVÁNO, LG OZNÁMILO DAB+ U STYLUS 2 – Konference právě probíhá v Paříži a telefon je na ní, stejně jako na nedávné akci MWC, o které jsme vás také informovali, opět nejspíše jediným, který DAB zvládá.

Značka Gogen přichází se dvěma přijímači pro DAB. Mají i Bluetooth

UVNITŘ GALERIE – Prvním je stolní retro rádio, druhým přenosná klasika. Novinky jsou určeny pro poslech analogového VKV a digitálního rozhlasu DAB/DAB+.

Analogové rádio v digitálním mobilu? Nuda! LG Stylus 2 má DAB

Analogový příjem rozhlasu v mobilním telefonu není problém. Zatím ale chybělo propojení s rozhlasem digitálním. A přitom je to logičtější.

Údržbové přestávky, březen: především Praha 3, Brno město a Votice

V tomto měsíci už plně nabíhá tradiční plánované udržování techniky. Podívejme se, co na nás operátoři pozemních TV a rozhlasových platforem chystají.

Jamesdean.fm má licenci na osm let. I když je „fm“, vysílat bude v DAB

AKTUALIZOVÁNO, DATOVÝ TOK – A také na internetu, kde se vysílání spustilo zhruba před půlrokem. Programová skladba bude ostatně stejná, takže to, co slyšíte zde, půjde i do digitálního éteru.

Potřebujete rozšířit příjem o DAB? Do prodeje přichází DigitRadio 110 IR

DAB přijímačů koncipovaných jako rozšíření domácího audio-video řetězce na trhu moc není. Tuhle novinku tak ocení mnozí příznivci digitálního rozhlasu.

Organizace nevidomých a slabozrakých pořádá přednášku o digitálním rozhlasu

Pokud vás toto téma zajímá, resp. se jí chcete zúčastnit, koná se zítra, tedy ve čtvrtek 25. února 2016 od 14:00 hod. v budově organizace na adrese Tomanova 5, Plzeň.

Německá značka Noxon má oficiální zastoupení. Uvádí komponentový A560+

Společnost Antenex získala pro digitální internetové a DAB přijímače výše zmiňované značky zastoupení pro český i slovenský trh. Zatím přináší dvojici přijímačů.

Týden v DAB: očekávejte Šlágr Rádio, ČTÚ prohlašuje DAB za svou prioritu

Na rozhlasově digitálním poli se událo několik drobných, avšak zajímavých věcí. Jednotlivě sice nevydají na samostatnou zprávu, ale za zveřejnění rozhodně stojí.

Teleko ve svém DAB přešlo na 64 kb/s. U poloviny stanic

Poslední změny se v tomto digitálně rozhlasovém multiplexu odehrály na počátku února, kdy se do něj vrátily Seejay Radio a Tip Radio. Nyní je tu i vyšší datový tok…

Teleko začalo jako první na světě využívat cloudové řešení pro DAB vysílání

Světovou premiéru si u příbramského Teleka odbyl tzv. DAB head-end, který pro vysílání využívá cloudového úložiště. Technologii dodala norská firma Paneda.
Prémiový obsah

Hama Digitalradio DR50: FM/DAB+ do kuchyně, na chatu nebo dovolenou

Představujeme digitální rádio pro příjem analogových a digitálních rozhlasových stanic FM/DAB/DAB+. Možný je bateriový, nebo síťový provoz s externím napájením.

Teleko od února rozšiřuje digitální nabídku o další dvě stanice

Staronově tak můžete v jeho DAB multiplexu naladit Seejay Radio a Tip Radio, jimž skončila smlouva o distribuci minulý rok a které nyní hlásí návrat.

Dvě nové DAB+ stanice zahájily vysílání v Británii

Multiplex vysílající digitální rozhlas v britském Portsmouthu představil podle serveru Media.info dvě nové stanice Awaaz GM a Indulgence ve formátu DAB+. Ne všechny DAB přístroje jsou ale schopny ho přijímat.

Digitální rozhlas na Slovensku cílí na kvalitu. Testuje vyšší datový tok

Pokusné slovenské vysílání DAB+ Towercomu a RTVS z bratislavského vysílače Kamzík přišlo nyní se 136 kb/s. U nás jsme v nejlepším případě na 96 kb/s…

Nabídku digitálního rozhlasu v Sasku rozšiří stanice R.SA, zasáhne i Čechy

OPRAVENO – „Tento společný projekt je výzvou dnes převážně analogovému FM rozhlasu vydláždit cestu do digitální budoucnosti,“ uvedl šéf digitální skupiny při ARD Ulrich Liebenow.

V DAB multiplexu RTI cz se objevily další dvě stanice Českého rozhlasu

Všechny rozhlasové stanice jsou v multiplexu šířeny s datovým tokem 96 kb/s, tedy včetně nově zařazeného Rádia Wave. Výjimku tvoří pouze Český rozhlas Plus.

Taneční rádio PN Eins Dance startuje v Bavorsku, signálem zasáhne i Čechy

Stanice bude k dispozici v režimu 24/7, tedy čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Expanze do celého Bavorska bude pochopitelně znamenat i programové změny.

Operátor Teleko vyřadil ze svého multiplexu čtyři stanice, zmizelo SeeJay i Radio 1

SeeJay Radio získalo celoplošnou digitální rozhlasovou licenci jako první stanice v České republice koncem července 2012, a to na dobu osmi let. Šířit takto může signál až do roku 2020.

V Bratislavě startuje zkušební vysílání digitálního rozhlasu z vysílače Kamzík

„Přestože jde aktuálně o zkušební provoz, máme s digitálním vysíláním ve standardu T-DAB+ velké plány,“ informoval Zsolt Nagy, technický ředitel společnosti Towercom.

V Polsku odstartoval dočasný vánoční digitální okruh Radio Gwiazdka

Stanice bude k dispozici nejen prostřednictvím technologie DAB+, ale zájemci si mohou tuto stanici najít na webových stránkách Polskieho Radia.
Prémiový obsah

Pioneer X-HM15BTD: ořezané DAB v prakticky univerzálním audiosystému

Tentokráte jsme se podívali na zoubek dobře vybavenému mikrosystému střední třídy s CD přehrávačem, tunery FM/DAB a mj. i streamováním přes Bluetooth.

V Bavorsku odstartoval nový rozhlasový multiplex s významným zásahem do Čech

Rozhlasovou síť fungující na kanálu 10B je možné přijímat bez problémů na západě republiky. Pozemní multiplex funguje prozatím z jediného vysílače. Ochsenkopf šíří signál 10 kW.
Prémiový obsah

Panasonic SC-PM250B: excelentní výbava, solidní DAB a výrazný zvuk. Parádní koupě

Za cenu v podstatě stolního DAB přijímače dostanete notně dobře vybavenou mikrověž. A že je plastová? Inu co byste očekávali za pomalu „stovku“?

Český rozhlas dá Rádiu Retro od 6. prosince opět vánoční obsah

„Rozhlasový archiv nabízí spoustu nepolitických, velice vydařených, laskavých, přívětivých vánočních programů, s nimiž můžete zapomenout na všeobecný shon,“ doplnil ředitel Centra vysílání Ondřej Kopa.

Celoplošný německý rozhlasový multiplex zlepšil pokrytí směrem na západ Čech

Velmi očekávanou událostí v oblasti digitálního rozhlasu v Bavorsku je spuštění nového digitálního multiplexu fungujícího na kanálu 10B.
Prémiový obsah

Karel Zýka: Kandidaturu na generálního ředitele Českého rozhlasu nevylučuji

„Rozpočet na příští rok máme hotový, dokonce se podařilo uzavřít novou kolektivní smlouvu s odbory,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz prozatímní ředitel Českého rozhlasu.
Prémiový obsah

SilverCrest SIRD 14 C1: DAB+, FM a internetové rádio včetně dálkového ovládání

Supermarket Lidl na jaře dovezl pro své prodejny několik set přijímačů značky SilverCrest. Přijímač vzbudil takový zájem, že téměř všechny zmizely hned první den. Dnes se začíná prodávat znovu.

Kabelová televize UPC řeší v Praze kuriózní problém, její síť ruší digitální rozhlas

„Problém s rušením naší analogové nabídky signálem digitálního rádia DAB jsme zaznamenali před několika dny,“ potvrdil DigiZone.cz mluvčí operátora David Frodl.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+