Více

DAB+

Teleko ve svém DAB přešlo na 64 kb/s. U poloviny stanic

Poslední změny se v tomto digitálně rozhlasovém multiplexu odehrály na počátku února, kdy se do něj vrátily Seejay Radio a Tip Radio. Nyní je tu i vyšší datový tok…

Teleko začalo jako první na světě využívat cloudové řešení pro DAB vysílání

Světovou premiéru si u příbramského Teleka odbyl tzv. DAB head-end, který pro vysílání využívá cloudového úložiště. Technologii dodala norská firma Paneda.
Prémiový obsah

Hama Digitalradio DR50: FM/DAB+ do kuchyně, na chatu nebo dovolenou

Představujeme digitální rádio pro příjem analogových a digitálních rozhlasových stanic FM/DAB/DAB+. Možný je bateriový, nebo síťový provoz s externím napájením.

Teleko od února rozšiřuje digitální nabídku o další dvě stanice

Staronově tak můžete v jeho DAB multiplexu naladit Seejay Radio a Tip Radio, jimž skončila smlouva o distribuci minulý rok a které nyní hlásí návrat.

Dvě nové DAB+ stanice zahájily vysílání v Británii

Multiplex vysílající digitální rozhlas v britském Portsmouthu představil podle serveru Media.info dvě nové stanice Awaaz GM a Indulgence ve formátu DAB+. Ne všechny DAB přístroje jsou ale schopny ho přijímat.

Digitální rozhlas na Slovensku cílí na kvalitu. Testuje vyšší datový tok

Pokusné slovenské vysílání DAB+ Towercomu a RTVS z bratislavského vysílače Kamzík přišlo nyní se 136 kb/s. U nás jsme v nejlepším případě na 96 kb/s…

Nabídku digitálního rozhlasu v Sasku rozšiří stanice R.SA, zasáhne i Čechy

OPRAVENO – „Tento společný projekt je výzvou dnes převážně analogovému FM rozhlasu vydláždit cestu do digitální budoucnosti,“ uvedl šéf digitální skupiny při ARD Ulrich Liebenow.

V DAB multiplexu RTI cz se objevily další dvě stanice Českého rozhlasu

Všechny rozhlasové stanice jsou v multiplexu šířeny s datovým tokem 96 kb/s, tedy včetně nově zařazeného Rádia Wave. Výjimku tvoří pouze Český rozhlas Plus.

Taneční rádio PN Eins Dance startuje v Bavorsku, signálem zasáhne i Čechy

Stanice bude k dispozici v režimu 24/7, tedy čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Expanze do celého Bavorska bude pochopitelně znamenat i programové změny.

Operátor Teleko vyřadil ze svého multiplexu čtyři stanice, zmizelo SeeJay i Radio 1

SeeJay Radio získalo celoplošnou digitální rozhlasovou licenci jako první stanice v České republice koncem července 2012, a to na dobu osmi let. Šířit takto může signál až do roku 2020.

V Bratislavě startuje zkušební vysílání digitálního rozhlasu z vysílače Kamzík

„Přestože jde aktuálně o zkušební provoz, máme s digitálním vysíláním ve standardu T-DAB+ velké plány,“ informoval Zsolt Nagy, technický ředitel společnosti Towercom.

V Polsku odstartoval dočasný vánoční digitální okruh Radio Gwiazdka

Stanice bude k dispozici nejen prostřednictvím technologie DAB+, ale zájemci si mohou tuto stanici najít na webových stránkách Polskieho Radia.
Prémiový obsah

Pioneer X-HM15BTD: ořezané DAB v prakticky univerzálním audiosystému

Tentokráte jsme se podívali na zoubek dobře vybavenému mikrosystému střední třídy s CD přehrávačem, tunery FM/DAB a mj. i streamováním přes Bluetooth.

V Bavorsku odstartoval nový rozhlasový multiplex s významným zásahem do Čech

Rozhlasovou síť fungující na kanálu 10B je možné přijímat bez problémů na západě republiky. Pozemní multiplex funguje prozatím z jediného vysílače. Ochsenkopf šíří signál 10 kW.
Prémiový obsah

Panasonic SC-PM250B: excelentní výbava, solidní DAB a výrazný zvuk. Parádní koupě

Za cenu v podstatě stolního DAB přijímače dostanete notně dobře vybavenou mikrověž. A že je plastová? Inu co byste očekávali za pomalu „stovku“?

Český rozhlas dá Rádiu Retro od 6. prosince opět vánoční obsah

„Rozhlasový archiv nabízí spoustu nepolitických, velice vydařených, laskavých, přívětivých vánočních programů, s nimiž můžete zapomenout na všeobecný shon,“ doplnil ředitel Centra vysílání Ondřej Kopa.

Celoplošný německý rozhlasový multiplex zlepšil pokrytí směrem na západ Čech

Velmi očekávanou událostí v oblasti digitálního rozhlasu v Bavorsku je spuštění nového digitálního multiplexu fungujícího na kanálu 10B.
Prémiový obsah

Karel Zýka: Kandidaturu na generálního ředitele Českého rozhlasu nevylučuji

„Rozpočet na příští rok máme hotový, dokonce se podařilo uzavřít novou kolektivní smlouvu s odbory,“ říká v rozhovoru pro DigiZone.cz prozatímní ředitel Českého rozhlasu.
Prémiový obsah

SilverCrest SIRD 14 C1: DAB+, FM a internetové rádio včetně dálkového ovládání

Supermarket Lidl na jaře dovezl pro své prodejny několik set přijímačů značky SilverCrest. Přijímač vzbudil takový zájem, že téměř všechny zmizely hned první den. Dnes se začíná prodávat znovu.

Kabelová televize UPC řeší v Praze kuriózní problém, její síť ruší digitální rozhlas

„Problém s rušením naší analogové nabídky signálem digitálního rádia DAB jsme zaznamenali před několika dny,“ potvrdil DigiZone.cz mluvčí operátora David Frodl.

Zopakuje Lidl úspěch ze začátku roku? Do prodeje opět míří jeho DAB radio

UVNITŘ FOTOGALERIE – Kromě klasického digitálního vysílání ve III. pásmu nabízí DAB rádio také poslech internetových stanic prostřednictvím aplikace tuner.
Prémiový obsah

TechniSat TechniRadio 1: „plasťák, co hraje jak zjednanej“

S předstihem jsme se podívali na levný DAB přijímač známého německého výrobce. Ostatně právě přichází na trh a poprvé má i českou lokalizaci.
Prémiový obsah

Přehled autorádií, komponentových a dalších přijímačů pro DAB+

AKTUALIZOVÁNO Po přehledu stolních a přenosných přijímačů, což je nejprodávanější segment, se nyní podíváme na situaci u Hi-Fi systémů a přijímačů v automobilech.

Do Prahy dolétl díky inverzi signál digitálního rozhlasu od břehu Baltského moře

UVNITŘ VIDEO – Cena úlovku je o to větší, že multiplex polského veřejnoprávního rozhlasu je šířený na kanálu 12D, tedy hned vedle vysílače Žižkov.

Rádio Retro Českého rozhlasu rozšířilo pokrytí, k dispozici je i u operátora RTI cz

Kromě klasického vysílání nabízí západočeská společnost u Rádia Retro i doplňkové informace. Pro přijímače s barevným displejem tedy nechybí ani možnost zobrazení obrázků.

V Českém rozhlase proběhne den digitálního rádia, vypomůže mu operátor RTI cz

Partnerem akce je společnost TechniSat, která je kromě výroby satelitních a terestrických boxů i producentem DAB přijímačů, které se několikrát objevily i v recenzích na našem webu.

Digitální rozhlas od Teleka snížil datové toky, kvalita by se prý ale měla zvýšit

V současné době je v DAB+ multiplexu středočeské firmy šířeno patnáct rozhlasových stanic. Multiplex funguje ve III. pásmu i původním L-pásmu.

České Radiokomunikace obnovily „bubláček“ digitálního rozhlasu ze Strahova

Dosah vysílače na kanálu 10D není příliš velký. Z této lokality je signál šířen necelými 130 watty, takže nelze očekávat ani kvalitní pokrytí hlavního města.
Prémiový obsah

Digitální rozhlas v Česku stále nemá vyhráno, pokud se do roka nezmění zákony

UVNITŘ FOTO A MAPY – Český rozhlas může experimentovat s DAB maximálně rok, podle stávajícího zákona mu poté telekomunikační úřad může prodloužit oprávnění jen o další půlrok.

Bavorský rozhlas plánuje dokrytí Franků novou sítí, zasáhne i část Čech

Nový multiplex, který by měl odstartovat v prosinci, bude spuštěn nejprve ze známého vysílače Ochsenkopf s 20 kW. Později se přidá i Hof s polovičním výkonem.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+