Více

DAB+

V Německu si od roku 2019 možná nekoupíte klasický FM přijímač

Jak informují německé sdělovací prostředky, mezi jinými třeba Der Spiegel, doporučuje Kulturní výbor Spolkové rady ukončit od roku 2019 prodej analogových FM přijímačů.

Na říjen jsou zatím ohlášeny jen minimální údržbové přestávky

UVNITŘ GALERIE – Podívejme se, co na nás operátoři pozemních televizních a rozhlasových platforem v začínajícím podzimu chystají.

Asociace WorldDAB mapovala klíčové trhy

Digitální rozhlas je jasná cesta. Rozhlasové vysílání standardu DAB/DAB+ se úspěšně šíří nejen Evropou. Alespoň podle WorldDAB.

Numan Two: rozhlasový stereo přijímač s CD

UVNITŘ GALERIE – Hodně zajímavá novinka nabídne vedle přehrávání cédéček i internetová rádia a tunery pro FM, DAB a DAB+. A také Spotify Connect.

Pure rozšířilo nabídku o tři přijímače DAB. Uvidíme, zda se budou prodávat i u nás

UVNITŘ GALERIE – Novinky přicházejí s barevným displejem, Bluetooth 4.1 a v případě H3 je tu i nový design.

Technisat připravuje pro český trh tři přijímače DAB

UVNITŘ GALERIE – Vlastně budou čtyři, protože DigitRadio 306 by mělo později přijít i ve variantě 306 IR. Vezměme to ale popořadě.
Prémiový obsah

Noxon A560+: překvapivá kvalitka s výtečným ovládáním

Černá, čtyři sta třicet milimetrů široká komponenta je určena do klasické věže. K napojení na zesilovač má ty nejlepší předpoklady, velkou výhodou je i kompletní ovládání na čelním panelu.

Středeční recenze: unikátní komponetový přijímač Noxon A560+

Těšil jsem se – konečně – na první televizor LG 2016, ale bohužel. Náhrada však stojí za to. Je jí totiž klasická věžová komponenta DAB/FM přijímače kombinovaná s internetovým rádiem.

Digitální rozhlas už i z Košic. A v solidní kvalitě

Towercom a slovenská veřejnoprávní televize a rozhlas, RTVS, rozšiřují pokrytí signálem DAB+. Z Košic budou zatím šířeny čtyři stanice. Známe i datový tok.

Údržbové přestávky, červenec: pro rozhlasové vysílače hodně důležitý měsíc

UVNITŘ GALERIE – Podívejme se, co na nás chystají operátoři pozemních televizních a rozhlasových platforem na první prázdninový měsíc.

Pilotní DAB+ vysílání Českého rozhlasu bude pokračovat i v druhé polovině letošního roku

Český rozhlas bude ještě minimálně dalších pět měsíců využívat služeb Českých Radiokomunikací pro experimentální vysílání vybraných stanic ve formátu DAB+ na území hlavního města Prahy a jejího bezprostředního okolí.

Teleko má po čtyřech dnech opět funkční web

Zatímco ještě dnes v průběhu dne webové stránky DAB operátora odkazovaly buď na vlastní obchod, nebo poskytovatele hostingu, nyní jsou už funkční.

Společnosti Teleko vypadl web. Už se to řeší

Webové stránky jsou přesměrovány podle toho, co zadáte, buď na obchod s DAB přijímači pureradio.cz, nebo přímo na společnost Internet Pb, která je provozuje.

TechniSat DigitRadio 2GO: kapesní radio DAB+/FM na cesty, k vodě a třeba i do postele

Začínají dovolené, a tak neuškodí, vzít si s sebou na cestu kapesní radiopřijímač. DigitRadio 2GO je maličké DAB+/FM rádio s dobíjecím Li-Po akumulátorem, malým reproduktorem i sluchátky.

TechniSat DigitRadio 2GO: středeční recenze představí kapesní DAB+/FM rádio

Začínají dovolené, a tak neuškodí vzít si s sebou na cestu kapesní radiopřijímač. Třeba takovéto maličké DAB+/FM rádio s akumulátorem, malým reproduktorem a sluchátky.

Noxon iRadio 1 W bude u nás ke koupi někdy o prázdninách

UVNITŘ GALERIE – Základní model internetového rádia uvedla značka Noxon. Je určeno typicky do kuchyně či jídelny nebo dětského pokoje.
Prémiový obsah

Přehled malých vnitřních i vnějších antén (nejen) pro DVB-T/T2

UVNITŘ TABULKY – Po roce se vracíme k tématu pokojové antény, které jsme však rozšířili i o kompaktní antény vnější, třeba na balkon či zeď. Jsou tu ale i takové, které zvládají FM či DAB.

Na Slovensku rozšiřují pokrytí rozhlasu DAB

Tamní regulační úřad vydal na základě žádostí společností Towercom a AVIS nová povolení na používání frekvencí.

Údržbové přestávky, červen: mj. Ostrava, Trutnov, Liberec

Po náročném květnu nastává těsně před klasickým dovolenkovým obdobím trochu uklidnění. Podívejme se, co na nás operátoři pozemních TV a rozhlasových platforem chystají.

Shrnutí konference Digimedia 2016, kterou můžete zhlédnout i v iVysílání České televize

UVNITŘ ODKAZ – Odbornou konferenci Digimedia 2016, jejíž jedenáctý ročník proběhl tuto středu, přenášela živě na internetu Česká televize. Ta aktuálně zpřístupnila i kompletní záznam všech vystoupení.

DAB+ versus FM, ČRo a ČRa proti APSV – a jaké je prosím skóre?

Na konferenci Digimedia 2016 se včera mimo jiné diskutovalo o digitálním rozhlasovém vysílání a jeho komerční realitě.

Uvedena 3. generace aplikace iRadio. Na pořad se můžete nechat upozornit nebo si ho i stáhnout

UVNITŘ GALERIE – Český rozhlas připravil novou mobilní aplikaci iRadio, v níž je možné sledovat všechny jeho celoplošné, regionální i speciální stanice.
Prémiový obsah

Technisat DigitRadio 110 IR: nechcete si rozšířit A/V systém o DAB a internetová rádia?

Máte klasickou Hi-Fi věž, domácí kino nebo nějaký minisystém, který si chcete ponechat, ale zároveň byste ho rádi modernizovali? Přesně na vás tenhle rozhlasový doplněk cílí.

RTI bude propagovat digitální rozhlas na středních školách

V rámci podpory mediální gramotnosti v České republice připravila společnost RTI projekt Digitální rozhlas do škol.

Dnes odpoledne se uskuteční veřejná debata o směřování rozhlasové Dvojky

SLEDUJTE PŘÍMÝ PŘENOS V ČLÁNKU – Rada Českého rozhlasu organizuje další veřejnou debatu, tentokrát věnovanou možnému dalšímu vývoji stanice Dvojka.

Český rozhlas využil nevyužívanou satelitní pozici pro vysílání Rádia Retro

Od května došlo k rozšíření programové nabídky Českého rozhlasu v satelitní distribuci DVB-S (CzechLink) o program ČRo Rádio Retro.

Český rozhlas Plzeň vás zve na sobotní setkání s DAB

Pokud ještě na sobotu nemáte žádné plány a jste z Plzně či okolí, můžete se blíže seznámit s digitálním rozhlasovým vysíláním i s potřebnými přístroji.
Prémiový obsah

René Zavoral: Na digitalizaci jsme připraveni, chybí nám ale potřební partneři

Prvních sto dní ve funkci, ambiciózní plány a aktuální změny v Českém rozhlasu podle režie nového generálního ředitele René Zavorala.
Prémiový obsah

Gogen DAB 1471 BT: výtečná výbava, zajímavý vzhled, dobrá cena

Přenosný přijímač je určen pro poslech analogového FM (VKV) a digitálního rozhlasu systému DAB/DAB+. Poslouží ale také jako Bluetooth reproduktor či budík.

Přijďte na den s digitálním rádiem. Přijímače si můžete i vyzkoušet

Druhou akci tohoto typu pořádá Reprezentační prodejna Českého rozhlasu opět ve spolupráci s jedním z DAB operátorů, RTI cz.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+