Více

Zveřejňujeme aktuální mapu pokrytí Brna multiplexem A

Čtenáři DigiZone.cz z Brna a okolí si mohou na našich stránkách ověřit, zda se nacházejí v lokalitě s předpokládaným pokrytím multiplexu A z vysílače Hády, tedy z toho, na kterém dnes Radiokomunikace zahájily testovací provoz řádného vysílání. Podle firmy mapa vznikla na základě teoretických výpočtů a může se od reality mírně lišit. Mapka rozlišuje teoretický příjem na pokojovou anténu a na vnější anténu. Teoretickou hranicí je vypočtená intenzita pole 88 dBuV/m, sdělil Martin Indra z Radiokomunikací.

Digitální vysílání neprobíhá z Kojálu, na který jsou zvyklí diváci na sever od Brna, ani z Děvína, odkud přijímají analogový televizní signál zase diváci na jih od moravské metropole. Radiokomunikace multiplex šíří na kanálu 40, vysílač má maximální vyzářený výkon 10 kW ERP. Začátkem příštího roku jej firma doplní ještě o vysílač Brno-město v Barvičově ulici, s nímž Hády vytvoří jednofrekvenční síť pro Brno a okolí.

Odkaz: Mapa aktuálního pokrytí Brna multiplexem A

Více informací o začátku brněnského vysílání naleznete v článku Brno má digitální televizi, Radiokomunikace spustily multiplex A.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+