Více

Zpravodajský kanál Euronews chystá přechod na výrobu v HD rozlišení

Pro modernizaci svého vysílacího řetězce a dalších technologií si panevropský zpravodajský kanál vybral společnost EVS. V oficiálním vyjádření ji v tomto směru označil za garanta kvality.

Další mezinárodní zpravodajská televize dostupná v Evropě se připravuje na vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Panevropská stanice Euronews chystá vybavit svá studia a živou produkci HD technologiemi. Za tímto účelem podepsala smlouvu se společností EVS, která bude tento přechod realizovat. Pro vysílání ve vysokém rozlišení už jsou v tuto chvíli připraveny například stanice BBC World News i CNN International. Druhá jmenovaná již vysílá například v sousedním Německu, na družici ale prozatím pro běžného diváka chybí. V HD kvalitě už jsou v Evropě včetně Česka takto k dispozici stanice RT a NHK World.

MIF17

Zpravodajský kanál Euronews by v nabídce pozemní digitální televize jistě řada diváků uvítala, alespoň ve velkých městech.
Autor: repro foto Euronews

Ukázka z vysílání panevropského zpravodajského kanálu.

ČTĚTE TAKÉ: Nejsledovanějším zpravodajským kanálem v Evropě je Euronews

Euronews je nejsledovanějším zpravodajským kanálem v Evropě, kromě několika satelitů je v České republice dostupný také prostřednictvím řady kabelovýchIPTV operátorů. V době takzvaných breaking news, kdy se mění dění doslova z minuty na minutu, je důležité mít k dispozici rychlou, flexibilní a velmi spolehlivou technologii, kterou je možné využít jak pro studiovou, tak i živou produkci. EVS je obecně uznávanou společností v tomto odvětví. Důležitá byla při našem rozhodování taktéž možnost flexibility a možnost editace obsahu během aktuálního dění, uvedl ředitel sekce AV support Euronews Bernard Fournier.

9 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 11. 9. 2014 20:08

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+