Více

ZDF potrvá přechod na HDTV pět let, první přenosy již v srpnu

Na čtyři až pět let odhaduje výrobní ředitel německé veřejnoprávní televize ZDF Andreas Bereczky přechod na formát HDTV. Tento proces si vyžádá výměnu kompletního vysílacího řetězce včetně kamer a nákup nových přenosových vozidel. V současné době používá ZDF sedmnáct let starý přenosový vůz, je tedy nutná koupě nového HDTV vozu.

Německá televize však s pravidelným vysíláním ve vysokém rozlišení začne již příští rok během OH z Vancouveru. Pokud mají diváci klasické vybavení, jako je SDTV set-top-box, popř. analogový nebo digitální kabel, není třeba se pro sledování nijak vybavovat. Znamená to však, že divák nebude mít možnost HDTV sledovat. Jak jsme již informovali, pro sledování ZDF ve vysokém rozlišení bude nutné mít zobrazovač, který umožní zpracovat obraz 720p/50.

stul

Poprvé se budou moci diváci s připraveností německé veřejnoprávní televize seznámit od 15. do 23. srpna, kdy se bude konat Mistrovství světa v atletice Berlin 2009. Další přenosy pak diváci uvidí jako už každý rok na stanici EinsFestival HD. Tento kanál bude vysílat během konání veletrhu IFA a vánočních svátků, kdy by měl opět přinést řadů koncertů a dalších formátů. V České republice budou mít šanci diváci oba programy sledovat nekódovaně prostřednictvím satelitu společnosti SES Astra.

ČTĚTE TAKÉ:
Německá televize vidí jako nejvhodnější HD formát 720p/50
Němci jsou optimisty, v oblasti HDTV prý Evropu doženou
Dokument pro nadšence k HD vysílání německé televize

5 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 6. 2009 19:20

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+