Více

Závěr Harryho Pottera v sobotu jen těsně nad Zázraky přírody, u mladých byl ale na trojnásobku ČT 1

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Atletické mistrovství světa v Číně zvedlo celodenní podíl ČT Sport nad úroveň pěti procent, na čtvrtou TV Barrandov to ale nestačilo.

ČT 1 bodovala zejména u seniorů

Závěrečný díl Harryho Pottera, druhý díl snímku Harry Potter a Relikvie smrti, se stal těsným vítězem sobotního večera. Na hlavním kanálu Novy jej od 20:20 sledovalo v průměru 562 tisíc dospělých diváků, což odpovídalo 19,90 procenta publika. Na paty mu ale šlapal souběžně vysílaný zábavný pořad Zázraky přírody na ČT 1, kterému dalo od osmé večer přednost 553 tisíc dospělých a 18,85 procenta publika. V mladší divácké kategorii 15 až 54 let však Harry Potter zvítězil na plné čáře, když zaujal 32,09 procenta diváků u televizních obrazovek, zatímco Zázraky přírody jen 11,19 procenta. Obdobně dopadl i celý prime time na Nově a ČT 1, hlavní kanál Novy se u mladšího publika pohyboval takřka na trojnásobném výkonu oproti Jedničce.

PÁTEČNÍ DATA: Všechnopárty vítězem pátečního večera, TV Barrandov v prime time pokořila podíl 8 %

ČT 1 bodovala zejména u staršího publika, které po Zázracích přírody uvítalo film Řekněte mi, kdo to je, na který se od čtvrt na deset podívalo 463 tisíc dospělých a 15,58 procenta publika. V mladší kategorii 15 až 54 ale dosáhl podprůměrného podílu 8,09 procenta. Prima se musela v hlavním vysílacím čase u filmu Mumie: Hrob Dračího císaře od čtvrt na devět spokojit jen s 283 tisíci dospělými diváky a podílem 9,82 procenta, u mladšího publika od 15 do 54 let ale zaujala 13,01 procenta z těch, co trávili čas u televizní obrazovky. Oproti tomu se dařilo Primě love se snímkem Mateřské pouto, který ve stejnou dobu zaujal 145 tisíc dospělých diváků a 4,89 procenta publika (4,15 procenta ve věku 15 až 54 let).

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+