Více

Západočeský vysílač Klínovec má výluku, je bez signálu televize i rozhlasu

Z Klínovce je šířena pouze jediná rozhlasová stanice. Toto stanoviště využívá pro distribuci signálu Český rozhlas Plzeň, respektive jeho karlovarská mutace.

České Radiokomunikace na tento týden naplánovaly další ze série údržbových přestávek na jednotlivých vysílačích. První významnější z nich se dnes týká západočeského Klínovce. Výluka televizního vysílání tu potrvá od 6.00 do 15.00 hodin. Z vysílače Klínovec nebude aktuálně vysílat veřejnoprávní multiplex 1 České televize, multiplex 2 s programy televizí Nova, Prima a TV Barrandov. Sítí ostatních operátorů se výluka netýká.

Na vysílači Klínovec dojde také k přerušení rozhlasového vysílání, a to v době od 9.00 do 15.00 hodin. Toto se dotkne stanice ČRo Plzeň na frekvenci 103,4 MHz. Výluka TV a rozhlasového vysílání z vysílače Klínovec se dotkne pouze těch diváků, kteří přijímají signál právě z tohoto vysílače. Diváci, kteří přijímají signál z vysílače Zelená hora, který je provozován na stejných kanálech v takzvané jednofrekvenční SFN síti, se výluka netýká.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+